Bam Teli ” Gündem”

Son Güncelleme : 09 Mayıs 2016 - 15:31

IMG_2128

SAFRANBOLU SANAT ÜNİVERSİTESİ

Geçtiğimiz ay KBÜ Rektörü Prof.Dr Refik Polat  bizim bir hayalimiz var üstelik  bu kent için ve Üniversitemizin geleceği için çok uygun bir yapılanma olacak diyerek  Safranbolu Sanat Üniversitesinin kurulabileceğini anlatmıştı…

Bakın anlamayan  yada anlayan şövenist  beyinlere biz kısa öz bir açıklama yapalım..   Karabük Üniversitesi kendi içinden SAFÜNİ çıkartırsa  ne olur anlatalım..

Karabük Üniversitesi  KARABÜK TEKNİK ÜNİVERSİTESİ hatta bir ara hayal edildiği gibi Batı Karadeniz Teknik Üniversitesi olur… Teknik bölümler, laboratuarı ile daha bilimsel akademik birimleri ile 40 bin dolayında öğrenci yapısına çekileceğinden daha rantabl bir üniversite olur..

Bu arada Safranbolu Sanat Üniversitesi  Sanat-spor dallarında , sosyal/idari  içerikli  bölümleri ile 20 bin öğrenciye hitap edecek şekilde organize edileceğinden farklı bir yapı içinde gelir..

Öğrenci sayıları 60 bine ulaşan Karabük ilinde 2 üniversite yatırımların gelmesinde ki öncülükten tutun her konuda bölgenin lokomotifi olurlar..

Turizm, Spor etkinlikler artar, şehirler hareketlenir  vs.vs…

Ama Karabük insanında bir hastalık vardır… Güzel bir projeyi baltalamak, yıpratmak gibi.. Bakın Hava limanı konusunda Prof Dr Burhanettin Uysal Orman Bakanlığına yazı yazmıştı ona neden RED verildi acaba bir bakın…

Yada KARDEMİR O dönemde KBÜ’den gelen yazıya neden cevap bile yazamadı bir araştırın.

Karabük burası,  at bir sepete herkes birbirinin bacağından asılır…

Şimdi ortaya müthiş bir proje kondu…. SAFRANBOLU SANAT ÜNİVERSİTESİ… Nerede her naneye limon olan STK ları….

Nerede siyasi partiler…

Bölge kazanacak, Ülke kazanacak nerede  her fırsatta mangalda kül bırakmayanlar…

=======///////=========////////========

KBÜ STADYUMU KAYIYOR İYİ PEKİ DE KİM BURAYA BU YAPILIR DEDİ ?

Karabük Üniversitesi gerçekten ay yıldızlı stadyumu ilk yapacağım dediğinde hepimiz heyecanlanmıştık..

2011 yılında başlayan 2014 yılında tamamlanan ve hizete alınan stadyum 2015 yılında zemininde ki kaymadan dolayı sıkıntı yaşamaya başladı.

İlk değerlendirmeler  sonunda, 40-50 milyon dolayında bir ek destek proje ile modernize edilmesi şeklindeydi..

Şok oldu herkes, maliyeti 20 milyonu bulmayan stadyum için şimdi 40 milyon harcama ile sabitlenmesi gerekiyordu…

Şok olunmayacak gibi de değildi..

Üniversite bir çok bilimsel alt yapıyı kendi yaparak bu maliyetleri 4-5 milyona çekmeyi başardı sanırım ama bizim asıl sorgulamamız gerekeni  atlamamamız gerekiyor..

Karabük Coğrafik alanı itibari ile dağ-tepe ve heyelan bölgesi, 1.derece deprem bölgesi…

Bu stadyum yapılırken kim, nasıl bir jeolojik değerlendirme yapmışta, fore kazıklar kısa tutulmuş ve bugün o fore kazıklar kısa ve yetersiz bulunuyor..

Bunun sorumlusu kim,KİMLER?

