Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

BÜROKRATLAR NEDEN OYALIYOR ?

    KARABÜK’ÜN SON

 

 

KARABÜK’ÜN SON GÜNLERDE EN BÜYÜK SIKINTISI BÜROKRATLARIN OYALAMA TAKTİKLERİ…   SİYASETÇİLERİ  VE MÜLKÜ AMİRLERİ FARKLI YÖNLENDİREREK YANLIŞ  AÇIKLAMALAR YAPMAYA ZORLAYAN BÜROKRATLAR NEDEN OYALAMA TAKTİKLERİ YAPIYORLAR ?

 

 

 

EN SON KANDIRILAN AK PARTİ İL BAŞKANI

ÖMER AYAR OLDU..

 

 

AYAR  ÜSTTT

 

Geçtiğimiz yıllarda TBMM Başkanlığı görevindeyken  Karabük’te incelemeler yapan  M.Ali ŞAHİN’e   Yenişehir stadyumu yapım aşamasında  Ocak 2013 de tamamlayacağız sözü verilmiş olmasına karşın stadyum 2014 Ocak ayına kaldı.

Sonra yüklenici firmanın haklı nedenleri gerçekleşti, sahanın teknik değerlendirmesinde fore kazıklar yoktu GSGM (Gençlik Spor Genel Müdürlüğü) ihalede eksikler yapmış dendi ve yüklenici firma bu kez konuyla ilgili olarak Karabük Valisi İzzettin KÜÇÜK’e  Stadyumun Eylül ayı başında tamamlanacağını ifade etmişti. Bu söylemler sonrası Karabük Valisi İzzettin KÜÇÜK ‘te BRTV de yaptığı programda iddialı konuşmuş bitirilecek,bitmezse bile ben gidip orada oturacağım demişti.

 

DSCF9691

Ancak sonradan yapılan açıklamalarda stadyumun 29 Ekim tarihinde bitirileceği iddia edildi.

Aynı sorun , D 100 Karayolunun Karabük çıkışında ki 10.km’sinde kabaran yolun tamirinde yaşanmış bugün yarın diyerek 4 ay bekletilmişti.

Bir başka sorun ise , DSİ ‘nin Şirinevler KBÜ eğitim ve araştırma hastanesi önünde ki dere ıslah çalışmalarında da yaşanmış , DSİ bölge müdürlüğü  kendince bahaneler üreterek konuyu geçiştirmiş olmasına karşın çalışmalar , Mayıs sonu-Haziran ayı başlarında başlamasına karşın  halen devam etmekte..

Milli eğitim Müdürlüğü ihalesini alan yüklenici firmanın 2 kez işi bırakıp gitmesi,İl Emniyet Müdürlüğü binasında yaşanan sorunlar ve Olimpik Yüzme havuzunda yılan hikayesine dönen çalışmalar yüzünden Karabük  sıkıntılar yaşamıştı..

IMG_3868 (3)Bu arada Bürokratlar bu hafta başlayacak, haftaya şantiye kurulacak, iş bu ay sonunda tamamlanacak gibi afaki sözlerle siyasileri faklı yönlendirerek eksik bilgiler vermelerine neden oluyorlar.

 

İŞTE SON ÖRNEĞİ

 

ÜSTGEÇİTTTT

KARABÜK GÜNDEM aylarca üzerinde durdu. Karabük basını konuyu yakından takip etti. Sık sık yaşanan kazalar ve özellikle bölgenin üniversite öğrencilerinin kullanımından d0layı yaya trafiğine açık olması ölümcül kazaların atlatılmasına neden oluyor..

Karabük – Safranbolu- Kastamonu yol ayrımı olan Balıklarkayası bölgesine yapılacak üst geçit için Nisan  ayında ihale yapılmış ancak ihale şartnameleri eksik hazırlandığı için ihale Haziran ayında tekrar yapılarak 45 gün içinde başlanılacak denmişti.

Temmuz ayı sonlarında başlaması gereken üst geçit inşaat gecikti şeklinde yaptığımız haberler sonrası Karayolları bölge müdürlüğü trafik şubesi ve yapım şubeleri tarafından verilen bilgilerde köprünün çelik konstrüksiyon imalatlarının devam ettiği Agustos ayı sonları ile Eylül ayı başlarında üst geçitin yerine montajlanacağı beliritlmişti.

Ancak Karabük Gündemin Eylül ayı sonlarında yaptığı araştırmalarda üst geçit için bir çalışma olmadığı ve gecikeceği bilgileri üzerine yaptığımız haber Karabük Ak parti ile başkanı Ömer AYAR’ın dikkatini çekti.

AYAR Karabük Gündeme yaptığı ziyaret sırasında Karayolları yetkililerini arayarak bilgi aldı ve 21.09.2013  Cumartesi günü yaptığı açıklamada şöyle demişti  ” KBÜ Balıklarkayası mevkiinde Karayollarının yapacağı üst geçit içinde bugün sizlerin haberleri üzerine Karayolları Bölge Müdürümüzden bilgi aldım, Önümüzde ki hafta içinde  çalışmalar başlayacak dediler, takip edeceğiz, bu arada çelik konstrüksiyon imalatı projesine göre yapılıyor bilgisini aldım, ancak ankraj betonlarının atılması önümüzde ki hafta başlayacak, bize imar sorunu yada İl Emniyet Müdürlüğü arazisine girdi gibi sorunların olmadığını ifade ettiler, bizde yine söylüyoruz takip ediyoruz, sorun yaşanırsa sorumluları ile oturup konuşuruz”  

 

ÜST GEÇİTTEN HALEN SES YOK !

Karabük Ak Parti İl Başkanı Ömer AYAR’a verilen bilgilere göre geçtiğimiz hafta olmadı bu hafta içi üst geçit ayaklarının ankraj betonları atılacak, 10-15 gün içinde de üst geçit tamamlanmış olacaktı ancak her yatırım da olduğu gibi bir üst geçit olayında bile yine bürokratların yanlış bilgiler verdiği doğrulandı.Üst geçit çalışmaları hakkında ise Karayolları bölge müdürlüğü farklı farklı bilgiler vermeye devam ediyorlar.

 

 

 

 

 

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO