Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BAŞKAN VERGİLİ’NİN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI & EMEKLİLER EVİ AÇILIŞI YAPILDI

Karabük Belediye Başkanı Rafet

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Başkan Vergili mesajında; “Kadınlar, bizim kültürümüzde hem toplumun hem ailenin temelidir. Bir anne, bir eş, bir evlat olarak kadın, toplumu dönüştüren ve istikamet verendir. Kadınlarımızın iyi şartlara kavuşması demek, toplumun çağdaş uygarlıklar seviyesine ulaşması anlamına gelmektedir.

Şanlı tarihimize baktığımızda Türk kadını tarihimizin her devresinde eşsiz fedakârlık ve cefakârlık göstermiştir. Kurtuluş Savaşımızın kazanılmasında kadınlarımızın önemli bir yeri vardır. Yeri gelmiş cephede savaşmış, yeri gelmiş cephe gerisinde savaşa destek olmuşlardır. Unutulmamalıdır ki, İstiklal Savaşının Nene Hatun’u ve Halime Çavuş’u bizim kadınlarımızdır.

Bizim inancımıza göre kadın kutsal bir varlıktır. Peygamber Efendimiz; “Cennet, anaların ayağının altındadır” buyurmuştur. Ayrıca Allah, kadına ayrı bir misyon da vermiştir, annelik.
Kadınlar için önemli olan bu günün yılın 1 günüyle sınırlı kalmaması dileği ile yürekleri sevgi dolu, güçlü omuzlarında Türkiye’yi yükseltecek başta şehit ve gazi anneleri ve eşleri olmak üzere, ülkemizdeki bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sağlıklı, huzurlu ve başarılı günler dilerim” dedi.

5000 EVLER EMEKLİLER EVİNİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Karabük Belediyesi 5000 Evler Emekliler Evi düzenlene tören ile hizmete açıldı. Açılış törenine başta Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili olmak üzere, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Cenk Gedikoğlu, Emekliler Derneği Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, muhtarlar, çok sayıda davetli ve mahalle sakinleri katıldı.


Açılış töreninde bir konuşma yapan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili; “Herkes kendine göre bir şeyler anlatıp, konuşuyor. Üst üste projeler yapıp, yalanları ortaya koyuyorlar. Biz yapınca ilk önce bunu oy için yaptı diyorlar. Ama arkasından kendileri de yapmaya yelteniyorlar. Emeklilerimizle ilgili iki tane projeyi hayata geçirdik. Hepsi deli oldu. Emeklilerimize ulaşım ve su bedava dedik. Hayır yapamazsın, yasaya aykırı dediler. Şimdi bakıyoruz, hepsi bu vaatlerde bulunuyor. Biz dedik ki Türkiye sesimizi duyuyor. Ki bu konuyu yarın Genel Başkan Yardımcımıza da ileteceğiz. Emeklilerimizin maaşları asgari ücret seviyesine çıkıncaya kadar, emeklilerimize su ve ulaşım bedava olacaktır. Bakan Üstüne Bakan getiriyorlar. Korkuları zaten seçimi kazanamayacak olmalarıdır. Yarında benim hemşehrim olan bakan geliyor. Gelen Bakanlara da yalan söyletmeye çalışıyorlar. Ulaştırma Bakanını getirdiler. Demir Yollarının protokolü Belediyenin Ulaştırma Bakanın söyleyecek bir şeyi yok ki. Zorluyorlar Bakana Yalan söyle diye. Şimdi benim hemşehrimide yalana zorlayacaklar. Araç çayı için burada su toplayacağız diye. Devlet Su İşleri bana yazı vermiş. Burada yüksek sel taşkını olduğu için, böyle bir şeye izin veremeyiz diye. Verin izini 3 ayda yapayım, 4 ayda değil. İzini nasıl verecek ben onu merak ediyorum” dedi.
Yapılan duanın ardından, açılış kurdelesinin kesilmesin ile Karabük Belediyesi 5000 Evler Emekliler Evinin açılışı gerçekleştirildi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO