Bakan Geldi Açtı ve Gitti..

Son Güncelleme : 17 Eylül 2014 - 15:50

 

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzioğlu, Bugün Karabük’e

Gelerek Merkezde KBÜ Eğitim Araştırma Hastanesini

Hizmete Açtı ve Safranbolu Devlet Hastanesi  ve Ovacık

İlçesinde İncelemeler Yaptı.

 

Resim 407

İlk olarak Karabük Valiliği ziyaretinde Bulunan,Valilik

Girişinde Karşılanan Müezzinoğlu, Burada Yaptığı

Açıklamaları ile Dikkatleri Çekti.

Sigara içilen ve içilmeyen alanlarda yeni düzenleme yapılacağını belirten Bakan Müezzinoğlu, : “Yeni yasal düzenleme değil, bu anlamda daha önce yasal düzenleme yaptık. Sadece bu yasa kapsamı içine nargileyi de aldık.  Çocuk parklarında tamamen yasaklama ve diğer parklarda da belirli bir mekan ya da köşesinde sigara içilen alan yapacağız. Hastane ve ibadethane bahçelerinde sigara içilecek alanlar yapılacak. Halka açık restorasyon, kafe yada  açık alanlarda sigara içilen ve içilmeyen bölümlerin düzenlemelerini yapıyoruz. Bunları tamamlayınca Başbakanlığa sunarak genelge olarak yayınlayacağız. Bir iki ay içinde bunu tamamlayıp 2015 yıl başı itibari ile uygulamaya başlamış olacağız. Hastane dışında ve AVM’lerde giriş çıkış kapılarında belirli bir mesafe uzaklıkta olması gibi düzenleme yapacağız.” dedi.

 

Bakan Müezzinoğlu, Vali Alimoğlu’ndan Brifing Aldıktan

Sonra KBÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesine Açtı..

 

Müezzinoğlu, Karabük Üniversitesi  Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye genelinde 32 bin yatak kapasiteli, son derece çağdaş ve modern 216 hastane, bir kısmı bu yıl bir kısmı gelecek yıl ama en geç 2016 yılında tamamlanmış olacak  diyerek siyasete   M.Ali Şahin  ve  ailesinin siyasete girmesinde büyük rol oynadığını söyledi.

Bizler hiç ayrım yapmadan, iktidara geldiğimiz günden bugüne kadar sağlıkta ‘benim vatandaşım asla bir tereddüttü, bir korkuyu, bir soru işaretini yaşamadan hekime ulaşabilmesini istedik ve bu yönde çalıştık diyen Bakan Müzezzinoğlu; “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı ile yaptıkları sağlık hizmetlerinden bahsederek, “Şimdiye kadar hep ‘2002-2012’ diyorduk. Artık bunu deme hakkımız yok. Çünkü artık millet daimi ve devamlı olarak bizi kendi iktidarında tutmaya devam ediyor ve devam edecek. ‘Beş yıl önce neredeydik beş yıl sonra nerede olacağız. Eskiden buradaydık, o dönem kötüydü’ yok artık” ifadesini kullandı.

10710842_555754424526624_5629512844833004520_n

Sağlıkta sessiz devrimi başlattıkları dönüşüm projesinde dünyanın kendilerine “Türkiye bunu başarıyor” diye sorduğunu ve kendisinin de “Bir kısmını anlatabilirim, anlarsınız, bir kısmını anlatırım ama anlamakta zorlanırsınız” dediğini vurgulayan Bakan Müzezzinoğlu; “Bir bütün halinde asla dışlamadan, asla ayrıştırmadan, asla çatıştırmadan, daha iyinin, daha güzelin, daha doğrunun peşinde koşuyoruz. Zaman zaman mahalle düzeylerinde ve bölge düzeylerinde daha büyüğünü yapabilmek için bazılarını kapatmak, bazılarının dönüşümünü sağlama gibi geçiş dönemlerinde birileri fırsatçılık yapıyor, dedikodu yapıyor, fitne üretiyor, ‘burayı şöyle yapacaklar, burayı çalıştırmayacaklar, burayı kapatacaklar’ gibi fitne ve fesat üretiyorlar. Ne yazık ki bu fitne ve fesatçıların çok daha ağır bedelini bu ülke ve millet ödedi, artık ödemeyecek. Millet artık kendisiyle beraber yürüyen, kendisiyle beraber koşan, Türkçemizdeki o güzel sözün gereği ‘dertler ve sıkıntılar paylaşıldıkça azalır, mutluluklarsa paylaşıldıkça çoğalır’. Biz milletimizin her türlü derdini paylaşarak azaltmaya, yarınlarda da paylaşarak büyüteceğimiz mutluluklar olsun diye çalışıyoruz.” dedi.

Açılışını yaptıkları hastanenin Karabük Üniversitesi’yle önemli hizmetler vereceğini belirten Müezzinoğlu, sağlıkçıya şiddetin insanlık dışı olduğunu vurguladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin ise TBMM Başkanı iken bu hastanenin temelini kendisinin attığını, şimdi ise açılışında bulunduğu için heyecanlı olduğunu belirterek,, “Göreve geldiğimizde yaptırdığımız anketlerde en çok sağlık alanında istek vardı. En çok sağlıktan şikayet vardı ama şimdi yapılan anketlerde en çok memnuniyet duyulan kamu alanının sağlık olduğunu görüyoruz” ifadesini kullandı.

Karabük halkının kendisine hizmet edeni unutmayacağını dile getiren Şahin, bu kente hizmet eden Sağlık Bakanı Mehmet Müezzioğlu’nu da unutmayacağını kaydederek, Karabük’teki kamu yatırımlarına değindi.

Karabük Valisi Orhan Alimoğlu ve AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci de konuşmalarında, hasta yatırımında emeği geçenlere teşekkür etti.Konuşmaların ardından hastanenin açılış kurdelesi protokol tarafından kesildi. Hastaneyi gezen Bakan Müezzinoğlu, beraberindekilerle Karabük Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi’nde inceme yaptı ve Ovacık İlçesine geçti.

201420152j

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.