Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP İL BAŞKANLIĞI “KARDEMİR & KARABÜK”

Karabük CHP de 3

Karabük CHP de 3 NİSAN kutlama mesajı CHP Karabük İl Başkan Yardımcısı Gökhan Baylam tarafından yayımlandı ve şu ifadelere yer verildi,

Zonguldak’ın Karabük köyünde, 3 Nisan 1937’de temeli atılan Karabük Demir Çelik Fabrikası, hem Türkiye’nin ilk ağır sanayi fabrikası olması hemde kendinden sonra kurulan ağır sanayilerin açılmasına öncülük etmesi açısından büyük önem taşımaktadır.

Dönemin başbakanı İsmet İnönü’nün “Modern ve ileri bir millet endüstrisiz olamaz. Demir ve çelik malzemesini içeriden tedarikle memleket savunması bundan sonra daha sağlam, daha geniş temellere dayandırılmış olacaktır” sözleriyle temelini attığı bu ağır sanayi o günden bugüne hem savunma sanayiinde hem de üretim konusunda ülkenin kalkınmasında çok büyük rol oynamıştır.

Karabük Demir Çelik Fabrikaları hem bir okul gibi sektöre eleman yetiştirmiş, hem bu yetiştirdiği emekçi elemanlar ile gerek ülke gerek dünya çelik sektöründe önemli bir yere sahiptir. Farklı dönemlerde çeşitli zorluklar ile karşı karşıya kalmasına rağmen temelleri çok sağlam atıldığından ülkenin yapıtaşı olması özelliğini hiç bir zaman yitirmemiştir. Yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti devletine sektörü açısından ışık tutmuş ve güven sağlamıştır. Her gün gelişen ileri teknolojisi ile bu yerini daima koruyacaktır.

Şundan eminiz ki bundan sonra o kalkınma ve güven ışığını bu ülke üzerinden hiç eksiltmeden sürdürecek, alanında öncülük etmeye devam edecektir. Ülkemizin gelecek nesilleri yarınlara Kardemir sayesinde daha güvenle bakabilecektir.

Kurulduğu bölgeyi kalkındırmış Karabük’ü köy kalmaktan çıkarıp bugünlere getirmiştir. Ülkenin her bölgesinden insanımıza iş kapısı olmuş ve umut aşılamıştır.

Kuruluşunda emekleri büyük olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve dönemin Başbakanı İsmet İnönü’yü saygıyla ve özlem ile anıyor, 3 Nisan Demir Çelik Fabrikalarının temellerinin atılışının ve Karabük’ün kuruluşunun 87. yılını kutluyoruz.

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO