Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BOKS BAŞLIYOR

 BOKS BAŞLIYOR   Gençlik

 BOKS BAŞLIYOR

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürlüğü, Türkiye Şampiyonası öncesi Karabük Valisi İzzettin Küçük ve Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç, Polisevinde basın toplantısı yaptı..

cats

Şampiyona ile ilgili bilgiler veren  Karabük Valisi İzzettin Küçük, çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacaklarını söyleyerek, “İlimizde boks ile ilgili güçlü bir potansiyel var. Bunda sadece erkeklerde değil, bayanlarda da sporcularımız var. Milli takımlara boksör yetiştirdik ve hakemlerimiz var. Bu organizasyon ilimizde boksla ilgili algıyı güçlendirecek, gençleri yöneltecektir. Tüm Karabük halkını 3 gün sürecek bu organizasyona davet ediyoruz” dedi.

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı Eyüp Gözgeç ise, Karabük’ün boksta son yıllarda atak yapan illerin başında geldiğini ve son dünya şampiyonasına hem ülkeye hem de kente madalyalar kazandıran il olduğunu söyleyerek ; ” Daha önceden her isteyen ferdi sporcu valizini alıp Türkiye şampiyonasına katılıyordu. Bu sene yeni bir sistem geliştirerek Türkiye’deki bütün illerde bu şampiyonaya katılabilmesi için önce kendi illerinde şampiyon olması lazım. Burada şampiyon olan sporcular daha sonra düzenlediğimiz gruplarda da ilk 4’e giren sporcular şampiyona girmeye hak kazanacak. Amacımız sayı olarak az tutmak ve seviye-kalite olarak yükseltmek” diye konuştu.

BOKSTA KASK KALKIYOR..

Düzenlenecek olan şampiyonanın ilk defa yeni sistem üzerinden Karabük’te yapılacağını da açıklayan Eyüp Gözgeç, “Bu müsabakada 135 sporcu yer alacak. İlk defa Türkiye’de olacak olan bir başka uygulama ile Dünya Boks Birliği tarafından alınan karar gereği kaskı kaldırıyoruz ve bunu da ilk defa burada uygulayacağız. Yapılan bir araştırmada insanımız bunu daha çok seviyor. Hem dünya hem Avrupa hem de biz bunun böyle olduğuna karar verdik. Yine bir ilk daha burada olacak.Daha önce yaş gurupları vardı ve gençler büyükler ile maç yapabiliyordu. Gençler büyüklerde oynayabiliyordu. Buda tarih oldu. 18 yaş ve yukarısı bu yarışlara katılacak” dedi.19-22 Aralık 2013 tarihleri arasında Karabük Merkez Spor Salonunda yapılacak olan Şampiyona; 49 kg, 52 kg, 56 kg, 60 kg, 64 kg, 69 kg, 75 kg, 81 kg, 91 kg ve +91 kg olmak üzere 10 sıklet üzerinden ve 3’er dakikadan 3 raunt üzerinden oynanacak karşılaşmaya 135 sporcu katılacak.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO