Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çaylı “Hak Zayi Olmaz” dedi

    Yenice Belediye

 

 

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı, yaptığı yazılı açıklamada, “ HAK ZAYİ OLMAZ “ dedi.

Çaylı’nın yazılı açıklamasında kendisine FETÖCÜ dendiğine işaret çekerek duyumları olduğunu belirterek “Biz Fetö belasıyla şehrimizde en kararlı mücadeleyi tek başımıza verirken bizi sert davranıyor olmakla suçlayan, siyasi üslerimize şikayet edenlerin bugün oturdukları yerden bizi o melun örgütün bir üyesi olmakla itham eden kansızların müfteri varlığından rahatsızlık duyuyorum.” dedi

 

İşte Çaylı’nın açıklaması..

 

Evveline itibar ettik ve kararına teslim olduk. Bu partiyi dava kimliğiyle memlekete, memleketin hayrına kurumsal bir kimliğe büründüren ufku ve vizyonu büyük Genel Başkanımıza inandık, yanında olduk. 

Ne söylediyse emir telakki ettik, gereğini yaptık.  16 sene duruşumuzdan zerre sapmadık.  Verilen her görevi hakkıyla yerine getirdik. Parti yapılanmasında yerel üst makamlardan başlayarak parti genel merkezimize kadar her kademeye sorgusuz tabi olduk. 

Hizmet asli görevimizdir dedik ve çalıştık. Süreç içerisinde pek çok seçim birlikteliği yaşadık. Emeğimiz vardır, katkımız vardır. Genel Başkanımızın Fetö Örgütünü ifşasıyla başlayan süreçte özel bir talimat beklemeden mücadelemizi yerelde büyük bir kararlılıkla başlattık. Haksız pek çok eleştiri ve şikâyete rağmen bu mücadelemizden hiç taviz vermedik. 15 Temmuz ve sonraki süreçte yaşanan olaylarda olmamız ve durmamız gereken durumda kaldık. 

Mücadeleye devam ettik.

Siyasi komplo ve manevralar bizi o mel’un örgüte tahvil ederken bile asla küsmedik devam ettik mücadelemize. Arkadaşlarımızla beraber partinin dışına itilirken dahi devam ettik bütün mensubiyetlerimize.  Üzerimize oynanan oyunlar öyle boyutlarda çirkinleşti ki, nefsimizi ayaklarımızın altına alarak devam ettik çalışmaya. Referandum süreci başladığı andan itibaren görevimizi yaptık, samimi dava arkadaşlarımızla beraber gereğini yerine getirdik.

Lakin görünen o ki…

Bizim ne olduğumuz ve ne yaptığımızdan ziyade, bize iftira eden haysiyetsiz, kimliksiz müsveddeler itibar görür olmuş.

Ve doğal olarak,

Hakkım olarak,

Benim dava arkadaşlarım her şartta dava dediğimiz memleket meselesinde fedakarlık ötesi mensubiyet göstermelerine rağmen hükümsüzleştirilirken, güneşin ışığına ve gücüne eyyam eden, kendi ikballeri için istikametini zaman ve zemine göre pervasız değiştiren menfaat  takipçilerinin  omurgasız  varlığından rahatsızlık duyuyorum.

Biz Fetö belasıyla şehrimizde en kararlı mücadeleyi tek başımıza verirken bizi sert davranıyor olmakla suçlayan, siyasi üslerimize şikayet edenlerin bugün oturdukları yerden bizi o melun örgütün bir üyesi olmakla itham eden kansızların müfteri varlığından rahatsızlık duyuyorum.

Bu ülkede, Sayın Cumhurbaşkanımızın canına kasteden, demokrasimizin ikbaline tecavüz eden,  insanımızın kanını akıtmaya meyleden darbeci müsveddelerinin kirli niyetlerini siyasi organize bir oyun gibi dillerine düşüren aşağılık amatör komplo teorisyenlerinin itibar gören varlığından rahatsızlık duyuyorum.

