Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP; “MARZİNC SAĞLIĞA ZARAR VERMEYECEK DİYENLER NEREDE”

BASIN AÇIKLAMASI YAPAN CHP

BASIN AÇIKLAMASI YAPAN CHP İL BAŞKANI BAYRAM KARADAĞ  AK PARTİNİN 3.BÖLGE TOPLANTISINDA İFADE EDİLEN “BU CHP ÇAKMA PARTİDİR” İFADELERİNE KARŞI BİR AÇIKLAMA YAPARKEN MARZİNC AŞ KURŞUN DEĞERLERİ YÜKSEK ÇIKTI İDDİASI İLE ANKARA’DA HASTANEDE YATAN İŞÇİLERİ ZİYARET EDEREK ŞU AÇIKLAMALARDA BULUNDU ;

 

KARABÜK CHP İL BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

 

“ Marzinc AŞ  6 ayda İnsan Sağlığını bozdu. Bunu Marzinc’e izin veren bürokratları anlatın!” diyen CHP Karabük İl başkanı bayram Karadağ ;  Karabük’te yaşanan hava kirliliği ve Türkiye Genel Gündemi ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.

 

CHP Karabük İl Başkanı Bayram Karadağ “ Karabük’te uzun yıllardır önlenemeyen önlenmek istenmeyen bir hava kirliliğinin olduğu herkes tarafından bilinmektedir.

Daha önce Başka İllerde kurulmaya çalışılan fakat İnsan Sağlığına zararlı olduğu için diğer İllerde kurulmasına izin verilmeyen Hammaddesini Marmara Bölgesindeki fabrikaların atıklarının oluşturduğu bir fabrika Karabük’ümüzde kurulmuştu. Bu Fabrika kurulurken Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu Fabrikaların İnsan Sağlığına olduğu kadar Doğaya da zararlı olduğunu o zaman dile getirmiştik.

Bu Fabrika Kurulurken Çevreye zarar vermeyecek, İnsan Sağlığını Tehdit etmeyecek diyen Bazı Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları ve Kamu yöneticileri bizleri adeta Karabük’e yapılacak olan yatırımı siz engelliyorsunuz seviyesinde suçlamışlardı, Başta Bu Yatırımın Çevre ve İnsan sağlığına zararlı olduğunu düşünenler zaman içerisinde Bu yatırımın zararlı olmadığını kurulmasının hiç kimseye zarar vermeyeceğini söyleyerek düşüncelerinden geri adım atmışlardı.

Aradan geçen 6 ay gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde Gerek Çalışan İşçilerin Sağlık durumlarındaki kötüleşmeler gerekse Doğaya ve insan Sağlığına verdiği zarar Bu Fabrikanın Karabük’e kurulmasının ne kadar yanlış olduğunu göstermektedir.

Bizler Bu Fabrika Sağlığa Zarar vermeyecek diyenleri Vicdanları ile baş başa bırakıyoruz

30 Haziran Pazar günü Bu Fabrikada çalışan Rahatsız olduklarını belirterek Ankara daki Keçiören Meslek Hastalıkları Hastanesinde yatan 16 İşçi Kardeşimizi  CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin ile beraber ziyaret ettik Hastalıkları ile ilgili bilgi aldık,İnsan Sağlığına ne kadar değer verildiğini orada gördük,Gencecik İşçi kardeşlerimizin geleceklerine sahip çıkmak adına Sağlıklarına sahip çıkmak adına Kendilerinin Hastaneye gittiklerini Hiçbir Fabrika yetkilisinin kendileri ile ilgilenmediklerini üzüntü ile dinledik.Vücutlarındaki kimyasal madde oranlarının normalin üstünde olduğunu ifade ettiler.

Siyasi İktidarın İşçiye verdiği değer Adı İşçi ve İş Sağlığı yönetmeliği olan Yönetmeliğin adını, içeriğini bile değiştirerek İş Sağlığı şekline sokmasından belli olmuştu.İşçiden çok işe önem veren zihniyet Bu işçi kardeşlerimizin Sağlıklarının kaybedilmesine neden olmuştur.

Milletvekillerimiz İlgili Fabrika için TBMM’de bir araştırma önergesi verecekler ve bir grup Milletvekili Bu fabrikayı yerinde görüp incelemeler yapmak üzere en kısa zamanda Karabük’e geleceklerdir.

İşçi Sağlığına değer veren İnsanı Siyasetin ve Hayatın merkezi olarak gören Cumhuriyet Halk Partisi olarak bu İşçi Kardeşlerimizin Yanında olacağımızı buradan ifade ediyoruz.” dedi.

 

 

“Bırakın CHP’yi, PKK ile Yaptığınız Anlaşmayı Anlatın!”

 

Geçtiğimiz hafta sonu Karabük’e gelen Ak Parti Milletvekili Mustafa Şentop’un “Cumhuriyeti kuran parti, Atatürk’ün partisi’ hikayeleri bitti. Bu da tabi bir aldatmacadır. Bunu tabi belki Cumhuriyet Halk Partililerde biliyor, bu   CHP  çakma partidir.” Sözlerine cevap veren KARADAĞ, “Hafta sonu Karabük’e gelen İktidar Partisi Milletvekili Anlatacak bir şey bulamamış ki CHP  çakma partidir diye bir demeç vermiş,CHP Çakma partidir diyenler AKP nin hangi partiden çakma olarak kurulduğunu AKP de siyaset yapanların daha önce Hangi Partilerde Siyaset yaptıklarını öğrenmelerini istiyorum,AKP de siyaset yapanların pek çoğu daha önce Başka siyasi partilerde siyaset yapıyorlar iken  şimdi AKP de siyaset yapıyorlar,

Cumhuriyet Halk Partisinde ise 1980 yılında Faşist Askeri cunta tarafından kapatılınca Cumhuriyet Halk Partililer Sosyal Demokrat Halkçı Partide,SODEP de Halkçı Partide DSP de siyasi yaşamlarına devam etmişler Ve Cumhuriyet Halk Partisini de açmak için mücadele etmişlerdir, ve Cumhuriyet Halk Partisi 1980 yılında Deniz Baykal Ve Cumhuriyet Halk Partililerce açılınca Siyasi Yaşamlarına CHP içerisinde devam etmişler 1995 yılında ise SHP CHP bütünleşmesi ile CHP çatısı altında Siyasi yaşamına devam etmişlerdir.

1980 Faşist Askeri darbesi sırasında Cunta Liderleriyle boy boy resim çektirenlerin CHP nin mücadelesini anlamasını bekleyemeyiz.Geçmişte Darbeye Alkış tutanlar Şimdi Darbeci generalleri yargılamaya çalışmalarını da olumlu bir gelişme olarak görmekteyiz.

Geçmişte AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın Siyasi Yasağını Demokrasilerde Siyasi Yasak Olmaz diyerek kaldıran bir siyasi partinin temsilcileri olarak AKP li milletvekilinin CHP deki Demokrasi işleyişini anlamasını bekleyemeyiz.

Ülkemizde ve Karabük’ümüzde İşi gücü Polemik yaratmak isteyenleri kınıyorum,

Siz CHP ile uğraşacağınıza Karabük’te Tamamlayamadığınız yatırımları anlatın,Yandaş Müteahitlere verdiğiniz ihaleleri tamamlayamadan kaçıp gidenleri anlatın,Stadyumun ne zaman biteceğini,Milli Eğitim Müdürlüğü İnşaatını,10 yıldır bitmeyen Yüzme Havuzunu anlatın,Keltepe Kayak Tesislerini ne zaman başlayıp bitireceğinizi anlatın,10 yıldır bit türlü bitmeyen Müteahitlere para kazandırma aracı olan Ankara Karabük yolunun bitmeden nasıl bozulduğunu anlatın,Marzich’e izin veren bürokratları anlatın,Özel İdare Minübüsü ile AKP ye üyelik karşılığı İhtiyaç sahiplerini nasıl sömürdüğünüzü anlatın Bu olay ortaya çıkınca kimlere suçu üstüne al diye baskı yapıldığını anlatın,Göreve Mahkeme kararı ile geri dönen geçmişte sizin atadığınız Özel idare genel sekreterinin Kimin ne ihtiyacına hayır dediği için görevden alındığını anlatın, Karabük Yenice arasındaki HES projesini oradaki doğal yapının bozulmasıyla ilgili sıkıntıları anlatın İzin verenleri anlatın,

Ülkenin İMF ye borcu bitti diyerek Azalması gereken Dış borcun toplamının ne olduğunu anlatın,

Dış Politikada Ülkemizin yaşadığı Sorunları anlatın,Suriyedeki Başarısızlığı anlatın İsraile karşı görünüp onlarla yaptığınız gizli görüşmeleri anlaşmaları anlatın,

PKK ile yaptığınız ikili anlaşmaları Şehit olan Evlatlarımızın Katili Abdullah Öcalan ile yaptığınız anlaşmaları anlatın,PKK Bayrakları ile yürüyenlere ses çıkartmazken Türk Bayrakları ile yürüyenlere Biber gazı sıkanları anlatın,

Genel kurmay başkanını hapse atarken Abdullah Öcalan’ı ne zaman af edeceğinizi anlatın

Daha anlatacağınız çok şey var,

CHP yi ve Demokrasi Anlayışını anlamanızı beklemiyoruz,

Polemik üreteceğinize İş Üretin Yatırım Üretin,Ülkemize Huzur sağlayın,

Bırakın Sandıkta Siyasi Partiler Yaptıklarının sonucunu alırlar,

Bırakın Halk Türkiye Cumhuriyetini Kuranları da unutmaz, Kukla Yapanları da unutmaz, ” dedi.