Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKAN VERGİLİ “BUNLAR HAYAL GÖRÜYOR”

  ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK

 

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN BELEDİYE BAŞKANLIĞINA Rt 9 YOL ASFALT MALZEMESİ İLE İLGİLİ YAZDIĞI RESMİ YAZI İÇİN TEPKİSİNİ DİLE GETİREN RAFET VERGİLİ, KARAYOLLARI ŞARTNAMESİNDE OLAN, TSE STANDARDI OLAN , AB SINIRLARINDA SATIŞ İZNİ BULUNAN VE KULLANILAN BİR MALZEME HAKKINDA AFAKİ YORUMLAR YAPIYORLAR,SİYASİ MALZEME ARIYORLAR,AMA HAYAL GÖRÜYORLAR” DEDİ.

 

 

 

BAŞKAN VERGİLİ “BUNLAR

HAYAL GÖRÜYOR” DEDİ

 

Rt9 Kanser yapar,Zehir saçıyor şeklinde kamuoyunda yapılan spekülasyonlar sonrası Karabük Gündem haber sitemiz kamuoyunun bilgilendirilmesi gereği üzerinde durarak Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünün açıklama yapması gerektiğini vurgulamıştı.

.
Ardından, Karabük Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğünün Karabük Belediyesine yazdığı resmi yazı kapsamında çalışmalarının durdurulması istendiği ve Rt 9 asfalt malzemesinin İnsan sağlığına zararlı olabileceği vurgulanarak konunun incelendiği Bakanlığa numunelerin gönderildiği yolunda Karabük Haber gazetesine verilen bilgiler Karabük Gündeminde şok etkisi yarattı.

 

.
Rt 9 malzemesi konusunda bugün KARABÜK GÜNDEME özel açıklamalar yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet VERGİLİ Tüm Dünyanın Kullandığı, Standartlara Uygun, TSE Belgesi Olan, Ve Biz Bu Çalışmalara Başlamadan Önce Yaptığımız Araştırmalara Göre Hiçbir Kanser Yapıcı Özelliği Bulunmadığını Belirtti.
Ben Vatandaşımı düşünmezmiyim, Karayolları şartnamesinde olan Rt9 asfalt malzemesi kanser yapıyormuş zehirliymiş, nereden çıkartıyorlar , uyduruyorlar anlamıyorum siyaset yapacaklar onuda beceremiyorlar, bakın ben Karabük’ün tüm asbestli su borularını değiştiridim ve onun içinde asfalt yapıyorum, yani asbest kanser malzemesi diye değiştireceğim üzerine Kanser yapıcı malzeme atacağım bu nasıl bir anlayış diyerek şu açıklamalarda bulundu ;” “ Avrupa’da da kullanılıyor bu malzeme. Bunun testinde bir tane kanserojen maddeye rastlanmamıştır. Ben kalkıp bu memlekete kanserojen maddeyle asfalt mı yapacağım? Ben bu asfaltı neden yapıyorum bu boruları değiştirebilmek için yapıyorum. Canları sıkılıyor bizimle uğraşıyorlar. Madem Üniversite neden yapmış zararlı bir madde de? Rektör de D.Ç.’ten aldı asfaltı , o zaman madem zararlı neden yapmış?demezler mi adama. Orası Üniversite araştırmadan mı yapmış yani. Siyaset zamanı konuşulacaksa daha çok done var. Bu bir iki tane değil. Benim de açıklayacağım şeyler var. Köy hizmetlerinde çalışanlar yazılar yazıyorlar dilekçeler veriyor “biz kokundan rahatsız oluyoruz” diye. DÇ de Kok tesislerinde kimseyi rahatsız etmiyor da Özel İdare’nin memurlarını mı rahatsız ediyor. Hepsi yalandan delilik yapıyor. Asfalt attıktan sonra 1 gün araba geçmese herhangi bir problem yaşanmıyor. Rt9 karayolları yol yapım kriterleri şartnamesinde var. Çevre ve İl Müdürlüğü’nün bana gönderdiği yazıda karayolları şartnamesinde katran var ama sen yinede kullanmayacaksın diyorlar. Şartnamede olduktan sonra çevre ve il müdürlüğü ne karışıyor, işine baksın. Ben her uygulamayı buraya gelip kendi kafama göre yapamam. Birincisi Rt9 karayolları şartnamesinde var mı var. İkincisi kullanabilir miyiz kullanabiliriz. Biz bu madde de kanserojen madde var mı diye bunu da araştırdık. Dünya da örnekleri de var. AB’nin yasaklı maddesi mi o da değil. Bunun ithalatı bile serbest. Kardemir de TSE belgesi var. Çevre Müdürü’nün her dediği olacak gibi bir şey mi var. Sen kim oluyorsun da Kardemir’e bu maddeyi satıştan çıkaracaksın diyorsun. Bu yasaklı bir maddeyse “kardeşim bu yasaklı maddedir. Bunu üretmeyeceksin” dersin . Satmayacaksın demeye yetkisi var mı? Şurası kesin bu malzemeyi dünya kullanmakta ve zehir falanda içermiyor ”dedi..

