Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÇOŞKUN AKSAKLIKLAR GİDERİLDİ VE FABRİKA AÇILDI DEDİ.

  Karabük Çevre Derneği

 

Karabük Çevre Derneği Başkanı Bünyamin Coşkun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yeniden faaliyete geçmesine izin verdiği geri kazanım tesisinin gerekli önlemleri almasını, istedi.

 

ÇEVRE DERNEĞİNDEN İFTAR YEMEĞİ

 

Karabük Çevre Derneği Başkanı Bünyamin Coşkun, OSB  deki Geri Kazanım Tesisin de çalışırken vücutlarında ağır metallere rastlanması nedeniyle hastaneye sevk  alan ve  daha sonra istifa eden 17 işçiye bir lokantada iftar verdi.

Bünyamin Coşkun faaliyetleri geçici olarak durdurulan geri kazanım tesisinin tekrar faaliyete geçmesini değerlendirerek, “Fabrikanın müsaadesi geldi. Yeniden açacaklar, noksanlarını giderecekler. Temennimiz odur ki insan sağlığına uygun bir şekilde fabrikada gerekli tadilatı yaparlar, insanca bu işçileri çalıştırırlar, sağlıklı yaşamaları için ne gerekiyorsa onu yaparlar. Fakat şunu açıkça söylüyorum; bu zihniyetle bu kafa ile bunlar hiçbir şey yapamazlar” dedi.

 

Coşkun, istifa eden işçilerin tekrar işe dönmek istemediklerini söyleyerek “Fabrikadan istifa eden genç arkadaşlarımızın istediği ne ücret, ne de başka bir şey. Tekrar işe dönmek de istemiyorlar. Zaten hepsi istifa dilekçelerini fabrikaya verdiler. İnsan sağlığı ve iş güvenliği konusunda bizim büyük tedirginliklerimiz var. İnşallah önlemler alınır. Hastanedeki doktorlarımızdan öğrendiğimize göre bu ağır metaller vücudumuzda olduğu sürece doğacak çocuklarımızın özürlü olması % 90’ın üzerindeymiş. Bizim canımız yandı, başkalarının da canı yanmasın. İş sağlığı ve iş güvenliği tedbirleri almadan bizleri bir kobay gibi kullandılar. Gerekiyorsa fabrika çalıştırılmaz. Çalıştırılırsa da çok sıkı denetimlerden geçirilmesini istiyoruz” diyerek açıklamalarına son verdi.

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO