Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÇETİN MECLİSİN DİKKATİNİ ÇEKMEYE ÇALIŞACAĞIM

Karabük’te Marzınc AŞB  Kapatılmasının

Karabük’te Marzınc AŞB  Kapatılmasının Ardından CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin Fabrika Önünde Açıklama Yaptı.

İşletmenin  hemen kapatılması nedeniyle Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na teşekkür eden ÇETİN;  Meclis’te konuyu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na ilettiğini ve hemen bakanlık tarafından fabrikanın kapatıldığını, 30 Haziran tarihinde Marzınc’de çalışan işçi arkadaşların kendi imkanlarıyla hastaneye başvurduklarını ve tedavi altına alındıklarını öğrendikten sonra hastaneye gitdiklerini dile getirdi.

 

CHP MİLLETVEKİLİ  MECLİSİN DİKKATİNİ ÇEKMEYE ÇALIŞACAĞIM

 

Karabük coğrafi olarak şehirleşme açısından çok uygun olmayan bir yerleşim yeri bu nedenle  KARDEMİR’in kurulduğu günden bugüne kadar geçen süre içerisinde de yeteri kadar ağır metal gibi maddeleri soluyan kentimiz çevre adına  bir darbede MARZİNC AŞ den almıştır diyen Vekil ÇETİN ; Kentte daha fazla kirliliğe ihtiyacı yoktu ,  Bursa Kemalpaşa ilçesi bu fabrikanın oraya kurulmasına izin vermedi. Bunun üzerine Karabük e geldiler. Burada işsizlik yoğun, o nedenle ‘buyurun’ dendi.  Karabüklüler özellikle belediye başkanının, Valinin, Karabük’teki AK Partili yöneticiler ve milletvekillerinin kente bir fabrika kazandırma mantığıyla hiçbir tedbir almadan, çalışanlara gerekli sağlığı ve güvenliği bir tarafı onlara koruyucuları vermeden, üretime geçer geçmez işçileri fabrikaya koyup, perişan ettiler. Avrupa’da vakumlarla yapılan işlemlerin, sopayla, demir çubukla yaptırılması, sürekli kirli hava solumaları, koruyucu olarak bez maske daha sonra filtreli maske verilmesi, netice olarak arkadaşlarımız hastalandı.” Şeklinde açıklamalar yaptı.

DSC_4543

MARZİNC AŞ kapatılması için Meclis’te ‘torba kanunu  görüşülürken Çalışma Bakanı’na ‘Sayın Bakan siz Marzınc diye bir fabrika biliyor musunuz?’ dedim o da  ‘Hatırlıyorum öyle bir şey’ dedi. Ben de ‘Hatırlatayım size’ dedim. ‘Siz bu fabrikanın kurulmasına Bursa milletvekili iken kurulmasına izin vermediniz. Şimdi bu fabrika Karabük’te kuruldu, 16 işçi kandaki kurşun nedeniyle meslek hastalıkları hastanesinde yatıyor’ dedikten sonra akşam saat 22.30 sıralarında arkasındaki bürokratlara döndü ‘derhal müfettişleri gönderiyorsunuz’ dedi ve müfettişler buraya geldi.  Diyen Milletvekili İ.Çetin ;  “Çalışma Bakanı müfettişlerini gönderdi, Çevre Bakanı ve Sağlık Bakanı’yla birlikte hükümet olaya el koyup, bu fabrikanın durumunu incelemeli. Çevreye ne kadar zarar veriyor? Doğaya ne kadar zarar veriyor? İnsana ne kadar zarar veriyor? Faaliyetini sürdürüp sürdürmemesi konusunda araştırma önergesi verip Meclis Başkanlığı’na sunacağım. Meclis bu hafta içerisinde tatile girecek, benim önergem Ekim ayında doğrudan gündeme aldırılabilir. Bir araştırma komisyonu da kurulup Meclis’in de dikkatini bu fabrikaya çekmeye çalışacağım. “   dedi..

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO