Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CEYLAN , YURT MÜJDESİ VERDİ.

    Kalkınma Bakan

 

 

Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük’e bin, Safranbolu ilçesine 500 kişilik öğrenci yurdu yapılacağı müjdesini verdi.

 

 

 

 

 

KALKINMA BAKANI MEHMET CEYLAN’DAN YURT MÜJDESİ

 

Bakan Yardımcısı Ceylan, Karabük Üniversitesinin hızla büyüyen ve 30 bini aşan öğrenci kapasitesi ulaşan bir üniversite olduğunu söyleyerek “sanırım Karabük Gündemde siz konuyu gündeme taşıdınız şu an resmi oLarak 3008 kişilik yurt kapasitemiz var, bununla birlikte yurt ihtiyacımızda her geçen gün artıyor. Devletin belli kapasitede yurtları var, özel sektöründe bu açığı kapatmak için yatırımları var. Devletimizin özel sektörü teşvik eden büyük teşvikleri var. Ona rağmen ihtiyaç oluyor.” dedi.

CEYLAN ; “Yeni öğrencilerin yerleşmesi açısından, Kredi Yurtlar Kurumu’nun talebi olarak Karabük’e bin kişilik yurdu yatırım programına aldık.” diyerek 1500 kişilik yurt yapımı gerçekleşecek diyerek şu şekilde açıklamalarda bulundu .

“Safranbolu’da 200 kişilik öğrenci yurdunun kapasitesi 500 kişilik revize edildi.Çalışmaların tabii ki yürütücüsü KrediYurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü, onlar Kalkınma Bakanlığı’na müracaat ediyorlar. O çerçevede değerlendirme yapılıyor. Tabii ki yeni ihtiyaçlara göre yeni yurt yatırımları söz konusu olacaktır.”