Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

SORUNLAR NEREDEN KAYNAKLANIYOR ?

  Karabük Milletvekili Prof.Dr

YENİCE UYSAL ÇAYLI

 

Karabük Milletvekili Prof.Dr Burhanettin Uysal ile Yenice Belediye başkanı arasında ki soğuk rüzgarlar AK Parti İl yönetimini de rahatsız ettiği konun çözümü için tarafların en kısa sürede bir araya getirileceği iddia ediliyor.

Son Milletvekili seçimlerinde yaşandığı iddia edilen kırgınlıkların devam ettiğini belirten konuya yakın kaynaklar, AK Parti il yönetim kurulundan bazı üyeler ile birlikte Yortan Belde Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki ve Karabük Milletvekili Prof.Dr.Burhanettin Uysal’ın Göktepe Şenliklerine katıldığı, ancak Yenice Belediye Başkanı ve çevresinin katılımcılara yakınlık gösterilmediği haberleri Karabük’te gündeme oturdu.

Göktepe Şenlik alanında gergin anların yaşandığı ve neredeyse kavgaya dönüşeceğini iddia eden aynı kaynaklar;  gelişen olaylar ve sonrasında yaşanan olayların, basına yansıması ile   AK parti İl Başkanlığının da konudan son derece rahatsız olduğunu ifade ediyorlar.

Yenice Göktepe şenlikleri davetine icap eden Karabük Milletvekili Prof.Dr.Burhanettin Uysal’ı, Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve çevresinin görmezlikten geldiği, dikkate almamaya çalıştığı, soğuk davrandığı  belirtilirken, Uysal’ın da bu durum karşısında kısa süre içinde şenlik alanından ayrıldığı ifade ediliyor.

Bu arada  Yortan Beldesinin Belediye Başkanı Yılmaz Tiryaki’nin de Yenice Belediye Başkanı Zeki Çaylı ve ilçe teşkilatı ile arasında sorunlar olduğu belirtiliyor.

Gelişen son olaylar sonrası “Karabük Milletvekili ve partinin ağabeylerinden M.Ali Şahin’in konuya çözüm bulması gerekir” görüşünü dile getiren siyasi kaynaklar, olayların büyümesi Yenice ve Ak Partiye zarar zarar verir görüşünde birleşiyorlar.