Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BU UYGULAMA GÜZEL

      KARABÜK

 

 

 

KARABÜK Belediye yaptığı hizmetlerin yanı sıra sosyal  konularda da dikkat çekiyor. İlk defa Karabük ilinde sürücüleri uyarmak ve trafik kazalarını önlemek için  3 boyutlu uyarı tabelası hazırladı.

 

 

BELEDİYE VE EMNİYET GÜZEL BİR UYGULAMA BAŞLATTI

 

BU UYGULAMA GÜZEL 

 

Karabük Belediyesi yürüyen merdiven, dikey  ve yatay asansör  yaparak yaşam alanlarını kolaylaştırmasının yanı sıra yaptığı sosyal projeler ile de dikkat çekiyor.

Yaşana trafik kazalarından aşırı hız ve  emniyet kemeri kullanılmasının ilk sıra da yer alması nedeniyle Karabük Emniyet müdürlüğü ile ortaklaşa yaptıkları 3 boyutlu trafik tabelası  ile de bir ilke imza attı.

Belediye Başkanı Rafet Vergili amaçlarının emniyet kemerinin önemini vurgulamak olduğunu belirterek ”Bir yolculuk esnasında sürücülerin trafik kurallarına uymaları yanında bulundukları kişilerin  hayatta kalmaları ve  sevdiklerine ulaşmada en büyük etken. Maalesef ülkemizde tüm uyarılara rağmen tam anlamı ile emniyet kemeri takma bilinci yerleşmedi. Son olarak Bostanbükü köyü mevkiinde bir vatandaşımız emniyet kemeri takmadığı için yaşamını yitirdi. Karabük Belediyesi ve Karabük Emniyet Müdürlüğü bir ilke imza atarak, trafik kazalarının ve trafik kazalarından kaynaklanan yaralanmaları önlemek amacıyla görsel bir çalışma hazırlandık. Amacımız bu 3 boyutlu uyarı tabelası ile yola çıkan sürücülere Emniyet Kemerinin hayati önemi vurgulanarak emniyet kemeri takma uyarısında bulunulacak. tabelayı her gün yüzlerce kişinin yolculuk ettiği Karabük’ü Ankara ve İstanbul Karayoluna bağlayan yol üzerinde, Öğlebeli Mahallesi altına yerleştirdik.  Hazırlanan uyarı tabelasının sürücüler  ve yolcular üzerinde etkili olmasını dilerim “ dedi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO