Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAKAN TUNÇ, KARABÜK’TE AÇIKLAMALARDA BULUNDU

Memleketi Bartın’a geçerken Karabük’te

Memleketi Bartın’a geçerken Karabük’te de bir dizi temaslar kapsamında uğrayan  Adalet Bakanı Yılmaz  Tunç,  Karabük Valiliği ziyareti sonrası Karabük Belediyesine ziyarette bulundu.

Valilik ve Belediyede şeref defterini imzalayan  Bakan Tunç, Vali Mustafa Yavuz’dan kentteki çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ziyaretin ardından açıklama yapan Tunç, Karabük’ün “emeğin, demir çeliğin başkenti” olduğunu belirtti.

ADALET SARAYI 2025’E KALDI

Karabük Valisi Mustafa Yavuz, Milletvekilleri Cem Şahin ve Ali Keskinkılıç, KBÜ Rektörü Prof. Dr Fatih Kırışık, Adalet kom.Başkanı. Ak Parti Yöneticilerinin karşıladığı  Bakan Tunç Valilik ve Belediye Başkanlığında açıklamalarda bulundu.

Karabük’ün yıllarca ülke ekonomisine demir çelik sektöründe hizmet veren, bünyesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Safranbolu ilçesini barındıran önemli bir şehir olduğunun altını çizen Tunç;  “Karabük Adalet sarayımız Karabük’te yetersiz ve eski bir bina, dolayısıyla yeni bir binaya ihtiyacımız var olduğunu biliyoruz, bu nedenle de çalışmalara başladık. Şu anda arsa çalışmaları tamamlanmış durumda. Proje çalışmalarına da başladık. 13 Haziran’da da proje sözleşmesini imzaladık. Bu proje çalışması tamamlandıktan sonra da inşallah 2025 yılının inşaat yatırım programına alınması konusundaki takiplerimizi sürdüreceğiz. Hürriyet Mahallesi’nde eski Devlet Demir Yolları arazisi, Adalet Bakanlığımıza tahsis edilmişti. Orada inşa edilecek ve 27 bin 567 metrekare kapalı alana sahip olacak Karabük adalet binamız. Safranbolu’muzda daha önceki yıllarda adalet binamızın yapımını tamamlamıştık. Eskipazar’da da İçişleri Bakanlığımızın ortak projesi var. Orada da Adalet Bakanlığına, adliyemize bin metrekare civarında bir yer tahsis edilecek. Onun da takiplerini İçişleri Bakanımızla gerçekleştiriyoruz.” bilgilerine yer verdi

BELEDİYE ZİYARETİ

Valilik sonrası Karabük Belediye Başkanına hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Bakan Tunç, burada şeref defterini imzalayarak yeni Belediye Başkanına hayırlı olsun dileklerini iletti

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 31 Mart öncesinde verilen sözlerin yerine getirilmesi noktasında Başkan Çetinkaya’ya destekçisi olacaklarını belirtti. Tunç, Karabük’ün önemini vurgulayarak, yeni adalet binası ve diğer projelerin gerçekleştirilmesi için çalışmaların devam edeceğini söyledi.