Baki Kalan…!!

Son Güncelleme : 27 Aralık 2014 - 10:41

Bam teli İçin Bu resmi kullanalım

 

BAKİ KALAN HOŞ BİR SEDA

 

Gidiyoruz Gündüz Gece..

“İki kapılı bir handa gidiyoruz gündüz gece” derken Aşık Veysel ne de güzel bestelemiş ve Söylemiş..

Bir kapıdan girip öteki kapıdan çıkmak…

Demek ki bir yerlerden gelip bir yerlere giderken arkanda bırakacağın ize dikkat etmen gerekir…

Karabük’te siyaset bugüne kadar arkasında ne bırakmış hele bir bakın..

Şovenist dar kalıpçı Faşist anlayış ötesi ne bırakmış…

Diğer bir yaklaşımla, Bölgecilik bırakmış..

Eğitimin,Kültürün,Hoşgörünün,İnsanca davranışların bittiği yerde de bu olur zaten…

İnsana değeri yaratandan ötürü değil de, bölgesinden ötürü vermişler, buralarda ki o dar kafa Şovenist-Faşist beyinler..

Oysa Allah aşkına, Öğlebeli mezarlığına tekrar bir bakın…

Dillense de konuşsa o mezar taşları..

Arhavi’den Kırklareline, Sinop’tan, Antal’ya ya, Sakalar, Erhaller, Sürmenler, Malkoçlar, Sarallar, Çebiler, gibi daha bir çok aile kabristanları..

Niceleri..

Edirneden,Kars’tan,Antalya,İzmir,Sivas,Amasya,Samsun’dan..

Akdenizden bir kısrak başı gibi uzanan canım yurdumdan,

Toprağa susamışçasına candan…

Emek vermişler…

Değer katmışlar…

Artı değer sunarak Fabrikalar kuran fabrikaları yaratmışlar…

Bugün İNSANA değer verin dar kalıp ırkçılığa sürekli not düşmüşler..

“ EY OĞUL; İNSANI YAŞAT Kİ DEVLET YAŞASIN”  diyerek…

Kim bilir Çankırılı Dr Necmettin Şeyhoğlu Çankırı için değil de Karabük için şehri eminlik yaparken neler düşünmüştür…

Kim bilir kanser yatağında yatarken “Karabük’e iyi bakın,Kardemiri,Sendikayı ve Karabüksporu sizlere emanet ediyorum sahip çıkın” diyen Sürmene’li Merhum Gazof Metin (TÜRKER) bu kent emekçisi için bildiğince ve gücüyle ama iyi niyeti ile neler neler düşünmüştür başka..

Ama bazı ŞOVENİST  beyinler şimdilerde “at binenin kılıç kuşananın gavurun ekmeğini yiyen kılıcını sallar” anlayışı ile bunları görmek dahi istemez…

Hey gidi Deve KARABÜK’ÜM hey..

Sevgili Hür Kalyoncu hocamın dediği gibi işimiz ALLAH’A kalmış..

Kalmışta halimize ağlayan da  kalmamış..

Ortalık; hainlik beyinlerinin bir köşesinde her an herkese sirayet edecek şekilde konuşlanmış o kadar çok tufeyli ile dolu ki Karabük..

Belediye bile sıtma mücadelesi başlatsa bunlarla ilaçları yetmez…

***************                ****************

 

SİYASET SÜRAT ALIYOR

Karabük’de çıkacak 2 Milletvekili için siyaset sürat alıyor…

Nereye yatarsa neresi kazanır partisi, yani CHP ne yapacak dersiniz..

Bayram Karadağ aday olsa kaç sosyal demokrat oy verecek şahsına?

Yada başka bir silik aday bulsa…Tıpkı daha önceleri belediye seçimlerinde yapılan eksikler tekrarlansa kimin ekmeğine bal sürülür…

Şimdiler de konu bu..

Kimse açık açık konuşmuyor ancak SİYASET BİLİMCİSİ gibi  yorumlar yapanlar  yavaştan yavaşa “Bayram Karadağ kendi çıkar yada başka bir silik aday bulursa sosyal demokratlar kızar, tıpkı  geçen seçimlerde ki gibi %60 a yakın CHP li  yine MHP adayı eğer Rafet Vergili olursa oyları oraya verir,  ve Karabük’te seçimler 1-1 olur “ diyorlar…

Kimileride ya CHP adam gibi bir Sosyal Demokrat aday bulur ve tabanına toplanın derse diyerek bu tezi çürütmeye çalışarak; “Geçen genel seçimlerde Av.Erdoğan Dinçel ve Mustafa Eren  27 bin barajını zorlamışlardı..Bu seçimlerde 32-33 bin bandı deniyor neden yakalanmasın ve geçen iki seçimde MHP adayına oy verilmişti bu sefer AK partiye karşı CHP de örgütlenelim” görüşlerini dile getiriyorlar..

CHP üstünde bu tür senaryolar devam ederken MHP de neler olacak ?… İlçe ve İl kongreleri sonrası % 99 adayımız Rafet Vergili denecek..

Başka şans yok?  Neden %99 derseniz eh düşmez kalkmaz bir ALLAH , Allah uzun ömürler versin bir ölüm Rafet beyi adaylıktan uzak tutar ancak, bize göre..

