Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Vergili’den Ceylan’a Cevap

Karabük Belediye Başkanı Rafet

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili Bugün AK Parti Belediye Başkanı Mehmet CEYLAN’A Karşı Çok Sert İfadelerde Bulundu Ve “Yalını Kendisine Şiar Edinmiş” Diyerek Ceylan’a Palavracı İlan Ederek Belediyenin 120 Milyon Tl Borcu yok, 38 Milyon Borcu Var Zaten Borçsuz Belediye mı Olur ? Dedi.

vergili  ceylan a

Sabah erken saatlerde basın toplantısı düzenleyerek Karabük Belediyesinin 120 milyon borcu olduğunu iddia eden Ak Parti Belediye başkan adayı Mehmet Ceylan’a hiç gecikmeden öğleden sonra cevap geldi.

Belediyenin ödenemeyen tek kuruş borcu yok diyen Vergili, “ Ceylan’ın iddia ettiği gibi 120 trilyon borcumuz yok. 38 trilyonla devir aldık, şimdi bunun çok altına düştü,Karabük’ün zekasıyla alay ediyorlar, Yalanı şiar edinerek oy toplama peşindeler. 120 trilyon borcumuz yok. 38 trilyonla devir aldık ve daha aşağılara çektik.” Diyerek başladığı basın toplantısında şu açıklamaları yaptı ; “Kabullenemiyorlar 81 vilayet içinde devlete teşekkür eden tek belediyeyiz. Devletten aldığımızı yetirerek, 550 bin kilometre asfalt, 95 kilometre su borusu ve doğalgaz yaptık. Karabük’ün yaşam standartlarını yükselttik. Karabük’ün zekasıyla alay ediyorlar. Karabük Belediyesinin ödenemeyen tek kuruş bile borcu yok.Kendisi Safranbolu Belediye Başkanı iken o projelerin kaçını gerçekleştirmiş. Bu projeler için devlet desteğini almış mı? Devlet Planlamada görev aldı, milletvekilliği yaptı, Bakan yardımcılığı yaptı. Teşvik işi Devlet Planlamadan geçer, neden Karabük’ü teşvik kapsamına aldırmadı. Safranbolu Turizm Merkezi. Safranbolu Mezarlığının altında 1000 dönüm alan Ağır Sanayi Bölgesi ayrılmıştı. Benim çabalarımla Sanayi alanı olmaktan çıktı..Siyaseti şiar edinmiş bunkar, meslek edinmiş biri. Benim kaybetme korkum yok. Kaybedersem işime dönerim. Profesyonel siyasetçi değilim. Siyasetten ekmeğimi kazanmıyorum. Son yıllarda herkes vaatler veriyor. Ama önemli olan vaatleri yerine getirmektir. Safranbolu Belediyesi Ak Partili ve haciz üzerine haciz geliyor. Yaptıklarını ortaya koyacaksın, sonra yapacaklarını. Bu memlekette insanlar ne salak, ne de aptal. Bu millet iş yapanı seçer getirir. Bizim Kaynak problemimiz yok. Hesap kitap ortada. Her gün hesap almadan, hesapları kontrol etmeden evime gitmem. Bugün hiçbir Belediye başkanı kaç lira su parası toplanmış. Ne kadar vergi toplanmış gün gün bilemez, ben bilirim. Ben bir liranın bile hesabını yaparım. 1 liralık haksızlık yapmam. Ben bir liralık bir haksızlık yaparsam 100 bin kişiyle helallaşmam lazım”

Bir gazetecinin “Sayın Ceylan beş yıl kalacağım ve görev yaparak projeleri gerçekleştireceğim Sayın Vergili Kalacak mı yoksa Milletvekili olup gidecek mi ?” diye soruyor deyince , Vergili ” Tekrarlıyorum,benim yaptıklarım yapacaklarım belli ben siyaseti şiar edinmedim işim gücüm var kazanamazsam işimin başına geçerim . Karabük belediyesinde işler biz olmasak ta tıkır tıkır gider.” şeklinde açıklamalarda bulundu..

İşte Rafet Vergili’nin Görüntülü Yanıtı