Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CEYLAN “FİLYOS TAMAM”

  Dışişleri Bakanı Ahmet

 

Dışişleri Bakanı Ahmet DAVUTOĞLU ile Karabük’ü gezen Kalkınma Bakanı Yardımcısı Mehmet CEYLAN, DAVUTOĞLU’NUN Karabük’ü çok sevdiğini hatta Safranbolu’ya hayran olduğunu söyledi.  

 

 

 

CEYLAN  “FİLYOS TAMAM.

B PLANINA GEÇİYORUZ “

 

Karabük’ün tanıtımı için Davutoğlu’nun ziyaretinin bir şans olduğunu söyleyen Ceylan, “Bakanımızla birlikte Yenice, Safranbolu ve mencilis mağarasını gezdik. Valilik ziyaretimiz oldu. Bakanımız Safranbolu’ya hayranlık duyuyor. Zaten kendisi tarihçidir. Safranbolu’yu küçük Osmanlı olarak tanımlıyor. Bulak mağarasından da çok etkilendi. Bana Karabük’ü bu şekilde bilmediği söyledi. Karabük’ün tanıtımı açısından Davutoğlu’nun gelmesi Karabük için bir şanstır.” dedi.

 

Mısır ile ilgili gündeme de değinen Ceylan, “ İnsanlık adına çok büyük kanlar dökülüyor, çok büyük zulümler yapılıyor. Akan kanın durması için biz ülke olarak çok çaba harcıyoruz. Bu konuyla ilgili bilhassa Dışişleri Bakanımız Sayın Ahmet DAVUTOĞLU ilgilenmekte.” dedi.

 

Kalkınma Bakanı Yardımcısı Mehmet CEYLAN, 2014 Yerel Seçimleri ve Karabük’e yapılacak olan yatırımlar ile ilgili ise, “ Yatırımlar noktasında Karabük için elimizden geleni yapıyoruz. Herhangi bir sıkıntı yok. Son olarak Karabük Üniversitesi’nin 3 milyon TL’lik etkin bir ödeneği vardı onu da gönderdik. Eflani’ye yapılacak Yüksekokul için ayrılan bir ödenek var. Bu yıl KBÜ 30 bin öğrenciye ulaşacak. 2007’de kurulmuş 6 yıllık bir üniversite 12 fakülteye sahip. Emniyet Müdürlüğü binası, yüzme havuzu ve halk eğitim merkezi binalarında müteahhitlerden kaynaklanan sıkıntılar var. Ödenekler açısından bizden kaynaklanan herhangi bir sıkıntı yok. Filyos Liman Projesinin de bütün çalışması tamamlandı. İhale aşamasına gelindi. AB’den kaynaklanan hibe kredisi için bir sıkıntı var. Biz de B planına geçmeyi planlıyoruz. Kendi devlet bütçemizden projeyi başlatacağız. Yani alt yapısını devlet yaptığı geri kalanını ise yap işlet devret modeli ile tamamlamayı düşünüyoruz. 2014 yerel seçimleri var. Tabi belediye başkanlığı çok onurlu, meşakkatli ve kutsal bir görevdir. Halka hizmet etmek hakka hizmet etmektir. Benim belediye başkanlığına aday olacağım ile ilgili hemşerilerimiz ve bazı basın organlarımız çeşitli haberler yapmakta. Ben kendilerine teşekkür ederim ama şunu ifade etmeliyim ki bu işler kader kısmet meselesi. Ben hiçbir zaman bir hesap içerisinde olmadım. Hiçbir zaman bir yere talip de olmadım. Bunlar partimizin yetkililerinin bileceği işlerdir. Bazı basın organları yazıp çiziyor eksik olmasınlar ama benim gündemimde şuan da böyle bir şey yok. Daha vakit erken. Parti yöneticilerimiz bunları çok ince bir şekilde analiz edip takdir edeceklerdir. Yaşı ve sağlığı benden çok daha müsait arkadaşlarımız var. En iyi adayı partimiz elbette bulacaktır. Bakıp göreceğiz mevlam ne eylerse güzel eyler. Şuan bizim gündemimizde böyle bir şey yok.”dedi.

 

HABER FOTO; BURAK ÇALMAN 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO