Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Bunun sonu kaostur`

    Safranbolu Kent

 

 

Safranbolu Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hasbi Ünal ve Yönetim Kurulu Üyeleri AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal’ı TBMM’de ziyaret etti.

Safranbolu Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyeleri, Milletvekili Uysal nezaretinde ve rehber eşliğinde Gazi Meclis’te Genel Kurul Salonunu ve 15 Temmuz darbe girişimi sırasında bombalanan yerleri gezdiler sonrasında heyete Milletvekili Uysal, Toplantı Salonunda açıklamalarda bulundu.

Safranbolu Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hasbi Ünal, “Bizleri kabulünüzden ve bizlere eşlik ederek Gazi Meclisi gezdirmenizden dolayı şahsım ve meclisim adına teşekkür ediyorum. Gençlik Meclisi olarak önümüzdeki süreçte yapmayı planladığımız programlar hakkında da kısa bir bilgi vermek istiyorum. “ dedi. Ünal, “Safranbolu Kitap Kumbarası , Mart ve Nisan ayında liselerde 2 kitap 2 yazar etkinliği, Sağlık için pedal çevirme, Karabük’te gençlik adına faaliyette olan STK ‘lar ile görüşüyoruz. Gençlik Çalıştayı yapmayı planlıyoruz.” Dedi.

AK Parti Karabük Milletvekili Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkan Vekili Prof. Dr. Burhanettin Uysal, ziyaretten dolayı çok mutlu olduğunu dile getirirken, Türkiye ve dünya gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

Anayasa değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne ilişkin olarak şu an ki sistemle ülkenin kalkınmayacağını ve siyasi istikrarın yakalanamayacağını belirtti. Muhalefetin halkı yanlış yönlendirme adına en çok gündeme getirdiği şeyin “tek adamlılık” söylemleri olduğunu, “tek adam geliyor, bu yetki padişahta da yoktu, Atatürk’e de verilmemişti, bunun sonu kaostur” dendiğini anımsatan Uysal, “Böyle bir şey mümkün değil arkadaşlar. Biz her şeyi hukukun içinde halledeceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ile sadece ortadan kalkan başbakanlık. Bakanlıklar bakanlar aynı şekliyle aynı sistemle devam ediyor. Cumhurbaşkanın ‘tek adam’ olması, yasaların üstünde olması söz konusu olmayacak. Cumhurbaşkanı şu anda vatana ihanet sucu harici yargılanamaz. Bunu da ortadan kaldırıyoruz. Cumhurbaşkanı her türlü eylem ve işlemi hukuka tabi olacak.” Dedi.

Gençlere de büyük görev düştüğünü belirten Uysal; “Siz değerli Gençlerimize, Yeni Türkiye’nin inşasında da büyük görev düşüyor. Cumhuriyetimizin 100. yılında gençliğimiz, tarihinden aldığı güç ile insanlığa ve ülkesine huzur, barış, refah ve kardeşlik getirmelidir. Bölgesinde örnek olan öncü Türkiye’yi örnek gençlerimiz inşa edecektir.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için yapılan Anayasa değişikliği ile seçilme yaşını 25’ten 18’e indiriyoruz. 21 yaşında bir çağı kapatıp bir çağı açan bir Sultan’ın nesilleri olarak 18 yaşındaki gençlerimizin dahi ülke yönetiminde etkin bir sorumluluk alabilecek altyapıya sahip olduklarına inanıyoruz.” Dedi.

 

Milletvekili Uysal, Suriye politikası ve dünya gündemine dair açıklamalarda bulunurken gençlerinde bu konular üzerindeki düşüncelerini aldı.

 

Bugüne kadar mesleği gereği hep gençlerle iç içe olduğunu, bundan sonrada gençlerimizin talepleri doğrultusunda yine gençlerin yararına olacak çalışmalarda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu yineleyen Uysal, Safranbolu Kent Konseyi Gençlik Meclisi Üyesi arkadaşları tek tek uğurladı.