Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bu Seçim Şaka!

Geçtiğimiz günlerde AK Parti


SECİM

Geçtiğimiz günlerde AK Parti Belediye Başkan Adayı Mehmet Ceylan Karabük belediyesinin borçlarından bahsetti.
Bahse konu olan borç miktarı 120 Milyon TL.
Sayın Ceylan’ın iyi anlaşılması bakımından bunun telaffuzunu yaparken üstüne basarak “Trilyon” olduğunu söylemesi de konunun ehemmiyeti bakımından önemli tabi ki!
Bahse konu olan borç az buz değil.
120 “Trilyon”
Akabinde Belediye Başkanı Rafet Vergili’nin 2015’de yapılacak olan genel seçimlerde de milletvekili adaylığı konusundan da bahsederek, “Sayın Vergili’nin üç boyutlu gösterimlerini yapmış olduğu projelerini nasıl tamamlayacağını da kocaman bir soru işareti” diyerek ortaya attı.
Tabi ki Sayın Ceylan bununla da kalmayarak, Başkan Vergili’nin projeleri içerisinde çoğu benzer projeler olması ve hemen hemen bütün projelerin devlet destekli olmasını da avantaj bilerek, “Biz olmazsak bu projelerin olması da imkansız” gibi söylemlerde bulunması yanı sıra BU SEÇİM BAŞKA slogan kullanması ; “ACABA” sorusunu akla getirmiyor değil!
Sayın Ceylan ne demek istedi “ACABA”…!
Bizi bu koltuğa layık görmezseniz, hizmeti de … alırsınız mı dedi “ACABA”
Ve Sayın Vergili;
Aynı gün 2 saat sonra cevapladı , 120 “Trilyon”luk borç olayını..
Başkan Vergili, Mehmet Ceylan’ı yalancılık la itham etti, Adeta haykırdı..AK Parti Belediyesinden teslim alırken olan borçtan daha az bir borç olduğu söyleyip, bu dönemde yapılan hizmetlerin tutarının da 350 Milyon civarında olduğu iddia etti.
Diğer taraftan milletvekilliği adaylığı için de Sayın Ceylan’a 2002 seçimlerini hatırlatan Vergili, ayrıca o dönemde bir kitapçık halinde vatandaşın beğenisine sunduğu hangi vaatlerin hangi birini yerine getirdiğini ve neden dönemi bitmeden başkanlıktan istifa ederek milletvekilliğine adaylığına soyunduğunu sordu.
Sonuçta;
Sayın Mehmet Ceylan belediyenin borç konusunda, almış olduğu duyumlarla yapmış olduğu açıklama da, büyük bir boşluğa düşmüş gibi göründü.
Diğer taraftan 2015 yılında yapılacak olan seçimlerde belediye başkanlığından istifa ederek milletvekilliğine aday olacak mı sorusu ise askıda kaldı. Başkan Vergili ya tamam ya da devam diyemedi!