Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Sözen; “2024 Yılı Bütçesi 370 Milyon TL Olarak Onaylandı.”

Kelleci “2023 Yılında 205 Km Köy Yolunu Sıcak Asfaltla Buluşturduk”

Kelleci "2023 Yılında 205

20 Gün boyunca birçok gündem maddesinin ele alınarak 2024 yılı bütçesinin görüşüldüğü Kasım ayı toplantıları sona ererken 2024 yılı bütçesi 370 milyon TL olarak onaylandı.

İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen başkanlığında gerçekleşen Kasım ayı toplantısının son oturumunda, Karabük İl Özel İdaresi’nin 2024 yılı bütçesi 370 Milyon TL olarak oy birliği ile kabul edildi.

Toplantı Özel İdare Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci’ nin bilgilendirmesi ile başladı.

Ardından Mali hizmetler Müdürü Yılmaz Arat tarafından 2024 yılı bütçesi okundu. Okunan bütçe sonrası İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen tarafından oylamaya sunulan bütçe oybirliği ile kabul edildi.

Bütçe görüşmelerinin sona erdiği 20 günlük maratonun ardından özverili çalışmalarından dolayı İl Genel Meclis Üyelerine teşekkür eden Başkan Sözen,2024 yılı bütçemiz hayırlı ve uğurlu olsun. İl Özel İdaremiz kendi kendine yeten bir kurum olup artık ihtiyaç fazlası ürettiğimiz malzemeyi satar konumuna gelmiştir. Bu durum İl özel İdaremizin nereden nereye geldiğini gösteren güzel bir kanıttır. İl özel idaremiz artık satın almıyor, ihale etmiyor ve var gücüyle üretmeye devam ediyor. Tesislerimiz aralıksız çalışıyor. Buradan da elde ettiğimiz gelir vatandaşlarımıza, köylerimize hizmet olarak geri dönüyor, yapılan çalışmalarda bunun en büyük göstergesidir. 2023 yılında atılan asfalt toplam 205.31 km’dir. Bu başarı İl Genel Meclisimizin ve il özel idaresi ekiplerimizin özverili ve birlikte çalışması sonucu ortaya çıkmıştır.

 

2023 Yılında 205 Km Köy Yolunu Sıcak Asfaltla Buluşturduk

 

Öte yandan İl Özel İdare Genel Sekreteri Şerafettin Kelleci, 2024 yılı İl Genel Meclisi bütçe görüşmelerinin son oturumuna katılarak; Karabük İl Özel İdaresi’nin yıl boyunca yaptığı çalışmalar hakkında Meclis Üyelerine bilgiler verdi.

Karabük İl Özel İdaresi olarak sorumluluk sahasında 326 personel ile hizmet verildiğini belirterek sözlerine başlayan Genel Sekreter Kelleci, 2023 yılı asfalt programında 205 km sıcak asfaltın köy yollarına serildiğini söyledi.

Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın hayat kalitesinin artırılması, ekonomik ve sosyal gelişmenin sağlanması adına yoğun bir çalışma temposu içinde olduklarını ifade eden Genel Sekreterimiz Kelleci; “Bölgemizin ve İlimizin en büyük asfalt plenti ile malzeme üretimi yaparak toplamda 205,31 km sıcak asfaltı köy yollarımıza serdik.  Bu çalışmaların yapılmasında güçlü bir makine parkına sahip olmamızın da etkisini göz ardı edemeyiz. Makine Parkımızda; binek araç, kamyon, iş makinesi, konkasör gibi değişik nitelikte toplam 171 aracımızla sorumluluk sahamızda vatandaşlarımıza 7/24 hizmet etmekteyiz. Yine bünyemizde bulunan Cumayanı taş ocağımızdaki sabit ve diğer seyyar konkasörümüz ile bu yıl 359 bin 350 ton malzeme üretimi gerçekleştirerek köy yollarımızın alt ve üst yapı çalışmalarında kullandık” diye konuştu.

Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü’nün yapmış olduğu hizmetlerden de bahseden Genel Sekreter Kelleci; “Karabük İl Özel İdaresi olarak yapılan çalışmalar hep insan odaklıdır. Vatandaşlarımızın rahatı için elimizden gelen gayreti tüm personellerimiz ile gösteriyoruz. Bu doğrultuda da toplamda 36 projemizi hayata geçirdik. Bu yıl yine KÖYDES ödenekli 35 bin 200 metre içme suyu borusu, 7 bin 824 metre de kanalizasyon borusu alımı gerçekleştirilerek muhtarlarımıza teslim edilmiştir” şeklinde konuştu.

Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü olarak şu an 24 projenin de devam ettiğini vurgulayan Kelleci, 2023 yıllında toplamda 19 işin geçici ve kesin kabulü gerçekleştirildiğini belirterek “23 adet işin doğrudan temini tamamlandı ve 9 adet doğrudan temin işi devam etmektedir” dedi.

Bütçe görüşmelerinin son gününde İl Genel Meclis Üyelerine, İl Özel İdaresi’nin 2023 yılı faaliyetleri hakkında verdiği bilgilerde Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün çalışmalarını da anlatan Genel Sekreter Kelleci; “Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü olarak 225 köyümüzün 576 ünitesinde toplam 3 bin 414 adet çöp konteyneri bulunmaktadır. Personellerimiz 10 adet çöp toplama aracı ile vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Ayrıca sahipsiz sokak hayvanlarına da 2.475 km köpek, 750 kg kedi maması alınmış ve İl Jandarma Komutanlığı, Karabük Hayvanseverler ve Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği ve İl Özel İdaresi Gönüllü Personelleri tarafından sahipsiz sokak hayvanlarının beslenmesi için kullandırılmıştır”  ifadelerine yer verdi

Bu yıl İlimizde meydana gelen sel afetinde Karabük İl Özel İdaresi olarak yapılan çalışmalara da değinen Genel Sekreterimiz Kelleci; “Mayıs ve Temmuz ayında İlimiz de etkili olan sağanak yağışlar neticesinde Merkez, Yenice, Eskipazar ve Ovacık İlçelerimizde sel afeti etkili oldu. Burada ekiplerimiz ciddi anlamda büyük bir efor sarfederek iyi çalışmalar gerçekleştirdi. Yenice İlçemizde 35 adet menfez, Eskipazar İlçemizde 14 menfez 1 köprü, Ovacık İlçemizde 6 menfez, Eflani İlçemizde 2 adet menfez, 2 noktada borulu geçiş bir adet mevcut menfezde taş tahkimat,  Merkez İlçemizde 7 adet menfez, 1 adet istinat duvarı, Şenler Köyü ve Kayak tesisi yollarında toplam 520 metre beton kanal ve kanal drenajı, Kayak tesisi yolunda 50 metre uzunluğunda 4 metre yüksekliğinde beton ağırlık duvar Salmanlar Demirciler yolunda 7 farklı noktada toplam 13 bin ton civarında taş tahkimat ve Safranbolu İlçemizde 4 menfez ile 3 noktada borulu geçiş ile bir adet mevcut menfezde taş tahkimat yapım işleri ihale edilmiş olup çalışmalarımız devam etmektedir. Bu anlamda da sel afetinin yaraları hızlı bir şekilde sarılmakta olup çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmektedir” diye konuştu.

Kelleci, yapılan bu çalışmaların hepsinin iyi bir ekip olmaktan geçtiğini belirterek sözlerini şöyle tamamladı,  “Bizler Karabük İl Özel İdare ailesi olarak güzel işler yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu hizmetlerin İlimize yapılmasında, ödeneklerin temin edilmesinde bizlere her zaman destek veren Valimize, Milletvekillerimize, Meclis Başkanı ve Üyeleri ile gece gündüz demeden büyük bir özveri ile çalışan tüm personellerimize teşekkür ederim”