Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Elif Köse’den 3 Nisan Mesajı

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar

Safranbolu Belediye Başkanı Mimar Elif Köse 3 Nisan 1937’de Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı ile dönemin Başbakanı İsmet İnönü tarafından temellerine ilk harcı dökülen ve Türkiye’nin ilk ağır sanayisi Karabük Demir Çelik Fabrikalarının ve Karabük’ün kuruluşunun 87. Yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Bugün, Türkiye’nin sanayileşme ve kalkınma tarihinde önemli bir dönemeç olan 3 Nisan’ı kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Bu anlamlı gün, Karabük Demir Çelik Fabrikaları’nın kuruluşunun yıl dönümüdür ve ülkemizin sanayi sektöründe yaşanan büyük ilerlemelerin bir simgesidir.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde Türkiye’nin demir çelik üretimine yönelik kararlı adımlar atılması ve bu hedefe ulaşmak için gösterilen azim, ülkemizi güçlü bir sanayi ülkesi haline getirmek için temel bir taş oldu. Karabük Demir Çelik Fabrikaları’nın kuruluşu, Türkiye’nin sanayileşme yolunda attığı en önemli adımlardan biridir ve bu fabrikanın açılışı, İsmet İnönü’nün liderliğinde gerçekleşmiştir. O dönemde 13 haneli bir köy olan Karabük, Cumhuriyet’in yaktığı ateş ile pekişerek bugün Türkiye’nin en önde gelen sanayi kuruluşuna ev sahipliği yapmakta, fabrikalar kuran fabrikanın ateşine işçisinin alın teri ile sahip çıkmaktadır.

Bugün, Türkiye’nin sanayi mirasına ve üretkenliğine katkı sağlayan bu büyük kuruluşun yıldönümünü kutlarken, geçmişimizden aldığımız ilhamla geleceğe daha güçlü adımlarla ilerleyeceğimize olan inancımızı tazelemek istiyorum. Bu vesileyle, 3 Nisan Demir Çelik Fabrikaları’nın ve Karabük’ün 87. kuruluş yıldönümünü kutluyor, ülkemizin sanayi ve ekonomi alanında daha da ileriye gitmesi temennisinde bulunuyorum.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO