Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BU ŞİDDETİ ORGANİZE EDENLER YARGILANMAZSA TÜRKİYE’DE DEMOKRASİ OLMAZ !!

TGF’nu “Cumhurbaşkanlığı ve İletişim


TGF’nu “Cumhurbaşkanlığı ve İletişim Başkanlığını Göreve Davet Ediyoruz…” dedi

Gazeteci Sinan Aygül’ün bugün uğradığı hakaret ve fiziksel saldırı sonrasında Türkiye Gazeteciler Federasyonu bir açıklama yaparken Türkiye de ki örgütlü tüm gazete dernekleri olayı protesto etti.

TGF dan yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi;

“Bugün öğle saatlerinde Gazeteci Sinan Aygül’e fiziksel şidddet uygulayan Tatvan Belediye Başkanı Koruma Görevlisi Yücel Baysal ve olayı ayırmaya çalışan vatandaşlara silahını göstererek tehdit eden polis Memuru Engin Kaplan’ı şiddetle kınıyor bu kişilerin cezasız kalmamalarını istiyoruz. Son zamanlarda artarak devam eden gazetecilere karşı uygulanan şiddet olaylarının artık durdurulması gerekiyor. Gazete ve gazetecilerin haklarının korunması noktasında sorumluluğu olan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının bu darp ve saldırı olaylarına karşı gerekli tedbirleri alarak gazeteciye karşı uygulanacak hakaret ve saldırı olayları için çıkartılacak bir yönetmeliği hayata geçirmesi elzem olmuştur. Konuyla alakalı İletişim başkanlığını göreve davet ediyoruz.”

Meslektaşımız Gazeteci Sinan Aygül’e geçmiş olsun dileklerimizi iletir, olayın sorumlularının cezasız kalmamalarını temenni ederiz.”

İŞTE OLAY ANI GÖRÜNTÜLERİ,

VİDEO GÖRÜNTÜLERİ YASAL İÇERİK SINIRLARI İÇİNDE KALDIRILDI