Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKAN VERGİLİ BASIN TOPLANTISI YAPTI

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET

KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ BİR BASIN TOPLANTISI YAPARAK KARABÜKSPOR İLE İLGİLİ YAŞANANLARI ANLATTI ;

 

BEN ŞEFİK BEYİ İKNA ETMEK İÇİN VALİ BEYDEN İZİN ALDIM AMA ; 

 

Bugün akşam saatleri üzeri makamında toplantı yapan Başkan Rafet VERGİLİ Karabükspor üzerinde yaşananları anlattı ve sorumluları işaret ederek yazık oldu dedi.

rv bsn

 

Vergili;  “ Kimsenin elini taşın altına koymadığını gördük. Bu nedenle Karabükspor için çalışmalara başladık. Vali beye gidip Karabükspor Başkan Adaylığı için Şefik DİZDAR’ı ikna etmek istediğimi söyledim. Vali beyde olumlu karşıladı. Uzun uğraşlardan sonra Şefik beyi ikna ettim. Durumu vali beye ilettim. Daha sonra da Vali bey beni arayarak hayırlı olsun dedi. Sonra büyük bir otobüs firmasının CEO’su olan Mustafa ÖZATA’yı da ikna ettik. Ben Şefik Beye Sendikadan, TSO’dan, Mehmet Ali ŞAHİN’den ve Kardemir Yönetiminden liste için önerebilecekleri arkadaşlar olup olmadığını sormasının doğru olacağını söyledim. Çelik – İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz GÜL Şefik beye 2 isim verdi. Mutullah YOLBULAN Ahmet GÖLBEK’i önerdi. Mehmet ALİ ŞAHİN Bey ise gece saat 01:00 sularında aradı ve Yönetim için herhangi birini tavsiye etmeyeceğini bize iletti. Ancak bu saatte Ak Parti Karabük İl Başkanı Ömer AYAR’ın Kardemir Yöneticileriyle bir görüşmede olduğunu öğrendik.” dedi.

 

Acaba Mutullah YOLBULAN’a Nasıl Bir Baskı Yapıldı?

Başkan Vergili “Uzun zaman harcayıp ikna ettiğimiz Şefik Beyi çok kısa sürede vazgeçirdiler” diyerek devam ettiği basın toplantısında şöyle dedi ” Yönetime adam vermeyeceğiz diyen Mehmet Ali ŞAHİN beyin, Ömer AYAR’ın Kardemir Yöneticileriyle gece yarısı yaptığı toplantıdan haberi var mıydı? Varsa neden müdahale etmedi? Ömer AYAR neden konuya bu kadar müdahil oldu?  Şimdiye kadar Mehmet Ali ŞAHİN beyin bize karşı en ufak bir olumsuz hareketi olmadı.Şu saatten sonra Karabükspor için ciddi bir yönetim oluşturulmalıdır.”

 

“Şefik DİZDAR tekrar İkna edilir mi ?” sorusu üzerine Başkan Vergili, “Şefik Dizdar’ın ikna olacağını sanmıyorum. Ona adaylıktan “ÇEKİL” denilirken Ak Parti İl Başkanı da oradaydı. Şefik bey hiçbir siyasi parti mensubu değildir.”

DİYEN BAŞKAN Vergili açıklamalarına şöyle devam etti; , “ Sedat NAMAL’dan yönetim için meclis üyesi istedik. Sedat bey, yönetim için bize hiçbir meclis üyesinin yönetimde yer alamayacağını, meclisten bu şekilde karar çıktığını söyledi. Ben de kendisine Karabük’ün aleyhinde hiçbir şekilde karar alamayacaklarını söyledim. Şu saatten sonra yapabileceğim bir şey varsa ben hazırım. Sedat Bey keşke Cuma günü de bugünkü gibi birlik ve beraberlik mesajı verseydi. Şimdi her şey çok daha farklı olurdu. Şefik Bey, “Ferudun TANKUT Başkan olsun gerekirse ben yönetimde de olurum. Benim başkan olup olmamam önemli değil” diyecek kadar mütevazı bir insan.”

 

 İŞTE BAŞKAN VERGİLİNİN KONUŞMALARI 

 

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO