Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP KARABÜK’E ÇIKARTMA YAPTI

Karabük CHP (Cumhuriyet Halk

Karabük CHP (Cumhuriyet Halk Partisi) 10’u aşkın milletvekili ile Karabük’te adeta çıkartma yaptı

CHP(16)Bugün Karabük’e gelerek bir dizi incelemeler yapan CHP li milletvekilleri vatandaşlar ile bire bir görüştüler.

Karabük’e bugün gelen; Kadir Öğüt, Ali Haydar Öner, Ayşe Gülsün Bilgihan, Faik Tünay, İhsan Özkeş, M.Rıza Yalçınkya, Bülent Kuşoğlu, Arif Bulut, Ramazan Kerim Özkan ve Süleyman Çebi ile mahallelerde vatandaşlar ile sohbet eden milletvekilleri Karabük belediyesi önünde de bir basın açıklaması yaptılar.

Ziyaretin ardından belediye önünde toplanan heyet adına konuşan İstanbul Milletvekili  VE Karabük örgütünden sorumlu  Kadir Gökmen Öğüt, Karabük’te milletvekilleri olmadığı için bu görevi kendisinin yaptığını ve kentin sorunlarını TBMM’ne taşıdığını kaydetti.

Öğüt, Kardemir Karabükspor’un Spor Toto Süper Ligi’nde kalmasına çok sevindiklerini ifade ederek, bu takıma herkesin destek vermesini isterken , Taksim  Gezi Parkı’ndaki olaylar nedeniyle hayatlarını kaybedenler için üzgün olduklarını dile getiren Öğüt, ölenlerin yakınlarına başsağlığı dileğinde bulundu.

Öğüt; “Spor tesisleri konusunda çok eksiği olan Karabük’te tadilatta olan stadın biran önce bitirilmesi, havuzun hizmete açılması ve 10 yıldır söz verilmesine rağmen Keltepe kayak merkezinin açılması için buradan AK Parti Milletvekillerine ve Hükümete çağrıda bulunuyoruz. Burada nüfus azalıyor ve çok hayırlı bir iş olarak yapılan üniversitedeki 25 bin öğrenci kapattı. Biz bu 25 bin öğrenciye yeterli sosyal şartları sağlayabiliyor muyuz, onu bilemiyorum.” dedi.

Safranbolu  ilçesinin bir dünya kenti olduğunu  ilçenin turizmden yeteri kadar yararlanamadığını da belirten Kadir Öğüt;  “Bölge de işsizlik yetmiyormuş gibi bir de kente göçmenleri getirdiler. Bundaki amaç ne?  Bu konuda halk aydınlatılmalı. Onlar başımızın tacı ancak böyle parça parça illere gönderilmeleri açıklanmalı” dedi..

Basın açıklaması sonrası karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili ilede görüşen milletvekilleri, Parti lokalinde durum değerlendirmesi yaparak kentten ayrıldılar.