Küçük bir ilçe tesiriyle siyasi organizasyonlardaki varlığımız ve katkımız hacmimiz kadarken, sadece samimiyet ve hesapsız birlikteliğimizle devam ettirdiğimiz siyaset yapma ahlakımızı hedef alarak kendi ikbal ve beklentili niyetlerine zemin arayan güç sarhoşlarının hacimsiz varlıklarından rahatsızlık duyuyorum.

Partimizin kurucusu, davamızın mihmandarı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve o kuruluşun bir kaç temel taşından birisi olan, ülkemde TBMM Meclis Başkanlığı makamı gibi çok önemli bir görevi hakkıyla ifa etmiş Sayın Büyüğüm ve Değerli Ağabeyim Mehmet Ali Şahin varlığı  ve devamlılığı ile mensubiyetinden şeref duyduğum partili kimliğimdeki ısrar ve sabrım daimdir. Israr ve sabrımı taciz eden, niyet ve kararlılığıma iftira edenlerin zavallı varlığından rahatsızlık duyuyorum.

İdareyi bir tarz olarak gördük, doğru ya da yanlış itaatkâr olduk. Bir ekip ruhuyla hareket ettik. Samimiyete daima itibar ettik. Samimiyetin zafiyete uğradığı noktalarda ikaz ettik, yetmedi tekrar ettik. Samimiyetsizlikteki ısrarı şiddetle reddettik.  İdari adaletsizliğe, kifayetsizliğe tabi olmamız beklenmesin dedik. Adalet ölçümüz dışına hiç çıkmadık. Siyasi terbiyemizi kurucumuzdan aldık. Duruşumuzu bozmadık, bozamadık. Zira omurgamız ve kurucumuza olan bağlılığımız buna mani oldu. İşte bu sebeptendir, adaletsiz, kifayetsiz tahakküm ve samimiyetsiz cebri talimatlardan rahatsızlık duyuyorum.

Netice olarak;

Ben ve samimi dava arkadaşlarımın referandum temayülümüz ve partimizin temayül rengine olan sadakatimizi, gayretimizi test edenler, ve hatta  niyetlerimize iftira edenler, gayretimize haksızlık edenler, 15 Temmuz  öncesi ve sonrası verilen kararlı Fetö mücadelemizi yok farz edenler, parti mensubiyetimizi kirletenler….

Size ve sizlerin kirli niyetlerine inanan zavallılara söylenecek bir sözümüz yok. Zira biz bugüne kadarki bütün gayretimizi partimizin kuruluş niyetine ve kurucumuzun kararlı devamlılığına emanet ettik.  Bilen bilir ki; HAK ZAYİ OLMAZ….

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım, 23. Dönem Meclis Başkanım, Milletvekilim Sayın Mehmet Ali Şahin’ e olan kayıtsız şartsız sadakatim ve teslimiyetim daim olmak şartıyla Ak Parti kimliğim ile Yenice Belediye Başkanlığı görevim devam etmektedir.  Görev devam ettiği sürece hizmet devam edecektir. 

Allah sorumluluk sahiplerinin samimi emeğini zayi etmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle,

Bizleri bu göreve layık ve ehil görerek adımız üzerinde katkısı, emeği olan bütün Yeniceli hemşerilerimiz saygıdeğerdir. Onlar her şeyin en güzeline layıktır.  Onlar istediği ve kefaletleri devam ettiği sürece hizmetimiz devam eder. Nasibe inanırız, emeğe ve gayrete tabi oluruz.  Hakkı ve hukuku adaletle harmanlayan bütün dostlarımızı seviyoruz.  Yeniceli hemşehrilerimiz başta olmak üzere, bu ülke için temiz duygular besleyen her bir ferdi muteber kabul ederek referandumun “evet” neticesini şimdiden tebrik ediyorum.

Birlikte başardık, birliğimiz daim olsun.

Güzel ve tertemiz günlerde birlikte daim olmak dilekler