Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BUGÜNÜN SEÇİM SATHI

  31 Mart 2024

 

31 Mart 2024 Yerel seçimler öncesi aday adayları yada bugünden belli olan adaylar için vatandaşın yorumları gerçekten çok ama çok ilginç…

Aday beğenmemeler, dışardan atamalar yapanlar yada dışardan atama olursa bu sefer kaybedileceğini iddia edenler, koltuğa yapıştı yeter diyenler, bırakıp giderse Karabük biter diyenler….

Gerçekten çok ama çok ilginç yorumlar…

Kişisel çıkar kovalamalar, Meclis üyeliği için sessizi sessiz parti içi kulis içine girenler, yukardan iş bitirmeye çalışanlar vs..vs..

Ülkeye, Topluma, Karabük’e ne kazandırır, ne kaybettirir, yorumlarından çok günlük çıkar hesapları içinde yine bir seçim sathına giriyoruz.

Kim ne derse desin bu seçimler son 20 yılın etkisinde ama bir o kadar da tepkisinde gelişecek.

Vatandaş bunun sesini, sessiz durarak veriyor..

 

KARABÜK Merkez

Karabük merkez Belediye Başkanlık seçimleri kim ne derse desin ne düşünürse düşünsün, bugün ki oy potansiyeline ve vatandaşın tepkisine göre iki parti arasında geçecek görünüyor..

Tabi arada plase yapacak,  Yeniden Refah ve CHP sini unutmamak gerek.

Bu akış Mart/2024 ayı içinde netleşir zaten.

Ak parti 8 aday adayı içinden bir aday gösterecek, bu dönem atama KARABÜK’TE olmayacak iddiası var. Ona göre MHP den mevcut Başkan Rafet Vergili de seçim stratejisini açıklayacak.

Bu arada Yeniden Refah partisi, Ak parti tabanına da hitap edecek bir aday ile yola çıkar, CHP de ise Bayram Karadağ için gerçekten sosyal demokrat tabanının emekçi politikaları gereği sahiplenme reel bir gelişme gösterirse işte o zaman Karabük’te  bu dönem kazanacak Belediye Başkanına 20 bin oy bile yeterli olabilecek..!

Ha bu arada ülkede sapır sapır dökülen Safranbolu’da stratejik bir hata yapan İstifalar partisi İYİ parti Karabük’te milliyetçi kökenli bir aday ile yola çıkarsa ne olur?

Piyonlar ile koruduğumuz Fili oynadık, At ’la yedik ama AT’ı, Vezir’e kaptırdık.. işi olmasın..

Kısa zaman içinde çok kısa zaman içinde çok hamleler yapılacak bundan emin olun..

 

SAFRANBOLU

Dünya miras kenti Safranbolu’da CHP mevcut adayı Mimar Elif Köse, sosyal belediyeciliği ile getirdiği bu süreçte en güçlü Başkan Adayı… Ancak bu sefer karşısında bir dönem öncesinden ders alan Ak parti var..! Ne kadar ders aldığını adayı ile ortaya koyacak tabi…

Ak parti tabanında yaygın bir iddia var, Necdet Aksoy, Hüseyin Gündoğdu, Bahattin Eroğlu arasında geçer yarış diye… Birde bu görüşe ek bu adaylar ile olmaz tecrübeli ses getirecek, toparlayacak bir aday Mehmet Ceylan ile yola çıkılmasında fayda var şeklinde..

Safranbolu’da  CHP-AK Parti yarışı olacağı kesin… MHP tavrı? Ne olacak denirken İYİ parti adayı da ben çekildim derse ve oraya da yine Karabük’te düşünülen gibi milliyetçi kökenli yeni bir isim atanırsa ne olur?

Safranbolu’nun durumu da Ocak ayı için de belli olur..

 

YENİCE …

Çadırın karışık olduğu tek ilçe..

Ak parti ya Ferdi Kökçü diyecek milliyetçi muhafazakar oyların bütünlüğünü sağlayarak yola çıkacak, Ya Erdal Yirmibeş diyecek rövanşı MHP den almak isteyecek..

Bu arada mevcut Belediye Başkanı Zeki Çaylı tüm kozlarını oynayacak zira gerçekten bu dönem işi zor.

Neden zor bu dönem CHP den de çetin ceviz bir aday var. CHP eski ilçe başkanı Enver Özgü aradan sıyrılma planlarını yapmış görünüyor..

EFLANİ

Ak parti Eflani’de 2 si ayrı partiden 4 dönemdir Belediye Başkanı olan İbrahim Ertuğrul ile devam edecek CHP Eflâni de ayağına sıktı, İYİ parti toparlar mı süreç ne gösterecek kestirilmiyor ama MHP iyi bir aday çıkartırsa Eflani’yi alır görüşü de yaygınlaşıyor.

ESKİPAZAR

Eskipazar’da Ak parti-MHP yarışından bu sefer de MHP çıkacak gibi duruyor.  Neden ? Eskipazar da AK parti politika üretemiyor? En basitinden bir Devlet Hastanesi işini 2 yıldır çözemediler? Eskipazar’da yarın seçim olsa MHP adayı silme alır götürür..

 

Tabi bu tahliller Aralık ayı ortasında yapılan ve çoğu vatandaşın yaygın görüşlerine göre yorumlanmış tahminler..

Adaylar değişir, Ülke politikalarında EKONOMİK yaptırımlar değişir, seçim SONUÇLARINDA NET DEĞİŞİMLER yaşanır o zaman..