Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BU ÇAĞDA ” SUSUZ KÖY ” EFLANİ’DE

BAŞBAKAN SÖYLÜYOR” SUSUZ,YOLSUZ KÖY

BAŞBAKAN SÖYLÜYOR” SUSUZ,YOLSUZ KÖY KALMAYACAK”…

AMA EFLANİ  OSMANLAR KÖYÜ HALA SUSUZ.

MİLLETVEKİLLERİ, VALİLER, KAYMAKAMLAR SÖZ VERDİLER BİR SUYU AKITAMADILAR.

ŞİMDİ KONU MECLİS ESKİ BAŞKANI KARABÜK MİLLETVEKİLİ MEHMET ALİ ŞAHİN’DE.

GENEL SEKRETER ESKİ” ŞAHİN TALİMAT VERDİ, BİZLER PROJESİNİ YAPTIRDIK.BUNDAN SONRA  KAYMAKAMLIK YAPTIRACAK” DERKEN  KAYMAKAM ÖZDEMİR” EVET PROJE HAZIR AMA 360 BİN LİRA HARCANMASI LAZIM BUNUN İÇİN ÖDENEĞİMİZ YOK” DEDİ..

KÖYLÜLER, İÇME SUYU EYLEMİ YAPACAĞIZ VE YOLU TRAFİĞE KAPATACAĞIZ DİYORLAR..

MUHTAR BOSTANCI” TAM 21 YILDIR” 80 HANE, 350 KİŞİ VE BUNUN YANINDA 200 ÖĞRENCİ İÇME SUYU BEKLİYOR”DİYOR 

VE; BİR KÖY İÇME SUYU İÇİN ANKARA’DAN GELECEK BİR ALOLUK TELEFONU BEKLİYOR..

 

 

SUSUZ  KÖYLÜLER EYLEME HAZIRLANIYOR…

 

 

Eflani- 1991 ANAP  iktidarının en hızlı yıllarından ve dönemin Köy Hizmetleri Genel Müdürü Zeki Çakan, talimat veriyor, ödeneğini gönderiyor ve Osmanlar,Paşabey ve Kıran içme suyu Eflani’de ilk kez ihale edilerek yapımını başlanıyor.

 

Ancak yapım öylesine uzun sürüyor ki bir türlü bitmiyor.

 

Müteahhit firmalar bir kısım yapıyor, paraların alıyor ama içme suyu akmıyor. Kaymakamlar ,valiler, milletvekilleri suyu akıtmak için sözler veriyorlar, ödenekler ayrılıyor ama içme suyu akmıyor. Her defasında da köy muhtarlığına içme suyundaki elektrik sayaca gösteriliyor ve müteahhit firma çalışma yaparken bu kadar elektrik harcadı ödeyin deniyor.

 

Aylar ,Yıllar sonunda  içme suyu konusu  meclis eski başkanı ve Karabük milletvekili Mehmet Ali Şahin beye yine gazeteci M.Çetinkaya kanalı ile iletiliyor, intikal ettiriliyor.

 

Başkan hemen Genel sekreter Hakan Eski’yi aradı ve bunun için gereğini yapın ödenek gerekirse ben hallederim diyor. Hemen çalışmalar başlıyor,  yeni bir proje yapılıyor,  160 bin lira ödenek ayrılıyor ancak yine ihale yapılmıyor ve bekliyor.

 

BAYINDIRLIK MÜKEMMEL BİR BİNAYA 1  YILDAN AZ ZAMANDA KAVUŞUYOR !

 

Konu takip ediliyor, Vatandaşlar “ Karabük merkezde onlarca yatırım , ihale bekliyor ama istenildiğinde bir yıldan az mükemmel binalar yapılıyor buna örnek Şehircilik Ve Çevre İl Müdürlüğü yani eski adıyla Bayındırlık İl Müdürlüğü “ diyorlar.

 

160 bin lira ödenek ayrılırken fizibilite çalışmaları yapılmayan İÇME SUYU projesi için aslında 360 bin lira  gerekli deniyor.

 

 

Genel sekreter Hakan Eski Mehmet Çetinkaya ya özel açıklamalar yapıyor , ” Sayın Çetinkaya bu konuyu benim ilk genel sekreter olarak atandığımda bana ilettiniz ve bizlerde bunun projelerini yaptık. Ödeneği ayrıldı bundan sonra kaymakamlık yapacaktı ” diyor.

 

Kaymakam Tolga Özdemir  ise ” Evet Eflani’ye atandığımdan bu yana bu suyu akıtmak için çalışıyoruz. Ancak ayrılan ödenekle bu yapılmıyor, yeni ödenek gelmesi gerekiyor”.  Diyor.

 

 

80 HANE,350 VATANDAŞ VE 200 ÖĞRENCİ SUSUZ…

Köy muhtarı ve İhtiyar heyeti konuyu KARABÜK GÜNDEME ‘ de  aktardılar.

 

Muhtar Mustafa Bostancı” bizim köyümüzde içme suyu getirmek için 21yıldır çalışılıyor…! Ama bir türlü içme suyu köyümüze gelmedi. Herkes söz veriyor, ama su gelmiyor. Başbakanımız bağırıyor, susuz ve yolsuz köy kalmayacak diye biz susuz kalıyoruz. Bizim köyün bir özelliği de 200’e yakın öğrencinin eğitim ve öğretim gördüğü bir okul var oda taşımalı su ile sıkıntılarını gideriyor. Bizler artık sözlerden bıktık. İcraat istiyoruz. Her defasında müteahhit firmaların deneme amaçlı kullandıkları elektrik paralarını ödemekten bıktık. Su istiyoruz. Köyümüzde 100 civarında içme suyu tankeri var bir gün eylem yaparak karayolunu trafiğe kapatacağız. Bunu yapmadan önce sayın Mehmet Ali Şahin beye dilekçe yazdık ve verdik . Bir çözüm bekliyoruz” şeklinde açıklamalar yapıyor.

 

 

SİYASETÇİLERDEN ŞİKAYETCİLER,

 

Osmanlar köylüleri Eflani’de yerel siyaset yapanlardan şikayetçiler, sorunun çözümünde gereken çalışmaları yapmadıklarını hatta kulaklarını başka duyumlar geldiklerini ifade ediyorlar.

 

Konuyu gündeme taşıyan BRTV ; İçme suyu için ayılan ödeneği İl Genel meclis Üyelerinin isteği doğrultusunda başka yerlerde kullanıldığı köylüler arasında sıkça kullanılan sözler arasında yerini alıyor şeklinde haber yapıyor.

 

Şimdi son nokta da ise Köylüler eyleme hazırlanıyor.

Başka türlü seslerini duyuramayacaklarını ileten Köylüler bu devirde Susuz Köy var bunuda yazın diyorlar.

 

 

 

 

 

kaynak BRTV 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO