Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BATI KARADENİZİN EN BÜYÜĞÜNÜ KBÜ DİKTİ , DALGALANDIRDI..

  BÖLGENİN EN YÜKSEK

 

BÖLGENİN EN YÜKSEK DİREĞİNE EN BÜYÜK BAYRAĞINI ASAN KBÜ BİR İLKİ DAHA GERÇEKLEŞTİRDİ.

CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİKLERİ İÇİN HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ HALK DANSLARI GÖSTERİ EKİPLERİ KARABÜK’E DAVET EDİLİRKEN KBÜ ETKİNLİKLERDEN UZAK DURMUŞTU.BUGÜN YAPILAN ALTERNATİF ETKİNLİKLE ADETA GÖVDE GÖSTERİSİ YAPAN KBÜ İLE BİRLİKTE TÜRKİYE’NİN EN GENÇ VE DİNAMİK REKTÖRÜ PROF.DR BURHANETTİN UYSAL  10 BİNLERİN HUZURUNDA DEVASA TÜRK BAYRAĞINI GÖNLERE ÇEKTİ.

AY YILDIZLI STADYUMU YAPAN KBÜ ŞİMDİ BÖLGENİN EN YÜKSEK DİREĞİNE EN BÜYÜK BAYRAĞINI ÇEKTİ.

 

manşet

Üniversite Köprüsü üzerinden kortej yürüyüşü ile başlayan ‘Bayrak Dikim Töreni’ne, Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Vali Yardımcıları Abidin Ünsal ve Tarkan Keskin, Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman,STK Başkanları,  Üniversite Dekanları, Daire Başkanları, Müdürleri, Akademik ve İdari Personeli, Öğrencilerimiz ile Basın mensupları katıldı.

Üniversitemiz Demir Çelik Kampüsü içerisinde bulunan Stadyumumuz çevresinde son bulan kortej yürüyüşünün ardından törenin açılış konuşmalarına geçildi. Onbine yakın   katılımcının yer aldığı törende ilk olarak öğrencilerimiz adına Öğrenci Konsey Başkanı Semih Davşan açılış konuşması yaptı.

Ardından KBÜ Rektörü Burhanettin UYSAL bir konuşma yaparak Şöyle dedi ; ““Dünü hatırlamayan milletlerin, bugünkü sahip olduğu değerlerin kıymetini bilmesi mümkün değildir. Bu millet yüzlerce devlet görmüş, yıllarca bağımsız yaşamış ve bu bağımsızlığının simgesini de bayraklarını göklerde dalgalandırarak herkese ilan etmiştir. Cumhuriyetimizin her yaş gününde dünyaya meydan okurcasına, yeni projelere imza attığımız müddetçe bu milletin bayrağı asla indirilemeyecektir. Ben Karabük Üniversitesi Rektörü ve Biz Karabük Üniversiteliler olarak bir kez daha haykırmak istiyorum ki; Atam Cumhuriyetin emin ellerde Türk Milleti’nin onuru ve şerefi bize emanettir. Bugün burada bayrağımız göndere çekilecek ve bir daha hiç inmeyecektir. Hepinize katılımlarınızdan dolayı teşekkür ederek saygılar sunuyorum.”

Ardından Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz anısına bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal marşı eşliğinde  Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ın butona basması ile birlikte bayrak göndere çekilmeye başlandı.

Ana Mehteran Takımımı eşliğinde  on bine yakın  kişinin hep bir ağızdan söylediği İstiklâl Marşı eşliğinde 72 metre boyundaki Karabük’ün en yüksek direğinde 337,5 m2 büyüklüğünde ki dev TÜRKİYE CUMHURİYETİ Bayrağı çekildi.

GÖNLERE ÇEKİLEN DEV BAYRAK KARABÜK MERKEZ VE SAFRANBOLU’DAN NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜLMEKTE.KBÜ BUNDAN ÖNCEDE TÜRKİYEM ŞARKISI İLE BEĞENİ TOPLAMIŞTI