BOYNUKALIN GELDİ GEÇTİ….

Son Güncelleme : 13 Nisan 2016 - 19:17

13042016_bakan_2

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Boynukalın

Karabük’te bir dizi ziyaretlerde bulundu.

İlk olarak Karabük Valiliğine uğrayan Boynukalın, Karabük Belediyesi, Karabükspor, KBÜ,Kardemir ziyaretleri ile AK parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

 

 

İlk olarak Karabük Valisi Orhan Alimoğlu’nu makamında ziyaret eden Bakan Yardımcısı Boynukalın, burada  Karabük’le ilgili brifing aldı. Brifingin ardından bir konuşma yapan Boynukalın, gençlere büyük önem verdiklerini, Karabük’te birçok yatırımın devam ettiğini söyledi.

12963647_442756069264992_7338098574199552607_nBoynukalın, “Bizim yatırımlarımızla birlikte 11 yurt daha birçok şehirden başvuruyla öğrenci sayısı arasındaki ortalama noktasında çok iyi bir noktaya gelecek gibi görünüyor. Bu yatırımların desteklenmesinde Mehmet Ali Şahin beyin de çok ciddi anlamda emeklerinin hakkını vermemiz gerekiyor. Aynı anda Gençlik ve Spor Bakanımız Akif Çağatay Kılıç buraya çok ciddi anlamda değer veriyor. Kardemir Karabükspor’da statla alakalı modernizasyon yapılmıştı. Kardemir Karabükspor hepimizin medarı iftarı, inşallah Süper Lig’de görmek istediğimiz bir takımımız. Onun dışındaki yatırımlar da devam ediyor. Şu anda Karabük’te Gençlik Merkezi fiziki olarak yüzde 90 halledilmiş durumda. İnşallah en kısa zamanda bitecek. Safranbolu’yla alakalı yer tahsisi yapılmış durumda proje devam ettiriliyor. Bununla alakalı çalışmalar aynı şekilde devam edecek. Biz Karabük’e gerektiği değeri, önemi vererek aynı şekilde çalışmalarımıza devam edeceğimize buradan bildirmek için geliyoruz. Buraya karşı özel hissiyatımızı, ilgimizi, sevgimizi göstermek için gelelim dedik” diye konuştu.

16Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı  Abdürrahim Boynukalın, daha sonra beraberinde Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Karabük Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdülkadir Çetin,  ve bazı dair müdürleriyle birlikte, Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili’yi makamında ziyaret ettiler..

Bakan yardımcısı Boynukalın’ı Belediye girişinde karşılayan Vergili, Karabük ve spor tesisleri ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın, bugün  Karabük Üniversitesi’ni de ziyaret ederek Rektör Prof. Dr. Refik Polat ve üniversiteli gençlerle bir araya geldi.

Rektör Prof. Dr. Refik Polat, Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın ile bir süre sohbet etti ve Üniversitenin mevcut durumu, gelişimi ve yapılması planlanan projeler hakkında bilgiler verdi. Sohbetin ardın13015589_1709460835978233_6798851873997585478_ndan Rektör Polat günün anısına Boynukalın’a plaket takdiminde bulundu.Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdurrahim Boynukalın’ın Üniversite ziyareti, Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyum’u gezmesiyle sona erdi.

Daha sonra Karabükspor Çamlık tesilerinde futbolcular ile bir araya gelen Boynukalın burada Karabüksporlu oyunculara sizi Süper Ligde görmek istiyoruz dedi.

Boynukalın Ak parti il yönetimi ilede parti binasında buluştu ve burada İl,İlçe,Kadın,Gençlik kolları başkanları ile durum değerlendirmesi yaptı.

 

 

Bakan Yardımcısı Abdülrahim Boynukalın

“Safranbolu Harika Bir Kent “

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdülrahim Boynukalın çeşitli temaslarda bulunmak için Karabük ve Safranbolu’yu ziyaret etti.Bakan Yardımcısı Abdülrahim Boynukalın burada Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, Belediye Meclis Üyeleri, Başkan Yardımcıları ve vatandaşlar tarafından karşılandı.

Makamda gerçekleşen ziyarette bakan yardımcısı Boynukalın’a bir brifing veren Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, 1994 yılından bu yana Dünya Miras Kenti olan Safranbolu, bu başarısını Türkiye ve Dünyaya örnek olarak sürdürmekte,  yine Korumanın başkenti unvanı ile de perçinlemektedir” dedi.

????????????????????????????????????

Safranbolu’nun şu anda 46.380 nüfusa sahip olduğunu kaydeden Başkan Aksoy; “ Safranbolu Belediyesi gerek üniversitede gerek liseler gerekse ortaokullarda bir takım çalışmalar yapmaktadır. Bu çalışmalarımızın ana omurgasını Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezinde gerçekleştirmekteyiz. 7 şubeye ulaşan SAKEM’de 100’ün üzerinde farklı branşta kurslar düzenlenmekte. Kursiyerlerimizin yüzde 70’ini 7 – 25 yaş gurubu oluşturmaktadır.  Yine Belediyemiz, Üniversitemiz, Kaymakamlığımız, diğer Kamu Kurum ve Kuruluşları ve Sivil Toplum Kuruluşları ile işbirliği içerisinde önemli projelere imza atmaktadır. Bununla birlikte Milli Eğitim, Gençlik ve Spor İl ve İlçe Müdürlüklerimiz ile birlikte futbol, voleybol, atletizm, masa tenisi, plates, karate, hentbol, jimnastik gibi dallarda 8 ayrı kurum ile işbirliği yaparak 1200 öğrencinin kaydını alarak bu gençlere spor ahlakını vermek, spora yönlendirmek için kurslar düzenlemekteyiz” dedi.

2009 yılından bu yana 68 parkın hizmete girdiğini ifade eden Başkan Aksoy, bu parklara sığdığı kadarı ile futbol, basketbol ve voleybol alanları tesis ettiklerini ve Safranbolulu vatandaşların ve özellikle gençlerin spora teşviki için çaba gösterdiklerini söyledi.

Safranbolu Belediyesinin Kredi Yurtlar kurumuna desteklerinin olduğunu kaydeden Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “ Yurt yapımını teşvik etmek amacı ile Beledi1ye meclisimizin kararı ile imar planlarımıza not ilave ettik. Bu kapsamda 100 ve üzeri kapasiteli yurt yapacak olan inşaat sahibine yüzde 10 daha fazla imar bu yurdu Kredi Yurtlar kurumuna en az 15 yıl süre ile kiraya vereceğini beyan edene de yüzde 10 daha fazla inşaat yapma hakkı tanıdık” dedi.

İlçemizde Gençlik ve Spor Bakanlığına ait bir adet spor salonu bir adet çim yüzeyli futbol sahası ile 2 adet sentetik yüzeyli futbol sahasının bulunduğunu hatırlatan Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy; “ Bu sentetik sahalardan bir tanesini Safranbolu Belediyemiz inşa etmiş ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın hizmetine sunmuştur. Safranbolu’muza dair özellikle şu bilgiyi sunmak istiyorum: 3300 hektarlık mücavir belediye sınırlarının 2300 hektarının imar planlarını yaptık. Aradaki 1000 hektarında nazım imar planlarını yaptık ve şu anda uygulama imar planlarını yapmaktayız. Bu alanların yaklaşık yüzde 10’unu aktif spor alanı olarak ayırdık. Kişi başına yaklaşık 11 metrekare yeşil ve spor alanı oluşturduk. Yani biz Safranbolu olarak sporun ve sporcunu daima yanında olduğumuzu da göstermiş olduk” dedi.

Safranbolu Bireysel Sporlar Tesisleri projesini tamamladıklarını kaydeden ve Bakan Yardımcısı Boynukalın’a takdim eden Başkan Aksoy; “ Arazimiz hazır, projemiz hazır. Bu salonda bireysel sporlar dediğimiz, güreş, fitnes, uzak doğu sporları, halter gibi branşlarda sporcu yetiştirmek istiyoruz. Bu projemizi bakanlığımız ve Spor Toto teşkilatımızın destekleri ile bu yıl içerisinde yapmak istiyoruz. Şehrimizde ulusal ve uluslar arası çok sayıda spor etkinliğini yapmak üzere müracaatlar olmakta. Salonumuz yetersiz olduğu için pek çoğunu geri plana atmak zorunda kalıyoruz. Buraya yapılacak bir spor salonu bu müracaatlara olumlu yaklaşmamıza imkân verecektir. Bununla birlikte bizler Safranbolu Belediye Spor bünyesinde de hemen hemen bütün branşlarda müsabakalara katılmaktayız. Biz salon sporlarında başarı isteyen bir ilçeyiz. Bu anlamda da tesislerimizi güçlendirmek durumundayız, bunun için de arazimiz hazır. Bu komplekslerin tamamlanması halinde Safranbolu’muzun turizmine de çok büyük katkılar vereceğini bilmekteyiz. Bu vesile ile yeniden ilçemize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Misafirperverliğinden ve gerçekleştirdiği başarılı çalışmalarından dolayı Başkan Aksoy’a teşekkür eden Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Abdülrahim Boynukalın, “ Bakanlığımız tarafından yapımız gerçekleştirilen tesislerin tamanı ile Valilik, Belediye Başkanlığı, Karabük Spor, Yurtlar ve Üniversitemizi kapsayan yoğun bir günün sonunda Safranbolu’dayız” dedi.

Safranbolu’nun kendileri için çok büyük anlam taşıdığını ifade eden Bakan Yardımcısı Boynukalın; “ Safranbolu yalnızca Karabük için değil, bu ülke ve coğrafya için çok büyük anlam ifade eden bir kent. Hükümetimizin yatırımlarının burada bambaşka bir şekilde devam ettirebilmesi için faaliyetlerimize devam edeceğiz. Çim saha gibi bu zamana kadar yapılan belli yatırımlar bulunmakta. Özellikle sporcu yetiştirmekle ilgili kısımlarda Belediye Başkanımızın ortaya koyduğu istek doğrultusunda bizlerde yeni bir çalışmanın içerisindeyiz. İnşallah bunları da nihayete erdirip yolumuza devam edeceğiz. Ben yeniden hazırlanan güzel brifing ve misafirperverliklerinden dolayı Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyor başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.

Başkan Aksoy’un çeşitli hediyeler takdim ettiği Safranbolu Belediye ziyaretinin ardından Tarihi Çarşıda bulunana Cincihanı’nda gençlerle buluşan Bakan Yardımcısı Boynukalın onuruna verilen akşam yemeğinin ardından Safranbolu’dan ayrıldı.

 

BOYNUKALIN’IN KARABÜK BELEDİYESİ ZİYARETİNDEN 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.