Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyükgenç “Acil Önlem Alınmalı”

    Bugün Safranbol_Karabük


536266_10150695160668490_1804553977_n

 

 

Bugün Safranbol_Karabük yolu Medikar hastanesi önünde yaşanan kaza bir can kaybına neden olmuş bölgede hız kesiciler ve kontrollerin sağlıklı yapılmayışı tenkitlere neden olmuştu.

Yaşanan olumsuz olaylar sonrası Karabük Kent Konseyi Başkanı Özcan BÜYÜKGENÇ bir basın duyurusu yayımladı ve “Bugün MEDİKAR hastanesi önünde yine üzücü bir trafik kazası yaşanarak 47 yaşındaki Fatma Y. İsminde bir hanımefendi maalesef hayatını kaybetmiştir. Merhuma Allah tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.”  dedi.

Konsey Başkanı Büyükgenç’in  açıklamaları şu şekilde oldu ; “İnsan canı çok önemlidir. Biz “insanı yaşat ki devlet yaşasın” diyen atalarımızın torunlarıyız. Karayolları Bölge Müdürlüğümüz Kent konseyimizin de girişimleriyle ve yaptığı görüşmelerle o bölgeye bir üstgeçit yaptı. Ancak bu üstgeçit maalesef hem hastalarımız hem de gençlerimiz tarafından yeterince kullanılmamakta. O bölge de trafik hız sınırı 50 km olarak belirlendi ancak maalesef çok zaman bu hız sınırına uyulmadığı da görülmekte. Teoride her şey yapılmış gözüküyor olsa da ancak buna rağmen bu günde olduğu gibi maalesef can kaybı yaşanabiliyor.

Bu can kayıplarının önlenmesi için o bölgede trafik ekiplerince radarlı hız denetimlerinin yapılmasında fayda görmekteyiz. Ayrıca o yol üzerinde beyaz hız kesicilerin konması ve üst geçidin kullanılması için gerekli uyarı levhaları ile birlikte tel çit çekilmesinin bu tarz ölümlü kazaları önleyeceği veya azaltacağına inanmaktayız.Özellikle o bölge de Üniversitemizin hızlı gelişiminden kaynaklı Genç nüfusunda ve Hastaneden kaynaklı olarak ta hasta sayısında büyük bir artış gözlemlenmektedir. Bu artışın göz önünde bulundurularak yeni can kayıplarının önüne geçilebilmek amacı ile yetkililerce yeni önlemlerin alınması önem arz etmektedir.Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”