Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’Li Durum, “Keşke biz yanılıyor olsaydık”

Durum; ” AKP il başkanı

Durum; ” AKP il başkanı neye dayanarak 500 kişinin işe alınacağını büyük bir müjde ile kamuoyuna duyurmuştur?”

 

CHP Karabük Merkez İlçe Başkanı Mehmet DURUM , Karabük Ak parti Milletvekili Niyazi Güneş’in Kardemir de  ‘İşçi Alımları Hakkında’ Yaptığı Basın Açıklamasına ” Evet doğru. Beklentiyi karşılayamamıştır. Tamamen hayal kırıklığıdır.Ancak; koskoca şehri, bu şehrin gençlerini bu kadar umut etmelerine, heyecanla beklemelerine kim sebep oldu? … Kardemir’in işçi alımı yapacağına rakam da vererek (500 kişi) kim kamuoyuna duyurdu? -AKP il başkanı Kardemir’in yöneticisi mi sahibi mi?,” Diyerek  farklı bir yorum yaptı..

 

Durum yaptığı yazılı açıklamada şöyle dedi;  “Değerli basın mensupları ve Karabüklüler; Hepimizin bildiği üzere KARDEMİR  işçi alımı yapacaktı ve birçok meslek lisesi mezunu gencimiz bu alımlarla ilgili büyük bir beklenti içerisindeydi. Hatta birçok gencimiz bu beklenti nedeniyle aylardır başka bir işe başlamadılar. Çünkü alımlar işkur üzerinden yapılacak ve işsiz olması şartı vardı. Ancak bu beklenti ne yazık ki Karabük’te tamamen hayal kırıklığı yarattı. Konuyla ilgili geçtiğimiz hafta AKP milletvekili Sn. Niyazi GÜNEŞ de bir açıklama yaptı. Sn. GÜNEŞ açıklamasında; “Bu durum şehirde hayal kırıklığına yol açmıştır. Kardemir işçi alımında şehrin beklentisini karşılayamamıştır.” ifadelerini kullandı. Evet doğru. Beklentiyi karşılayamamıştır. Tamamen hayal kırıklığıdır.

Ancak; koskoca şehri, bu şehrin gençlerini bu kadar umut etmelerine, heyecanla beklemelerine kim sebep oldu? Kim bu gençlerimize böyle bir beklenti içerisinde bıraktı? Kardemir’in işçi alımı yapacağına rakam da vererek (500 kişi) kim kamuoyuna duyurdu? Değerli Karabüklüler; hatırlayalım. Kardemirin işçi alımı yapacağına seçimlere çok kısa bir zaman kala AKP il başkanı Sn. İsmail ALTINÖZ’ün 500 kişi alınacak diye rakam da vererek yaptığı basın açıklamasından öğrendik. CHP il başkanı Sn. Abdullah ÇAKIR, AKP il başkanının bu açıklamasından sonra bir basın açıklaması yaparak, “Kardemir özel bir şirket ve işçi alınacağını neden AKP il başkanı açıklıyor, Kardemir’in yöneticisi yok mu?” diye sordu ve ardından “Bu iş tamamen seçim yatırımıdır. Seçim var diye milletin umutlarıyla oynamayın. Madem samimi iseniz neden seçim sonrasını bekliyoruz? hemen alın 500 kişiyi biz de alkışlayalım” demişti.

Ne yazık ki üzülerek ifade ediyorum o dönemde yaptığımız açıklamalarımız bugün bizi haklı çıkardı. Keşke biz yanılıyor olsaydık da AKP il başkanının söylediği gibi 500 kişi işe alınsaydı. Gençlerimizin umutlarıyla oynanmasını CHP olarak elbette sessiz kalmayacağız. AKP il başkanı neye dayanarak 500 kişinin işe alınacağını büyük bir müjde ile kamuoyuna duyurmuştur?

-AKP il başkanı Kardemir’in yöneticisi mi sahibi mi?

-Kardemir yönetimi kaç kişinin işe alınacağını kendileri neden duyurmuyorlar?

-Kardemir Yönetimi kendilerini ilgilendiren bu olayda AKP il başkanının yaptığı açıklamadan rahatsız değiller  mi?

-500 kişi alınacağına AKP il başkanına Kardemir yönetimi söyledi ise o vakit Kardemir gereğini yapsın.

Değerli karabüklüler; gençlerimizin, çocuklarımızın gelecek beklentileri ve umutlarıyla oynayanları da siz değerli hemşehrilerimin vicdanına havale ediyorum. Saygılarımı sunuyorum.”