Rafet bey Belediyede ilk dönem gösterdiği başarılı çalışmalar ile ve algı yönetimi ile güzel işler başardı.

Kim ne derse desin bu böyle.. Bu anlamda çok güzel işlere imza attı..

MHP de  Rafet Vergili’den başka kimi çıkartırsa çıkartsın “Rafet Vergili” havasını yakalayamaz. Bunu MHP camiası da vatandaş da görüyor..

Peki Rafet Beyin altına kim yazılır ?  İşte bütün mesele aslen burada..

Mustafa ÖZATA ? , Dursun Altıparmak?, Ahmet Nur Çebi, yada Murat Orhan ..

Kim olabilir..

Düğüm de burada çözülür..

Derken gelelim AK Partiye..

AK parti için senaryolar hem parti içinde farklı üretiliyor hem de muhalefetten..

Parti içinden 4 aday  için engelleme var gibi..

Kim bu dört muhtemel aday…

Karabük’e adeta son yılların en büyük hizmetini sunan Rektör hoca Prof.Dr Burhanettin Uysal, Sonra şu an vekil olduğu için Osman Kahveci, Daha Sonra TSO başkanı olduktan sonra taraflı tarafsız herkes tarafından taktir bulan Sedat Namal, ve her an düşünebilinecek Kalkınma Bakanlığında Ankara Da Karabük’ün anahtarı olan   Mehmet Ceylan …

Diğer adaylar, Vali Hasan İpek deniyor ? Av. Hayrettin Dilekcan ismi var…Mesela Eski İl Başkanı Ömer AYAR ismi ısrarla veriliyor..Yada, Av Fatih İlket Korkut var plase.. Kimse Safranbolu Belediye Başkanı Dr Necdet Aksoy’u düzşünmemezlik etmesin, Cumhur Ünal var  mesela, yine  Karabük’ün eski belediye başkanı Hüseyin Erer olabilir mi ?…. , Bakın, Urfa Valisi İzzettin KÜÇÜK’e  gel  karabük’te aday ol  denirse Karabüklü buna nasıl bakar?  neden olmasın, TC vatandaşı ve kriterler tutmakta,  kim ne diyebilir..?

AK parti de konuşulan 4 ana ismin altında bu plase yapacak isimlerde var..İşte bu isimler için muhalefete gerek yok içerde düello  var zaten..

Ancak dikkat edin 9 Ocak’ta Başbakan Prof.Dr Ahmet Davutoğlu gelecek ve havaya bakacak, bu seçimlerde ANAYASA’YI değiştirebilme oranına ulaşmak ve (AK parti iddialarına göre yazıyorum) Bürokratik Oligarşiyi bu ülkenin başından kesip atacak, milletvekili sayısına taşıyacak son şekli vermesi için  aday listesini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a  teslim edebilir mi ..Edebilir…

O zaman şekillenir mi  liste..Şekillenir…

Ancak;  geriye doğru bir bakın isteriz…Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı döneminde Karabük’te Ak Parti genel başkan Yardımcısı M.Ali Şahin’den başka kimlerle yakındı Cumhurbaşkanı ERDOĞAN..

Karabük’te seçimler süratlendi..

Kimileri bu süratten nem kapacak..

Kimileri tadına bakacak..

***************                ****************

AK PARTİ MERKEZ İLÇE

AK Parti Merkez ilçede 2 dönemdir Rafet Vergili ismine mağlup olundu.

Merkez İlçe de 2 dönemdir çok başarısız işler yapıldı diyen AK partili dostlarımız şimdi “Tuncay ÖZCAN ile yeni bir sayfa açıldı ve saygı,sevgi yumağı oluşmaya başladı “ görüşlerini dile getiriyorlar.

Eski bir İl yöneticisi benim bir önce ki belediye seçimlerinde yazdığım bir yazıyı hatırlattı.

Bulduk yazımızı baktık yazdıklarımıza o döenm içinde ,

“ AK Parti merkezde bir kez daha seçim kaybedebilir. Mehmet Ceylan’ın onca gayretine ve farkı kapatmasına karşın kaybedebilir..Neden Bakıyoruz AK parti Belediye başkan adayı  seçim konuşması yapıyor, Kapullu mahallesinde..! dönemin merkez ilçe başkanı elinde telefon çet yapıyor…!

Hey Allah’ım Rafet Beyin yanında merkez ilçe başkanı bırakın çet yapmayı koruma polisi gibi dört açmasın gözlerini ne olur?”  yazmışız..

Haklı da çıkmışız değil mi..

Şimdi Tuncay Özcan ismi gerçekten her kesimle uyumlu,barışık bir isim olduğu söyleniyor ki bun bizde net gözlemliye biliyoruz..

Aşağıdan yukarı bir düzelme  hareketi var deniyor, AK parti içinde ve İl yönetimine eski isimlerin alınmak istenmeyişi de bu yönden olduğu ifade ediliyor ki çok da doğru işler yapılıyor siyaset adına..

Yada yapılacak..

9 Ocak’ta Başbakanlı kongrede listeler elimize geldiğinde bunu göreceğiz..

03(1)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
Semih Gülen
Semih Gülensemihgule[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı