Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bulut ” Maalesef” Dedi..

Karabük TÜED Başkanı Celal

Karabük TÜED Başkanı Celal Bulut emekliler haftası

dolayısı ile bir açıklama yaptı.

Bulut yaptığı açıklamada “4 Mart tarihinde Resmi

Gazete’de yayınlanan 65 yaş üstü yaşlı vatandaşların

belediye otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanmalarını

sağlayan kanun maalesef Karabük’te hala

uygulanamamaktadır. ” dedi. 

 

C BULUTTT

 

Değerli basın mensupları                                                                                  

Bildiğiniz gibi 24-30 Haziran tarihleri arası Türkiye’de Emekliler Haftası olarak kutlanmaktadır.

Dünyanın yetiştirdiği en büyük lider ve devlet adamı olan Mustafa Kemal Atatürk’ün emekli oluşunun 87. yılıdır.

Çanakkale Savaşı’nda bir ulusun kaderini değiştirip, Türk’e dünyada emsali görülmemiş savaş kazandıran, dünyaya Çanakkale geçilmez dedirten, Kurtuluş savaşında “Bağımsızlık Benim karakterim, Ya İstiklal Ya Ölüm” diyerek, bir ulusu yeniden diriltip en güzel rejim olan Cumhuriyeti kurarak, bu millete emanet eden büyük insan Atatürk “BİR MİLLETİN YAŞLI VATANDAŞLARINA VE EMEKLİLERİNE KARŞI TUTUMU, O MİLLETİN YAŞAMA KUDRETİNİN EN ÖNEMLİ KISTASIDIR” diyerek yaşlı ve emekliye ne kadar çok önem verdiğini göstermiştir. 

1937’de Türkiye’nin ilk ağır sanayi fabrikasının temelinin Karabük’te atılması ve Karabük’ün bir Cumhuriyet kenti olarak doğuşunu sana borçlu olduğumuzun bilinciyle, size bir kere daha müteşekkiriz Atam.

Değerli basın mensupları

Son günlerde Ortadoğu’da yaşanan vahşeti ve insanlık dramını hep beraber içimiz kan ağlayarak televizyonlardan seyretmekteyiz. Kurşun atanda ALLAHÜEKBER, kurşun yiyen de ALLAHÜEKBER demektedir. İslam ülkelerinin bu duruma düşmesi hele bu mübarek günlerde insanların yersiz ve yurtsuz, aç ve susuz kalmaları, biz Müslümanları derinden üzmektedir.

Buradan herkese akıl, fikir ve itidal tavsiye ederken, bu olayların devletimiz ve milletimiz tarafından iyi izlenmesini ve sağduyulu olmayı tavsiye ederiz.

4 Mart tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan 65 yaş üstü yaşlı vatandaşların belediye otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanmalarını sağlayan kanun maalesef Karabük’te hala uygulanamamaktadır. Emekliler Derneği olarak konu ile ilgili Milletvekillerimiz, Belediye Başkanımız ve Sayın Valimiz ile bir dizi görüşmeler yapılmış olmasına rağmen, maalesef Karabük’te bu olay neticelendirilemedi.

İnanıyorum ki, Karabük’te Devlet, siyaset ve Belediye bu konuyu çözecekler ve yaşlı vatandaşlarımızın mağduriyetleri biran evvel giderilecektir.

Emekli, dul ve yetimlerimizin yaşam standartlarının iyileştirilmesi, sağlık sorunlarının giderilmesi, insanca bir hayat sürmesi temennisiyle Emekliler Haftasını kutlar, iki gün sonra da idrak edeceğimiz Mübarek Ramazan ayının tüm emekli, dul ve yetimlerimize, yöre halkımıza hayırlara vesile olmasını diler, sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir yaşam dilerim.

 

Emekliler Haftası nedeniyle 27 Haziran Cuma günü saat 10.00’da Sayın Valimiz, Saat 11,00’de Belediye Başkanımız, saat 14:00’de Huzurevi sakinlerimiz ziyaret edilecektir.

Saygılarımla,

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO