Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyük Kavgalar Sonrası Partiden İhraç Edilmişti

SÖZEN, YENİDEN AK PARTİ’DE

SÖZEN, YENİDEN AK PARTİ’DE

 

Geçtiğimiz dönem İl Genel Meclisi Başkanlığı seçimlerinden kaynaklanan bir sebeple, AK Parti’den ihraç edilen Ahmet Sözen yeniden AK Parti’ye yeniden üye oldu.

AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz; “İl Genel Meclis Başkanımız Sayın Ahmet Sözen, bugün itibari ile partimize üye olmak için müracaat etmiştir” dedi.

Ahmet Sözen’in AK Parti’ye tekrar üye olmasıyla ilgili basın mensuplarına açıklama yapan AK Parti Karabük İl Başkanı İsmail Altınöz; Sözen’in AK Parti Karabük İl Başkanlığı’na üyelik için başvuruda bulunduğu belirterek açıklamalarına şöyle devam etti; “ Daha önce İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinden kaynaklanan bir nedenle AK Parti’den ihraç edilen; ama buna rağmen AK Partimiz ile hiçbir zaman gönül bağını koparmayan Ahmet Sözen, partimize sadakatten de ayrılmamıştır. Partimizden ayrı kaldığı dönemde de bağlılığına devam etmiş ve bu süreçte yaşanan seçimlerde dahi aktif olarak çalışmalara katılmıştır. Şimdi genel merkezimiz ve yetkili kurullarımız ile yapmış olduğumuz değerlendirmelerde olumlu sonuçlanmış ve İl Genel Meclis Başkanımız Ahmet Sözen’i yeniden partimize üye olarak kabul etmiş bulunmaktayız. AK Partimize, memleketimize ve Ahmet Sözen’e hayırlı uğurlu olsun.”

İl Başkanı Altınöz’ün açıklamalarının ardından konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Ahmet Sözen ise; “Ben AK Parti’nin Safranbolu’da kurucu üyelerindenim. AK Parti benim için sadece bir siyasi parti değil; aynı zamanda dava olarak gördüğüm bir yerdir. Şimdiye kadar liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizgisinden hiç ayrılmadım. Ne görevde olursam olayım her zaman partimin emrinde ve hizmetinde oldum. Ben gönül olarak hep AK Partimizin ve teşkilatımızın yanında oldum, bundan sonra da böyle olmaya devam edeceğim. Birlik ve beraberlik içerisinde de yerel seçimlerde çalışarak Karabük merkez ve ilçelerinde inşallah başarıya ulaşacağız.  Rabbim bizlerin yar ve yardımcısı olsun. Memleketimize, AK Partimize hayırlı uğurlu olsun” ifadelerinde bulundu  

Nisan 2016 ayında Karabük İl Genel Meclis Başkanlığı seçimlerinde  AK Parti Karabük İl Teşkilatının, İl Genel Meclis üyelerinin ve Karabük Milletvekillerinin ortak kararı ile İl Genel Meclis Başkanı Hasan Yıldırım’ın yeniden aday olarak görevine devam etmesi istenmiş ancak  İl Genel Meclis Başkanlığına Ahmet Sözen aday olmuş, MHP ve CHP’li İl Genel Meclis Üyelerinin desteği ile seçilmişti.

AK Parti  dönemin Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, Ahmet Sözen’in grup kararına uymadığını açıklamış ve “muhalefetin oyları ile seçilen AK Partili bir İl Genel Meclis Başkanı istemiyoruz” açıklaması sonrası AK Parti Merkez Disiplin Kuruluna sevk edilen Sözen’in, parti tüzüğünde bulunan ilgili maddeler gereğince “Parti Yöneticileri ve Üyeleri veya Parti tüzel kişiliği hakkında basın yayın araçları ile kamu oyu önünde gerçek dışı haber yaymak, iftira karalama ve küçük düşürücü beyanlarda bulunmak” fiillerini işlediği yönünde kanaate varıldığı ve partiden Kesin İhraç kararı alınmıştı.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO