Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BELGESEL FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

  Safranbolu Belediye Başkanı

 

Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, 6 Eylül’de Başlayacak Olan Altın Safran Belgesel Film Festivali Programında Yer Alan Konser Ve Eğlencelerin Suriye Ve Mısır’da Hayatını Kaybeden İnsanlar Nedeniyle İptal Edildiğini, Bunlara Rağmen Festivalin Oldukça Güzel Geçmesini Beklediğini ve Birbirinden Güzel Belgesel Filmler İzleyeceğimizi Söyledi.

 

 

 

BELGESEL FİLM FESTİVALİ BAŞLIYOR

 

IMG_3048(1)

Karabük ve Safranbolulu basın mensupları ve Belediye Meclis Üyeleri ile Hıdırlık’ta sabah kahvaltısında bir araya gelen Safranbolu Belediye başkanı Dr. Necdet Aksoy basın mensuplarına 14. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali İle İlgili bilgiler verdi.

3 gün sürecek olan festival programını basın mensupları ile paylaşan Başkan Aksoy, konser ve eğlencelerin iptal edilmesine karşın oldukça güzel geçeceğine dikkat çekerek, “ bu yıl yine birbirinden kaliteli belgeseller izleyeceğiz “ dedi.

Ana teması belgesel film alt teması mezar taşlarımız olan, 6, 7 ve 8 Eylül tarihleri arasında14’üncüsü düzenlenecek olan Altın Safran Belgesel Film Festivalinde Suriye ve Mısır’da meydana gelen olaylar nedeniyle programlarda değişikliğe gidildiğini, her yıl geleneksel olarak yapılan festivalin konser ve eğlence programlarının iptal edildiğini belirten Başkan Aksoy, ” Suriye ve Mısır’da yaşanan olaylarda hayatını kaybedenler nedeniyle festivalin eğlence kısmını iptal ettik. Festivalimizin üç yönü vardı. Birincisi korumacılığın devamını sağlamak, ikincisi şehrimizin tanıtımını yapmak, üçüncüsü ise Safranbolu halkını ve festival dolayısıyla ilçemize gelen misafirlerimizi eğlendirmekti. Festivalimizin üçüncü ayağı olan eğlence faslını iptal ettik” dedi.

Koyun katleder gibi insanların katledildiğini söyleyen Başkan Aksoy, ” Yakın komşularımızda insanlar öldürülüyor. Yakın komşularımızda insanlar her gün ölürken bizim burada eğlenemeyeceğimiz gerçeğinden hareketle ve partimizinde bu noktadaki almış olduğu ilkeli kararı gereği festivalin eğlence bölümünü iptal ettik. Sadece folklor gösterileri ve devlet opera balesinin kısa bir resitali olacak. ” şeklinde konuştu.

Başkan Aksoy kahvaltının ardından yaptığı basın açıklamasında bir süre daha sohbet ettiği basın mensuplarına katılımlarından ve ilgilerinden dolayı teşekkür etti.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO