Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÇELİK İŞ BİRLİK İÇİNDE SEÇİMLERİNİ TAMAMLADI

      ÇELİK

 

 

 

ÇELİK İŞ KARABÜK ŞUBESİ 125 DELEGESİNİ  SEÇTİ. ŞUBE BAŞKANI ÜLVİ  ÜNGÖREN “DİK DURMAYA AMA DİKLEN MEMEYE DEVAM EDECEĞİZ ” DEDİ

 

 

BİRLİK İÇİNDE  DELEGE SEÇİMLER YAPILDI

 

KARDEMİR’de örgütlü bulunan Çelik – İş Sendikasının yapılacak olan Karabük Şube seçimleri öncesinde fabrikada delege seçimleri yapıldı ve  yaklaşık 3 bin 400 Kardemir çalışanının oy kullandığı seçimde  ” Şube seçimlerin de” oy kullanacak 125 delege belirlendi.

 

ülvi

Çelik İş sendikası karabük Şubesi seçimlerini tamamladı.Ünitelerde yapılan seçimlerde Çelik İş Karabük Şubesi ve Genel Merkezin istediği tam demokratik koşullarda seçimlerin tamamlanması ile  ” İşçi arasında barış yeniden sağlandı”  değerlendirmesi yapıldi.

Öte yandan Karabük Gündem aracılığı ile bir değerlendirme yapan Çelik İş Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören,” Tüm kısımlarda tam bir dayanışma , sandığa saygı ve hoşgörü yanı sıra eski barış ortamının sağlandığı bir seçim atmosferinden çıktık, 125 delege arkadaşımız seçildi, önümüzde TİS süreci olmasına karşın ve çok kısa bir süreç öncesi TİS’de  akit imzalayarak Karabük’te ve Metal iş kolunda ki Çelik İşçisinin gücünü gösterdiğimiz her yerde tek sloganımız  vardı “emeğe saygı, çünkü  emek en yüce değerdir” . Bu felsefemiz tüm ülkeye yayılacak, Genel merkezimizin çizdiği yeni stratejik yolda işçilerin , çalışanların emek gücünü birleştirdiği ortamı yeniden barış ve huzur adına yakalayacağız,bundan kimsenin şüphesi olmasın, ben bugüne kadar hizmet eden Çelik İş adını hep önde tutan delege arkadaşlarıma teşekkür ederken yeni seçilen delege arkadaşlarıma da hayırlı uğurlu olsun temennilerimi sunuyorum, Allah utandırmasın, Emek ve ekmek mücadelemizde dik durmaya ama diklenmemeye devam edeceğiz” dedi.

 

Bu arada  Çelik-İş Sendikası Genel Başkanı Cengiz Gül “Kazanan çelik işçisi ve Kardemir olmuştur. İşçi kendi temsilcisini seçme hakkını kullanmıştır,tüm arkadaşlarımı sağduyulu ve demokratik tutumlarından dolayı kutluyorum” diyerek bir basın açıklaması yaptı.

Kardemir işçisini ve Karabük şubeyi böylesi demokratik ortamda çok ciddi sıkıntılardan sonra herkese örnek olabilecek bir şekilde seçim yaptıkları için tebrik ettiğini de belirten Genel BaşkanCengiz  Gül “ Çelik – İş Sendikasının yeni ruhuna yeni yaklaşımına ve demokratik tavrına uygun bir seçim yapıldı. Kazanan ve kaybedenleri hatta yarışan herkesi tebrik ediyorum. Burada aslında kaybeden yok. Sendikalar eğer Türkiye’de demokratik bir ortamda seçilebilme ve seçme ortamı oluşturarak insanların kendi temsilcisini seçme hakkını verdikten sonra hiç kimsenin kaybetmeden herkesin kazandığı bir seçim olur. Onun için sendikalar kendi içersinde demokratik yapıyı kurduklarında daha güçlü olurlar. Çelik – İş Sendikasında artık daha güçlü bir yapı oluştu. Bugün herkesin kazandığı Kardemir’de çalışan işçiler kendi temsilcilerini kendilerinin seçtiği çok güzel bir seçim yaşanmıştır. Hiç kimsenin adaylığı noktasında engelleme olmadı. Herkes istediği gibi demokratik bir şekilde aday oldu, seçimlere girdi. Bu konuda Genel Merkez olarak asla bu konuda müdahil olmadı. Kardemir’de sendikal yapının ve işçilerin kendi temsilcilerini seçebilme hakkı ile çelik işçisi Kardemir’de çelikleşti diyebiliriz. Göreve geldiğimiz günden beri Kardemir işçisi tüm söylemlerimize ciddi bir şekilde dikkat etti. Bizde bu söylemlerimizin tamamını yerine getirdik ve sözümüzün arkasında durduk. Kardemir’de artık kendi temsilcisini demokratik ortamda seçme demokrasine ve olgunluğa erdiğini ve bu olgunluktan sonra Kardemir çalışanın birlik ve beraberliğinin bölünmeyeceğini görüyorum. Kazanan Karabük ve Kardemir işçisi ile Çelik – İş Sendikası olacak.” dedi.

 

CENGİZ GÜL’DEN “ÜLVİ ÜNGÖREN’E” DESTEK 

 

GERV2Cengiz Gül, mevcut Karabük Şube Başkanı Ulvi Üngören ve ekibi ile güzel bir dönem yaşadıklarını bu süreçlerin sendikal mücadelede önemli kazanımlar sağladığını da  belirterek, “Karabük Şubemizde güzel bir Toplu Sözleşme süreci yaşadık. Şubemizle başarılı bir süreç geçti. Bu süreçten Kardemir işçisinin yüzü gülerek çıktı. Endüstri ilişkilerde Kardemir yönetimi ile işçisinin bu sürecini kamuoyuna iyi bir şekilde anlatarak iyi bir noktaya getirdiğimizi gördüm. Karabük delegesinin tercihlerine saygılıyım. Karabük Şube ile başarılı bir dönem geçirdiğimizi de hatırlatmak isterim” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Web Tasarım & SEO: Best4SEO