ÖTE YANDAN  , KARABÜK BELEDİYE BAŞKANI RAFET VERGİLİ FACEBOOK HESABINDAN ASFALT İLE İLGİLİ ÇEVRE BAKANLIĞININ VE İL MÜDÜRLÜĞÜNÜN AÇTIĞI SORUŞTURMA İLE İLGİLİ BİR DİZİ SORULAR SORDU .. VERGİLİ TÜM BU SİYASİ AYAK OYUNLARININ ARKASINDA MİLLETVEKİLİ OSMAN KAHVECİ’NİN OLDUĞUNU İMA EDİYOR..

 

İŞTE VERGİLİ’NİN ADINA AÇILAN FACEBOOK HESABINDAN YAPILAN SORGULAMA; 

facebook-vergili

 Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, şehir içinde kullanılan asfalttaki RT 9 (katran) malzemesi ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı talimatında, İl Müdürlüğünün yaptığı araştırma ile ilgili kendi Facebook hesabından (https://www.facebook.com/rafet.vergili?fref=ts) çok ilginç sorular sordu ve açıklamalar yaptı.

” 

         Sevgili Hemşerilerim;

Seçimler yaklaştıkça ne yazık ki siyasi ayak oyunları ve üst düzey siyasetçilerimize yaranma çabaları daha şimdiden başladı. Şimdi ki gündemleri Karabük ve Safranbolu’da 50 yıldır kullanılan RT 9 malzemesi. Peki, ben buradan soruyorum;

1- Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, göreve ilk geldiği zaman asfalt kampanyası başlatmış ve RT9 malzemesi kullanmış mıdır?

2- Bugün bizim kullandığımız bu malzemeyi halk sağlığı için tehlikeli gören bir takım taklacılar o zaman neden herhangi bir işlem yapmamıştır?

3- Madem bu malzeme zararlı, biz iki yıldır bunu kullanırken neden herhangi bir işlem yapmamışlardır? (Zararlı olması diye bir durum söz konusu asla değil, resmi belgeleri var)

4- Bize karşı yapılan bu siyasi girişimlerin arkasında TBMM Çevre Komisyon Başkanvekili ve Karabük Milletvekilimiz Osman Kahveci var mıdır? Bu arkadaş MARZINC’i kapattırmak için bizzat Sayın Bakan Bayraktar nezdinde girişimlerde bulunup, hastanede ki işçileri ziyaret edip, çarşaf-çarşaf açıklamalar yaptıktan sonra aynı tesisin bugün faaliyetlerini sürdürmesini nasıl izah edebilir? Ayrıca o tesis ÇED raporu alırken birçok resmi kurumdan onay almamış mıdır? Onlardan biri Orman İşletme Müdürlüğü değil midir? O dönemde bu arkadaşın görevi nedir?

5- Karabük Türkiye’nin en kaliteli suyunu, en ucuz şekilde içerken bugün bizi halk sağlığını tehlikeye atmakla suçlayan, facebook’da haberler paylaşan arkadaş halkına çamurlu suyu Türkiye’nin en pahalı sularından biri olarak neden içirmektedir?

6- Akıllarınca bizi halkın nezdinde küçük düşürmeye çalışan bazı sözde bürokratların, nöbetçi facebook yorumcularının hedefleri de acaba iktidara taklalar atarak, bürokrasiden siyasete atlamak, ya da devlet yönetimlerinde koltuk yükseltmek midir?

Bu iş aslında “Tavşana kaç, tazıya tut” politikasının ta kendisidir.

Seçimler yaklaştıkça sonları yaklaşanlar, BÜYÜK MİLLETİMİZE değil, genel başkanlarına ve seçime katıldıkları amblemlere güvenenler karalama kampanyaları ve bu tür iftiralarla hedef şaşırtmaya çalışmaktadır.

İlk gün bu yola nasıl çıktıysak, bugün de aynıyız.

Önce HAK’KA sonra HALK’A güvendik.

Tek bir gayemiz vardı; Cenab-ı Hak’kın rızası, sizlerin duası.

Aynı çizgimizde devam ediyoruz.

Kim ne derse desin. Rabbimizin rızası, aziz milletimizin duası sürdüğü müddetçe bu yoldan asla dönmeyeceğiz.

Saygılarımla….

                                     “