Bitmeyen YATIRIMLARIN  Sorumluları ?

Son Güncelleme : 08 Ağustos 2014 - 13:12
Semih Gülen
Semih Gülen[email protected]
Karabük Gündem Haber Sitesi ve Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni - Anadolu Spor Gazetecileri Derneği Karabük Başkanı

Semih Gülen 

579889_10150872546948191_326936419_n

Karabük’ün son yıllarda ki gündemi bitmeyen yatırımlar üzerine oluyor. … Özellikle ‘Bitmeyen’ bölümünde, Devlet yatırımları var ve yine özellikle bu yatırımları SPOR TESİSLERİ ağırlıklı.

Milli Eğitim İl Müdürlüğü ve Emniyet Müdürlüğü  binalarında yine katı atık berteraf tesisi ve zaman zaman  şehir içi yollar ve buna benzer   aksaklıklarda konuşuldu ancak, Yüzme Havuzu ve Stadyum tam bir YILAN HİKAYESİ Oldu…

Biz geçtiğimiz günlerde ironi yaparcasına “Hata Bizim,Sorumlusu Biziz” yatırımlar bitmiyorsa sorumlusu benim şeklinde bir yorum yayınlamıştık yine bu köşeden.

Bir çok kişiden olumlu tepkiler alırken bir çok kişi eleştirimizi az bile bularak sessiz kalışımızı eleştirmişti.

Bugün’de sevgili Ahmet Gölbek ağabeyimiz Her Telden köşesinde konuya değinmiş. En Başarılı İl Müdürlüklerinden biri olarak Gençlik Spor teşkilatını göstererek, Yüzme havuzu yıllardır bitmiyorsa Nedenini KARABÜK’TE aramalı diyerek..

Nedeni ni KARABÜK’TE aramalı tespiti çok doğru,çok yerinde ,Manalı…Bize göre de…

Ama başarılı İL MÜDÜRLÜĞÜ anlayışı  ile aynı görüşte değiliz biz doğrusu.

Yani “Hırsısın hiç mi suçu yok” denir ya…

Oralarda ne iş yapıyorsunuz demezler mi İnsana. Kimseyle şahsi husumetimiz olmaz kimsenin görevinde gözümüz olmaz biz KARABÜK’E sağlanan yarara ve sağlanamayan  hizmetlerine bakarız.

Gençlik Spor Genel Müdürlüğünün İHALEYE verdiği 2 tesis  ( bugün art 2 tesis daha yapılmakta ) Yüzme havuzu ve Stadyumun KONTROLÜNÜ KARABÜK yapamamıştır /yapmamıştır…Çok doğru.

O denetimi yapamayan siyasi iktidarın temsilcileri, ne yazık ki  bürokratların verdiği eksik bilgilere güvendikleri için yarım kalan tesislerden eleştiri almışlar,  hatta  seçimlerini  kaybetmişlerdir.  İşin ayrı bir boyutu da halen akıllanmamışlardır… Dolayısı ile nedeni KARABÜK’tür doğru…

Evet doğru kapı pencere açık bırakmışız ,ama “Hiç mi Hırsısın suçu yok”…

Gençlik spor teşkilatının ekibi yetersiz olabilir, Şube Müdürlükleri yetersiz olabilir,proje gelişiminde yeterli kadroları da olmayabilir  yada Genel Müdürlük İhaleyi verdiği firmaya KARABÜK’TE bizim İl Müdürlüğümüz var orada SPOR İL BAŞKANLIĞIMIZ var onları tanıma da diyebilir…

Der mi? Denebilir mi?

Her gelen heyete bitiyor,aksama yok sorun yok raporları verenler kimler ?

Her 15 günde bir halkın karşısına çıkan İl spor Müdürlüğü  geçen sezon KARABÜKSPORUN  Karabük’te maçlarını oynatamayacaktı. GSİM Kalsa oynayamayacak tı ama KARABÜKSPOR sorumluluk üstelendi paralar harcandı, maçlar oynandı..Yine unutulmasın, bir sene önce çimlerin yanması ile çıkan kriz yaşanmış ucuz atlatılmıştı..  Hadi bırakın tüm onları, bu sezon başı  UEFA kupası ön eleme maçının ilk ayağında TURNUKELERİN çalışmamasına ne demeli ?

 Halen stadyumda bir sürü eksikliğin olmasına ne demeli..

Yüzme havuzu için son 4 senede 44 kez yapılan İNCEMELER sonrası, hatta son 2 bakanın gelip olayı yerinde görmesine karşın halen açılamayışının nedenleri  ardında ki SORUMSUZLUK ‘TA Karabük’ün ne kadar payı varsa, Bürokrasinin SPOR İL BAŞKANLARININ yani VALİLERİN ve Gençlik Spor İl Teşkilatının da o kadar  sorumlulukları var diye düşünmekteyiz.

Havuz çanağı su kaçırıyor deniyor şimdi…

Atı alan Üsküdar’ı geçmiş benim çarşımı Pazar eyle…

Başarılı  Gençlik Spor teşkilatının tesisleri YILAN Hikayesine dönmüş,havuzu su kaçırmış,turnukeleri bozulmuş,vs..vs..

Tüm bu yazıların sonunda bir doğru var..

Evet KARABÜK Suçlu…

Zaten bir önce ki yazımızda bizde demiştik “ SUÇ BİZDE” diye…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

2 ADET YORUM YAPILDI
adnan 9 Ağustos 2014 / 09:08 Cevapla

beceremedik yine her zamanki gibi! Kuruluşundan beri Avrupa kupalarına ilk defa katılan takımımızı desteklemek için stadyuma koştuk ama kapılar açılmadı bir sürü kargaşalık insankar maçlara stres atmak eykenmek amaçlı gider bizler her maçta bir prolem ile karşılaşıyoruz.İnşallah senttetienne maçında türübünlere prolemlemsiz gireriz

karabüklü 9 Ağustos 2014 / 18:15 Cevapla

Karabükün sahibi yok kardeşim balık baştan kokuyor neremiz doğru ki deve misali şu karabükün haline bakın bütün vilayetler çagdaş modern bir görünüm şehirler haline gelirken karabük hala gecekondu köy görüntüsün de 1 derece deprem bölgesinde yiz kimsenin kılı kıpırdamıyor allahtan üniversite geldide şehire bir hava kattı yoksa karabük 20 yıl önceki aynı kaldırım cadde sokak uyan karabük

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.