Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BU KENTTE TRAFİK SORUNU YOK DEMEK İHANETTİR !

  VATANDAŞLAR SON AYLARDA

 

VATANDAŞLAR SON AYLARDA YAŞANAN  TRAFİK KEŞMEKEŞİNE ADETA İSYAN EDİYORLAR VE “ALLAH BİZİ GELECEK YILLARDA KORUSUN,HER GEÇEN AY SORUN YUMAĞI KATLANARAK BÜYÜMEKTE YOLLARI GENİŞLEMEYEN KARABÜK’TE HER GÜN AYRI BİR MOTORLU TAŞIT TRAFİĞE ÇIKMAKTA VE KABUS GİBİ TRAFİK SORUNU YAŞANMAKTA” DİYORLAR.

BİR KISIM VATANDAŞ İSE “BU KENTTE TRAFİK SORUNU YOK DEMEK İHANETTİR- MERAK EDİYORUZ BELEDİYE BAŞKAN ADAY ADAYLARI VE SONRASINDA ADAYLAR BU TRAFİK KEŞMEKEŞİ İÇİN NASIL BİR PROJE HAZIRLAYIP SUNACAKLAR BİZLERE” DİYEREK TRAFİK KEŞMEKEŞİNİ DİLE GETİRİYORLAR.

MANSETT

TRAFİK SORUNU

 

Türkiye istatistik Kurumu Zonguldak Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile 2012 Aralık ayı itibariyle Karabük’teki toplam motorlu kara taşıtı sayısının 50 bin 765 olduğu belirtilmişti.

Bu yıl bu rakamın istatistik verilerine göre %7 oranında artması bekleniyor.

Karabük’teki toplam 50 bin 765 motorlu kara taşıtından; 30 bin 579’u otomobil olduğu, bin 916’sı minibüs, 562’sinin otobüs olduğu belirtilen açıklamada, “7 bin 169’u kamyonet, 2 bin 858’i kamyon, 2 bin 568’i motosiklet, 4 bin 975’i traktör ve 138’i ise özel amaçlı taşıt olarak verilere kayıt edilmiş ve bu sayıların her yıl artış gösterdiği belirtilmişti.

Son yıllara bakıldığında, Karabük’te 2004 yılında 30 bin 805 olan toplam motorlu kara taşıtı sayısı 2012 yılında yüzde 64,8 artışla 50 bin 765 olmuştur” denilen TUİK açıklaması bu yıl ortalama en az %7 artış olacağı varsayılıyor.

Bu veriler ışığında Karabük’te ortalama taşıt sayısı 2013 yılı için 54-55 bin dolayında olacağı varsayılırken son 20 yılda Karabük sokaklarında ve caddelerinde önemli genişlemelerin olmadığı aksine park sorunlarının yaşanarak trafik keşmekeşinin ortaya çıktığı vurgulanıyor.

Karabük’te her geçen gün trafik sorununun büyüdüğüne işaret çeken vatandaşlar bu önümüzde ki yıllarda bu kentin ana sorunlarından biri haline dönüşecektir ve önümüzde ki belediye başkanlığı seçimlerinde belediye başkan adaylarının bu konuda projeler üretmesi gerekmektedir diyorlar.

Albaykarabeyoğlu caddesinden Güven kavşağına (KARES AVM önünden) dönülen alanda dolmuşların indirme bindirme yapması ve genelde o alanda park eden araçlar olduğu için dolmuşlarında yol ortasında bu işlemleri yapması yanı sıra özellikle 07.30-08.30 ila 16.00 -16.30 saatlerinde  trafiğin tam bir keşmekeşe  döndüğünü belirten  vatandaşlar ceza yazmak geçici yöntemler ve anlamsız kalıyor oysa bu alanlarda özellikle kent merkezinde ki trafiğin işlediği ana bulvarlarda yol genişletilme çalışmalarının yapılmasının şart olduğu vurguluyorlar.