Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP İL BAŞKANLIĞINDAN 30 AĞUSTOS MESAJI

Karabük CHP İl Başkanı

Karabük CHP İl Başkanı Abdullah Çakır 30 Ağustos “özgürlük ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı gündür” diyerek yayınladığı mesajda şöyle dedi;

“Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde 26 Ağustos 1922 de başlayan büyük taarruzun 30 Ağustos 1922 de Dumlupınar’da zaferle sonuçlandığı gündür 30 Ağustos.

Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘’ Ya istiklal , ya ölüm’’ emri ile özgürlük ve bağımsızlık ateşinin yakıldığı gündür 30 Ağustos.

99 yıl önce tüm güçlerle ve kısıtlı imkanlar içinde Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verilen mücadelenin sonunda Türk Ulusunun emperyalist güçlere karşı toplumun tüm kesimleri ile din ,dil ,ırk mezhep farkı gözetmeksizin yurttaşlarımızın bir araya geldiği hep beraber omuz omuza mücadele ederek elde edilen zafere giden gündür 30 Ağustos.

Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının emaneti olan Cumhuriyetimizin , tek adam rejiminde tekrar milletimizin hak ettiği şekilde demokratik, laik sosyal hukuk devleti olmasını sağlamak hepimizin görevi olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramınızı kutluyorum.”