Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bender , Yenice’ye Fabrika Kuracak

      Bender

 

 

 

Bender , Yenice’ye Fabrika Kuracak

 

 

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve çalışma ekibinin, 29 Mart 2009 seçimleri vaatlerinden birisi olan, ‘ Hazine Arsaları Üretilecek, Yatırımcıya Sunulacak ‘ sözü yerine getirildi.

YENİCE

191 bin m2 hazine arsası üreten Yenice Belediyesi imara açtığı ve tapulanma noktasına getirdiği alanları Bender Firmasına devredecek.

5 yıl önce, bir işadamı ‘ elinde bir çuval dolusu para ile Yenice’ye gelse’ , fabrika kurmak istese 1 metre hazine arsası yatırımcıya sunulamazdı diyen başkan Zeki Çaylı; “bugün 191 bin m2 hazine arsası üretilmesiile Yenice tarihinde yerini alacak. Tapulanma işlemleri son aşamaya geldi arsalar için bir çok şirket nabız yoklarken tekstil sektörünün önde gelen markalarından Group Bema’nın sahiplerinden Tuncay Bender ve 12 yıldır Yenice’de üretip Avrupa Devletlerine ihraç eden Özmü-ge Tekstil Şirketinin sahibi Hakan Bender, Yenice’ye geldi ve bizle bir görüşme gerçekleştirdi.” dedi.

Belediye Başkanı Zeki Çaylı’yı ayrıca ziyaret eden , Kanz, Pampolina, Steiff, S&D, Whoopi, Doll, Kathe Kruse markaları ile dünya çocuk modasına yön veren Group Bema’nın sahiplerinden Tuncay Bender, ‘ Yenice’ye fabrika kurabileceklerini ‘ müjdeledi.

Bender, Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’ya, yatırımcılar için arsa üretilmesine önderlik ettiği için teşekkür etti ve “ Yenice, bizim bildiğimiz ve ilgilendiğimiz bir yer. 1998 yılında Yenice’de tekstil sektörünün fitilini biz yakmıştık. Şu anda dünya çocuk modasını belirleyen ve 35’den fazla ülkede hizmet sunan bir dağıtım kanalını yöneten büyük bir şirketiz. Başkan beyden gerekli bilgileri ve hazine arsaları ile ilgili krokiyi aldık. Şirketin yönetimi ile bir araya gelip, ön fizibilite çalışması yapacağız. Yenice ile ilgili çok güzel düşüncelerimiz var. Bunu gerçekleştirmek için bugün ilk adımı attık. İnşallah birlikte bunu başaracağız. Buraya fabrikanın yanı sıra fabrika satış mağazası ( outlet mağazaları ) da kurmayı planlıyoruz. Çalışmalarımızı kısa sürede sonuca kavuşturup, tekrar Yenice’ye geleceğiz “ dedi.

Belediye Başkanı Zeki Çaylı da, “Tuncay ve Hakan Bender beylere teşekkür ediyorum. Ben ve arkadaşlarım, hazine arsaları üretme konusunda çok doğru bir iş yaptığımızı bugün bir kez daha gördük. Tuncay Bey yeni bir fabrika kurmak, Hakan bey de mevcut işyerini büyütmek için hazine arsasına talip oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Her konuda yardımcı olacağımızı belirttim. Tüm Yenice halkı bu konuyu sahiplenecektir. Çünkü bizleri buraya Yenice’mizin güzel insanları getirdi. Onlar bizlere bu görevi layık görmeselerdi, biz hazine arsası üretemezdik. Şimdi Yenice olarak, bir bütün olarak İnşallah Yenice’ye kurulacak fabrikalarla işsizliğin de çözümüne katkı sağlamış olacağız. Her işte olduğu gibi bu konuda da kararlılığımızı halkımızla birlikte ortaya koyuyoruz. Yenice, 5 yılda halkımızın bize olan bitmeyen desteği ve teveccühü ile birçok yeniliği yaşadı. Hazine arsaları da ben ve ekibimin söz verip gerçekleştirdiğimiz ve ilçenin talihini değiştirecek çalışmalardan bir tanesidir, en önemlisidir. 5 yıl önce Yenice’ye bir işadamı gelse, fabrika kuracağım, bana hazine arsası verin dese 1 m2 yer yoktu. Bugün şükürler olsun ki, 38 adet 5.000 m2 olmak üzere toplam 191 bin m2 arsamız var. Biz iş üretiyoruz, laf üretmiyoruz. Arkadaşlarımızla, halkımızla elele verdik, gönül birliği yaptık, iş ürettik, hizmet ürettik. Yenice’mizin güzel insanlarının desteğini devam ettiği sürece, iyi işler yapmaya devam edeceğiz. İnsanlarımız hafızalarını yoklasınlar. 2004 yılında seçimin son günü ‘ 5 yılda Yenice’de işsiz bırakmayacağız ‘ diyenler seçimi kazandılar, sonra 5 yılda kaç kişiyi işe yerleştirdiler. Biz, bu defa aynı siyasetin yapılmasına müsaade etmeceğiz. Bizler, işsizliğin çözümü noktasında yapılabilecek olan en güzel işi gerçekleştirdik. Ekibimizle hazine arsası ürettik, imara açtık. Şimdi yatırımcı gelecek, fabrika kuracak, işsizimiz buralarda çalışacak. Bugün gelen Bender Ailesi de çok samimi davranış içindedir. Yenice’ye fabrika kuracaklardır. Hazine arsası meyvelerini vermeye başlamıştır. İlçeme, Yenice’min güzel insanlarına hayırlı olsun, uğurlu olsun “ şeklinde açıklamalar yaptı.