Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bulut “Eksik Bilgiler Emeklimizi Yanıltmasın”

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED)

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) Karabük Şube Başkanı Celal Bulut, Belenköy’de yapımı devam TOKİ Konutları ile ilgili olarak Emeklilere bilgilendirmede bulundu.

TOKİ  Konutları ile ilgili olarak emeklilerde bir kafa karışıklığının olduğunu ifade eden TÜED Şube Başkanı Celal Bulut; Belenköy’de yapımı süren konutların müracaat sürecinin 11 Şubat tarihinde başladığını hatırlatarak, “Bu süre 22 Mart tarihinde  bitecek ve 5 Nisan’da hak ediş kurası çekilecek. Hak ediş kurasından sonra ev çıkan üyelerimizden peşinat talep edilmeyecek, peşinat Kasım 2019 ver Aralık 2019 tarihinde çekilecek olan kat kurasından sonra talep edilecek. Aidat ödemeleri de evinin anahtarını aldıktan sonra başlayacak.

Emeklilerimiz ayrıntılı bilgiyi Tüccarlar Kooperatifindeki Dernek Lokalimize gereler gerekli bilgileri alabilirler, Emeklilerimiz dedikodulara inanmasınlar” dedi.

Bir de en çok üzerine ev çıkan emeklilerimizin vefatından sonraki sürecin de  merak edildiğini ifade eden Başkan Celal Bulut; “Emeklimiz  vefat ederse,  eşine, o da vefat ettiyse çocuklarına kalacak,  onlarda aralarında anlaşarak bir tanesinin üzerine alabilir” dedi.

Şu anda 500 kişinin kurası çekileceğini ve talebin  fazla olması halinde ise bu rakamın üzerine çıkılabileceğini anlatan Başkan Celal Bulut Konutların yapıldığı Belenköy mevkiinde hava kirliliği olduğu yönünde çıkartılan söylentilere de cevap vererek,  “Burası Karabük’ün en temiz yerlerinden birisi  Dedikodular ev alamayanlar tarafından çıkarılıyor.  Bu alan  Kardemir’e en az 3-4 kilometre mesafede” diye konuştu.