Çakır ” Karabük’e Bir Darbe Daha Vuruldu”

Son Güncelleme : 06 Ekim 2019 - 15:05

Karabük CHP İl Başkanı Abdullah Çakır’da Raylı sistemler ” Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü Karabük’te Kurulmalıdır ” açıklaması yaptı

Karabük Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Abdullah Çakır yaptığı yazışı açıklamada ; “Karabük’e bir darbe daha vuruldu, Türkiye de milli kaynaklardan milli eserlerin üretildiği KARDEMİR dururken, onun bilim yuvası KBÜ dururken Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsünün bu kentte kurulması ayıp ötesi hainlik ” diyerek yaptığı açıklamada şunlara yer verdi

” yine siyasi manevra ile “Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü” çok görülmüştür. “

“ 1937 yılında Gazı Mustafa Kemal ATATÜRK’ün talimatları ile dönem Başbabakanı İsmet İnönü tarafından temelleri atılan ve bugün çeliğin her kalitesi üretilen, üstelik KBÜ de raylı sistemler Mühendisliği ile taçlandırılan kentimize, onca emek sarf edilerek hazırlanan alt yapıya rağmen ne yazık ki yine siyasi manevra ile “Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü” çok görülmüştür.

” Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü çok görülmüştür.. “


Karabük, Türkiye’nin demir ve çelik ihtiyacını karşılama onurunu yıllarca yaşamış, Dünya Çelik üretiminde Türkiye’nin 8. Sırada yer alarak ekonomik ve teknik gücünü tüm ülkeye göstermiş olmasına karşın bu Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü çok görülmüştür..

” ne yazık ki AKP yöneticileri gözleri bağlanmış kulakları sağır edilmiş pozisyonundadır.. “

Bugün gelinen noktada, Karabük ekonomisinin rekabet gücünü devam ettirebilmek, ulusal ve uluslararası pazarlarda yerini sağlamlaştırabilmesi için teknoloji yoğun nitelikli bir endüstriye geçmesi zorunlu bir hâl almışken, yapılan bu siyasi uygulamaya İş adamlarımızdan, onun örgütlü gücü TSO mızdan da gerekli tepki gelmesine rağmen ne yazıkki AKP yöneticileri gözleri bağlanmış kulakları sağır edilmiş pozisyonundadır..
Karabük’te Başta biz CHP olarak ve İş adamları, KBÜ, KARDEMİR gibi tüm kurumlar, sanayi altyapısını çağa ve yeni rekabet koşullarına uymasına rağmen, Demir çelik Enstitüsü, Raylı Sistemler Mühendisliği, Teknopark gibi teknolojiye, üniversite-sanayi işbirliğinin her fırsatta desteklenmesine rağmen “Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsünün” çok görülmesi abesle iştigaldir.

” Kardemir A.Ş. ve Karabük Üniversitesi gibi Raylı Ulaşım Teknolojileri alanında iki yetkin kuruluşumuz ”

Unutmamak gerekli ki; Kardemir A.Ş. ve Karabük Üniversitesi gibi Raylı Ulaşım Teknolojileri alanında iki yetkin kuruluşumuzun bugüne kadar gerek bilimsel bazda gerekse ürünsel bazda ortaya koymuş oldukları çalışmalar ortadadır.

” Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü’nün Gebze yerine Karabük’te kurulması daha doğrudur. “


Tüm Türkiye bilmektedir ki ülkenin ihtiyaç duyduğu demir yolu teknolojilerinin büyük bir kısmı yerli ve milli imkânlarla Kardemir A.Ş.’den sağlanmaktadır. Yine bilinmektedir ki Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü’nün Gebze yerine Karabük’te kurulması daha doğrudur.
Karabük’ün geleceğine yön verecek Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsünün Karabük’te kurulabilmesi için başta iktidar partisi olmak üzere tüm siyasi parti yöneticilerine ortak iş birliği konusunda çağrıda bulunmak istiyorum. Karabük’ün yararına olan bu enstitünün şehrimize kazandırılması için hep beraber mücadele edelim.
İlgili Bakanlığın Karabük’ü yok saymaması adına uyarıyor kararını tekar gözden geçirmesini talep ediyoruz.

Raylı Ulaşım Teknolojileri Enstitüsü Karabük’te kurulmalıdır.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.