Yine İndirim Geldi

HABER MERKEZİ

Başkan Çaylı 2016 İçinde İddialı ..

Son Güncelleme : 26 Ocak 2016 - 15:39

Yenice Belediye Başkanı  Zeki Çaylı; yaptığı yıl sonu değerlendirmesinde belediyenin ilçede yürüttüğü hizmetler hakkında Yenicenin Sesi gazetesine  önemli açıklamalarda bulundu.

Hizmetler toplumun bütün kesiminin gözetildiğini kaydeden Başkan Çaylı, “2015 Yılı içerisinde belediye hizmetlerimizi en üst seviyeden yaparak bir çok hizmeti sunduğumuz bir yıl oldu” dedi.

939626belediye-baskani-cayli-2015-yilini-degerlendirdi-1.

SİZ ÇALIŞIRSANIZ CENAB-I HAK ÇALIŞANA VERİYOR

2015 yılı 2014 yılında olduğu gibi Yenice Belediyesi açısından biz tabi ekonomik olarak küçük ölçekli belediyeler sınıfında olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Zeki Çaylı şu açıklamalarda bulundu : “Gelirlerimiz belli çok gelirimiz yok. Ekonomik olarak kıt kanat geçinen, zor şartlarda Yenice Belediyesi’nde arkadaşlarımızla beraber yönetmeye çalışan bir konumdayız. Yenice Belediyesi nüfus itibariyle çok küçük bir belediye ama yüz ölçüm itibariyle çok büyük bir belediye görünüyor. Örneğin nerdeyse Safranbolu’nun yüz ölçümü kadar Safranbolu’nun büyüklüğü kadar büyük bir belediye. Tabi alan büyüyünce hizmet götürmekte zorlaşıyor. Yenice’nin coğrafi yapısı çok dağınık, dağ , taşlık, heyelan , yamaç .Hizmet götürmekte diğer düz olan yerlere göre daha zor oluyor. İmkanlarda olmayınca tabi sıkıntılı bir durum. Bütün bunlara rağmen biz ilçe teşkilatımızla , meclis üyelerimizle, bize destek veren gönüldaşlarımızla, Yenicedeki bütün destek veren gönüldaşlarımızın destekleriyle, dualarıyla, AK Parti’nin gücü, istikrarı ve yönetim anlayışıyla, il yönetimimiz başta M.Ali Şahin büyüğümüz olmak üzere onun destekleriyle birşeyler yapmaya çalıştık, çalışıyoruz. Gayretimiz var, çabamız var. Siz çalışırsanız Cenab-ı Hak çalışana veriyor. Yani hiç çalışan ile çalışmayan bir olur mu ifadesini biz çalışma noktasında değerlendirdik. Farklılıklar da ortaya çıkıyor zaten”dedi.

VERDİĞİMİZ SÖZLERİ YERİNE GETİRMEYE ÇALIŞIYORUZ

YENİCE ASFALT KONUSUNDA DOYUMA ULAŞIYORBaşkan Çaylı hizmet noktasında mesafe kat ettiklerini belirterek açıklamasına şöyle devam etti ; “2015’te epey asfalt yaptık , asfalt noktasında mesafe katettik. Verdiğimiz sözleri yerine getirdik. Parke yaptık, su hatları döşedik, kanalizasyonlar yaptık ve tretuvarlar yaptık. Hizmet noktasında epey mesafe katettik. 1 yıllık süre içerisinde Yenice’nin biz geleceği olarak gördüğümüz turizm noktasında da Seyir Terası ve Köy Kent projemizin 1 Aralık’ta temelin atmışız. Şuanda geldiğimiz nokta da bayağı ilerledik. İnşallah Ramazan Bayramı’na hizmet verecek konuma getirmeyi düşünüyoruz, planlıyoruz, ümit ediyoruz. Hava şartlarından dolayı, belki de ekonomik olarak yetiştiremediğimizi de arkadaşından söylemek isterim. Biz 2015 yılında dolu dolu hizmet süreci geçirirken bunu bazıları şöyle algıladılar. Bunun özellikle altını çizmek istiyorum ben. Sadece Yenice Belediyesi Seyir Terasında çalışıyor, başka iş yapmıyor diye algılandı. Bu algıyı yatığımız hizmetlerle mahallelerde gösterdiğimiz performansla , her mahalle de yaşayan dostlarımız zaten kendileri biliyor, görüyorlar. Böyle olmadığını önce rabbim biliyor sonra da mahallede yaşayan dostlarımız biliyor. Verdiğimiz ne söz var ise yapmaya çalışıyoruz. Verdiğimiz bütün sözleri yerine getirmeye çalışıyoruz.Ve görev süremizin bittiğinde de verdiğimiz bütün sözleri harfiyen yerine getirmiş olarak ve verdiğimiz sözlerin yerine getirmiş olmanın siyasi bir sonucu itibariyle o mutlulukla görev süremizi bitirmiş olacağız. 2016-2017-2018-2019 ‘da daha iyi hizmetleri daha güzel hizmetleri yapmış ve halkımızın tekrar karşısına çıkma noktasına gelmiş oluruz diye düşünüyorum. 2015 yılı bizim için başarılı bir yıldır, başarılı bir süreçti, iyi işler yaptık. Ama 2016-2017-2018 ve 2019 ‘da da bunun gibi inşallah ülkemizdeki istikrar ortamında daha iyi , daha mükemmelini daha iyi yapacak konuma geliriz. “dedi.

10968251_1555246721417911_6057724141784219299_n2016 Ak Partinin tekrar 1 Kasım seçimlerinde tek başına iktidara geldiği ve M.Ali Şahin büyüğümüzün tekrar Genel Başkan Yardımcısı olarak Ankara’da bizi temsil ettiği , gururla söyleyebileceğimiz bir dönem başlangıcı olduğunu söyleyen Başkan Çaylı, daha iyi hizmetlerin, daha güzel bir hizmetlerin yapılabileceği yıllar olacak inşallah dedi.

 

SU SORUNU GİDEREK SU PROJEMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ

 

Mahallelerde de yaşanan su sorunu ile de açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Zeki Çaylı: “2016 yılında öncelikle başta Yenice’nin çok büyük bir su sorunu olan mahallelerinin tamamen sorununu giderecek su projemizi tamamlayacağız. Karşıyaka Mahallesi’nde Karakaya’dan gelen ana isale hattından gelen 150’lik çekik borularla bir hatta İlkgelmezdeki eski depoya koymuştuk daha önce merkeze su vermiştik. Bu su hattı İlkgelmezde belli bir kota çıkarttık.Oraya 200 tonluk depo yaptık. O depodan Yirmibeşler Mahallesi’nin üst kotuna bir depo yaptık 200 ton.Şuanda bağlantı borularının döşeme işlemleri devam ediyor. Yirmibeşler Mahallesindeki 200 tonluk su deposunda Aşağıköy ve Yirmibeşler Mahallesi’ne su vereceğiz. Aşağıköy ve Yirmibeşler Mahallesi’nin su sorunu belki de 100 yıl diyebileceğimiz kadar ileri ki boyutta çözülmüş oluyor. Tabi ki bu soru projesi bittiğinde Yirmibeşler Mahallesi’nin İsmetpaşa ve Özal Mahallesinden almış olduğu su ayrımı oradan kapatıldığın da İsmetpaşa ve Özal Mahallesi’nin suyu Yirmibeşler Mahallesi’nin suyu kadar artmış oluyor. Buda şu anlama geliyor. Hem İsmetpaşa hem Özal Mahallesi daha da su basıncı olarak güçlenmiş oluyor. “ dedi.

6-7 BİN TON ASFALT DÖKMEYİ PLANLIYORUZ

İSMETPAŞA’DA PARKE, AŞAĞIKÖY’DE PARK ÇALIŞMASIYenice’de . 6-7 bin ton asfalt dökmeyi planladıkları belirten Başkan Çaylı :
“2016 yılında muhtemelen Takıcak’a kadar olan bölümünü Döngeller yolunu parke ile kapatacağız. Menderes Mahallesi’nin Kuzköy mevkiinden başlayarak Yirmibeşlere kadar olan kısmını tamamen sıfırdan yeniden asfaltlayacağız. Aşağıköy-İsmetpaşa tarafındaki yolda bir çalışma yapacağız. Merkez Mahallesi’nde Çamlı Sokak’ın üst kısmında bir bölüm var orada asfalt çalışması yapacağız. İkizler Deresindeki kooperatifin bahçesi, Atatürk Mahallesi’ndeki Altınkent Kooperatifinin bahçesi olmak üzere buralar da asfaltlanacak. Hacımuharremlerde bir çalışma yapmayı planlıyoruz. İsmetpaşa Merkez Camii bölgesinde bir asfaltlama çalışması yapacağız. Kalaycılar Mahallesi’nde Uzunkum Camisinden Zorlu Sokak’a çıkan bir bölümde çalışma yapacağız. Bir iki ara sokak var oralarda bir çalışma yapacağız. Özal Mahallesi’nde Dabazlardan Özal Mahallesi’ne giden yolu genişleterek asfaltlamasını tamamlamak istiyoruz.6-7 bin ton asfalt dökmeyi planlıyoruz.”dedi.

ÇIRA PAZARI ve SEYİR TERASI

Çıra Pazarı ve Seyir Terasının Yenice’nin cazibe merkezlerinden biri olacağını ifade eden Çaylı: “Çıra Pazarı piknik alanında duvar çekerek oradaki alanın genişletilmesi ve oradaki yaklaşık 8-9 bin m2’lik alanda da tabana parke döşeyerek bir mescid ve şadırvanlar yapmak suretiyle bayan ve erkek ayrı.Oranın da piknik alanı olarak Yenice’mizin yakınında 500-600 metre yakınında halkımıza sunmak istiyoruz. Şuanda Seyir Terasındaki Köy Kent’teki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. 2017 yılı sonunda bitirmeyi planlıyoruz. Bu yılın sonunda da Seyir Terasında Yenice ve Yenicelinin cazibeyle bakabilecekleri , cezbedebilecekleri mükemmele yakın bir tesisin çıktığını görecek saygıdeğer dostlarımız. “dedi.

HAZİNE ARAZİSİ KONUSUNDA MALMÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİNDEN YENİCE’YE, YENİCE HALKINA YARDIMCI OLUNMASINI İSTİYORUZ

1 metre yer yokken şuanda belki 250-300 bin m2 bir alanın hazine arazisi ve sanayi alanı olarak üretmenin mutluluğu ve huzuru içerisinde olduklarını belirten Belediye Başkanı Çaylı, hazine arsaları konusunda da önemli açıklamalarda bulunarak : “Herşeyden öteye Filyos Çayı’nın ıslah edilmesiyle Filyos Çayı’nın kenarında çıkan alanların hazine arazisi olarak tekrar sanayi alanına dönüştürme çalışmalarını mutlaka yapıyoruz, başlattık. Burada özellikle altını çizip ve sizin de dikkat çekerek öne çıkarmanız gereken bir konu. Biz geçtiğimiz dönemde Filyos Çayı’nın kenarında yaklaşık 190 bin m2 hazine arazisi çıkartmıştık. Bu hazine arazilerini sanayi alanına dönüştürmüştük. Bu yapmış olduğumuz çalışmalar da tamamen Yenice Belediyesi İmar Planı yapımı , harita alımı ve bütün bu çalışmaların tamamını kendi kasasından, kendi bütçesinden çalışma yaparak Yenice halkının iş, aş , ekmek sahibi olsun diye arsa yönetimine dayalı bir çalışma yapmış.Maliye hazinesinden Malmüdürlüğünden bir beklenti içerisinde olmadan bunu yaptık. Ancak , işadamları bunu satın almaya kalktığında bize sormadan bir fiyat dayatmasına gitti Malmüdürlüğü. Bu dayatmayı Yenice halkı adına Yenice’ye iş sahibi, iş, aş sahibi yapacak işadamları adına bende üzülerek belirtmek istiyorum. Çünkü biz Yenice’de iş adamları iş alanları açsın, işsizlik azalsın istememize rağmen bu fiyatları yüksek bulduğumuzu belirtmek isterim. Bunun da altını çiziyorum. Bu alanlara ilave olarak yaklaşık 100 bin m2 civarında tekrar hazine arazisi çıkacak .Biz Yenice Belediyesi olarak tüm çalışma arkadaşlarımızla beraber kıt imkanlarla bu çalışmalarımızı bütçemizden harcamalar yaparak bir imar planı yapımı harita alımı gibi masraf ederek bu çalışmayı yapacağız. Ancak tapular hazine adına çıkacak. Hazine adına çıkan bu tapuların yerleri yine sanayi alanı olacak. Biz istiyoruz ki gönlümüzden geçen odur ki Yenice’de işsizliğe yönelik Yenice’de ki iş , aş sahibi olacaklara yönelik bir çalışma yapmak istiyoruz. Buraları tabi ki iş adamına şuna , buna peşkeş çekilsin noktasında da değiliz öyle bir derdimizde yok. Malmüdürlüğü yetkililerini Defterdarlık yetkililerini de Yenice’ye Yenice halkına yardımcı olmasını istiyoruz. Çok önemsiyoruz bu projeyi .Bu proje Yenice’nin en önemli projelerinden biri. Çünkü biz 2009’da seçildiğimiz zaman fabrika kuracak 1 metre yer yokken şuanda belki 250-300 bin m2 bir alanın hazine arazisi ve sanayi alanı olarak üretmenin mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Arkadaşlarımızla beraber bu imzayı biz attık. Bu Yenice için önemlidir. Filyos Projesi kapsamında yapılan çalışmaların sonunda Yenice’de böyle bir alanların bulunmasına Yenice’ye bir artı getirecektir.”dedi.

YENİCE’NİN TURİZME AÇILMASINI ÇOK ÖNEMSİYORUZ

TOKİ YENİCE İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYORYenicenin turizme açılmasına yönelik çalışmalarını da şimdiye kadar olmamış, olmadığı kadar önemsediklerini belirten Başkan Çaylı ; “ Dünyadaki 100 Türkiye’deki 9 sıcak bölgesinden biri olan ilçemizin öne çıkarma adına dört mevsim İsmail Altınbaş diye fotoğraf sanatçısı bir kardeşimiz var ona yaptırıyoruz. 4 Mevsim Yenice kitabı Yenice’de endemik bitkiler yani çiçeklerle ilgili bir kitap, ayrıyeten kelebeklerle ilgili bir kitabı Bülent Ecevit Üniversitesi’ndeki bir profesöre yaptırdık. Bu üç kitabımız çıktığı zamanda Yenicemiz turizm açısından daha ileri noktalara geleceğini ve hep bir alternatif olacağını şuanda söylemiş olalım. Şeker Kanyonu’ndaki Şeker Kent Ormanı malumunuz bir önceki Milletvekilimiz Osman Kahveci ağabeyimizin Orman Genel Müdürlüğü zamanında bizim katkılarımızla Yenice’ye bir hediyesidir o Osman ağabeyimizin.Osman ağabeyimizin o günkü şartlarda Yenice’ye yapmış, Yenice’nin turizm adına kaderini değiştirmiştir. O projenin, projelendirme safhasından yapılış safhasına kadar o günkü Orman İşletme Müdürümüz Kadir Aydın Doğan kardeşimizin katkılarıyla , Zonguldak Orman Bölge Müdürü Akif Yılmaz kardeşimizin de katkılarıyla Kent ormanı güzel bir görünüme kavuştu. Kent Ormanı’nın şuanda Seyir Terasıyla bağlantı yolunu yaptık, Orman İşletmesi yaptılar sağolsunlar. Müdürlüğümüze emeği geçen herkese katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Şuanda Şeker Kanyonu ve Seyir Terası birbirine bağlantı yollarıyla birbirine bağlanmıştır. Yürüyüş yollarına levhalarımız asılmıştır. İnşallah bu sene Orman Bölge Müdürlüğümüz ve Orman İşletme Müdürlüğümüz tekrar bir yolla , alternatif bir yolla Seyir Terasını Şeker Kanyonuna bağlayacak. Bu şekliyle de Şeker Kanyonu –Seyir Terası ve İncebacaklar bölgesindeki turizme yönelik Kanyon bölgesi bir bütünlük içerisinde halkımızın hizmetine yürüyüş yolları, doğa yürüyüş yolları olarak hizmete sunulacak. Ağustos ayı içerisinde yapacağımız Türkiye Dağ Bisiklet Yarışını bu sene Seyir Terasından başlatıp startını oradan verip orada bitireceğiz. Oda Seyir Terası Kent Köy projemizin daha iyi tanıtılmasına , daha ileriye gitmesine yardımcı olacaktır. Geçen isim yarışması yapmıştık. Yaptığımız isim yarışmasında Yeşil Cennet ismini birinci, Yenice Cennet ikinci belirlemiştik. Ancak Yeşil Cennet’i bir firmanın tescil ettirdiğini öğrendik. Yeşil Cennet ismimin şuanda kullanmayacağımızı buradan da belirtmiş olayım. Muhtemelen Yenice Cennet ismini kullanacağız. Logosu ile beraber çalışmalarımız devam ediyor. “dedi.

Son olarak TOKİ konusunda da açıklamalarda bulunan Başkan Çaylı:”2016 yılı içerisinde muhtemelen Mart-Nisan’a doğru da 254 konut olarak Orman İşletme Müdürlüğü’nün deposunu TOKİ tamamını satın aldı. Oraya TOKİ konutları yapılacak inşallah. Herhalde 1-1,5 yıl içerisinde de yapılarak vatandaşlara teslim edilecek.”dedi.

Haber Erdinç DERELİ (Yenicenin Sesi)

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.