KBÜ bu konuda da kamuoyuna açıklama yapması lazım bence..

=======///////=========////////========

YURTLAR  VE ÖĞRENCİLER   ?

Karabük Üniversitesi ile öğrenci karşılama,konaklama ve sosyal alanları ile barındırma esnaflığını öğrenen KARABÜK şimdi öğrenciye yürüyen cüzdan olarak bakmamayı da öğrendi..

Resmi YURT sahipleri bakın artık ne diyorlar..

Öğrenciler bu kentte bizlere emanet, Allah korusun bir deprem, doğal feleket olduğunda kim kimler nasıl hesap verir onun  için ÖĞRENCİ barındıran tüm işletmelerin 1.4 depreme daanıklı binaya sahip olması gerekir diyorlar..

MEB nın Yurt yönetmeliklerine uymaları gerekir diyorlar..

Öğrenciler veli nimettir o zaman gözümüzden sakınmalıyız diyorlar bir anlamda…

Kısa zamanda bu düşünceye gelmeleri ve YURTLARIN bu konularda örgütlenmeleri Karabük’ğn, Öğrencilerin  ve sonuç itibari ile Yurt sahipleri lehine

=======///////=========////////======

KARABÜK SPOR VE AYMAZLAR !!

Çocuk padişah olmuş babasını makamına çağırtmış, “bak baba bana senden bir halt olmaz diyordun  padişah oldum padişahhhh..” demiş…

Baba oğluna bakmış, tebessüm ederek “oğlum ben sana padişah olamazsın demedim ki ADAM olamazsın dedim..” diyerek  cevabı yapıştırdığı bir anlatım vardır..

Biz Karabükspora sezon başından buyana Şampiyon olamazsın demedik ki zaten bütün mesele şampiyon olmakla da ilgili değil ki  ADAM olup olmamakla…

Hırsıza sormuşlar, “İsmail ağanın evinden mi çalsan iyi oluyor yoksa  Memo ağanın evinden mi ? “

“-Hırsız benim için fark etmez demiş..Ben hırsızım..Çalar geçerim”

Karabükspor bu aşamada bizim anlatmaya çalıştıklarımız hep bu oldu… Bakın yazılarımıza okuyun sezon başından bugüne eleştirilerimiz hangi düzeyde…!!

Ama kendini lunaparktaki aynaya bakınca dev zanneden ve biz yöneticilik yaparken babalarında vitamin olan bazı aymaz beyinler bizim yazılarımızı beğenmedikleri için bozuluyormuşlar ?

Ya bozuk olan bozulmaz sizin aklınız bu işleri kaldırmaz, diyerek Karabüksporu bekleyen tehlikelere tekrar değinmek isterim..

Karabükspor Lige çıksa da çıkmasa da Kulüp Yönetim yapısını ve kurumsal yapıyı baştan aşağı değiştirmesi gerekiyor…

Borçlar, kulüpten nemalanmak isteyenler, Ceolar meolar futbolcu ile resim çektirince yönetici oldum diyen aymazlar, başkanın yönetime sallaması, bir kaç yöneticinin başkana sallaması hoş şeyler değil..

Karabükspor sevdası ile yanıp tutuşan MAVİ ATEŞ taraftarım bunları hak etmiyor..Hem de hiç hak etmiyor..

Yoksa takım Şampiyon olmuş olmamış, biz şampiyon olamaz da demedik zaten… önemli olan ADAMLIK..Kurumsallık…Sevgi….Saygı….

Korkarım tepeden aşağı kayıp bu…

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

1 ADET YORUM YAPILDI

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
fanatik 9 Mayıs 2016 / 19:32 Cevapla

Korkarım bunların içinde başkanın başarılı olmasını istemeyenler bile çıkabilir. Neyse kongrede belli olur. Dua edelimde sevinçleri kursaklarında kalsın. BAŞKANIM UYANIK OL İRLANDALILARA DİKKAT ET . SEN SÜPER LİGE ÇIK GERİSİ DÜZELİR.

Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı