Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Çaylı İhraç Sonrası İlk Müdahalesini Yaptı…

  AK Parti’den ihraç

 

AK Parti’den ihraç olan Belediye Başkanı Zeki Çaylı, son gerçekleşen Belediye Meclis Toplantısında CHP’li Belediye Meclis üyeleriyle ittifak yaptı. Zeki Çaylı’nın evet oyları ile faaliyet raporu kabul edildi. Bu arada Ak partili meclis üyelerinin 8 oy bularak Başkan Zeki Çaylı’yı düşürme planı içinde oldukları iddia edildi.

 

Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın AK Parti’den ihraç edilmesinin ardından geçtiğimiz Cuma günü toplanacak olan Belediye Meclisi salt çoğunluk sağlanmadığı  için toplanamamıştı. Önce ki gün toplanan mecliste Çaylı’nın ihraç sonrası ilk hamlesi geldi.

Çaylı Başkanlığı’nda yapılan toplantıya Belediye meclis üyelerinden Yüksel Meşebaşı, Erdal Yirmibeş, Neşe Mısırlı, Alim Örenli, Cevat Belen, Fehmi Hatıl, Muzaffer Çalık , İsmet Cebecioğlu ve Nuri Osman Yavaşçı katıldı.

Gündem maddelerini sırasıyla görüşüldüğü toplantıda, Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın faaliyet raporuna Erdal Yirmibeş, Alim Örenli, Neşe Mısırlı , Cevat Belen ve Muzaffer Çalık red oyu, Yüksel Meşebaşı, Fehmi Hatıl, ismet Cebecioğlu , Nuri Osman Yavaşçı ve Belediye Başkanı Zeki Çaylı’nın evet oyları ile faaliyet raporu kabul edildi.

Komisyon seçimlerinde de sonuç aynı şekilde karara bağlandı. En kritik oylama ise Encümen üyelerinin seçiminde yaşandı.

Yüksel Meşebaşı ile İsmet Cebecioğlu bir grup Erdal Yirmibeş ile Cevat Belen’de diğer grup tarafından encümen üyeliğine teklif edildiler.

Yapılan gizli oylamada oylar eşit olduğu için ikinci oylama yapıldı.

İkinci oylama da eşitlik bozulmadı. Yapılan kura sonucunda Yüksel Meşebaşı ve İsmet Cebecioğlu encümen üyesi olarak belirlendi.

Red oyu veren AK Partili Belediye Meclis Üyeleri hiçbir komisyonda görev alamadı.Belediye Meclisi, çıkan kanun gereğince resmi kurumların su fiyatlarında indirime gitti. İndirim de oy çokluğu ile kabul edildi.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO