Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Cumayanında Güvenlik Alınmıştır”

Karabük Valiliğince Cumayanı’nda çıkan

Karabük Valiliğince Cumayanı’nda çıkan olaylar ile ilgili açıklama yapıldı. 

Yapılan açıklamada şöyle denildi; 

“Karabük İl Jandarma Komutanlığınca 31 Mart 2019 Mahalli İdareler ile Mahalle Muhtarlıkları ve İhtiyar Heyetleri seçimlerinin güven ve huzur ortamında gerçekleştirilmesi için gerekli bütün emniyet tedbirleri alınarak seçimin huzur içerisinde tamamlanması sağlanmıştır.

      Seçim bitimini müteakip Karabük İli Cumayanı Köyünde 31 Mart 2019 günü saat 20.35sıralarında, oy sayımının yapıldığı Cumayanı İlkokulunun önünde muhtarlık seçim sonucunu bekleyen yaklaşık 600 kişilik kalabalığın arasında yapılan kontrol esnasında A.M. isimli şahsın üzerinde (1) adet ruhsatsız kuru sıkı tabanca ele geçirilerek şahıs hakkında adli işlem başlatılmıştır.

      Yerel seçimler sonrası Cumayanı köyünde 31 Mart 2019 muhtarlık seçimini kazanan mevcut muhtarı destekleyen şahıslar ile seçimi kaybeden muhtar adayını destekleyen şahısların birbirleri arasında yaşanan hizipleşmelerden kaynaklı olarak 01 Nisan 2019 günü saat 11.00 sıralarında  C.B. isimli şahıs aracı ile köy kahvehanesi önünden geçtiği esnada P.B., S.B.isimli şahıslarla muhtarlık seçimi nedeniyle tartışmışlardır. P.B., S.B  isimli şahıslar C.B. isimli şahsın aracına taş atmak suretiyle zarar vermişlerdir. Araç içerisinde bulunan S.B. ve K.B. isimli iki şahıs basit tıbbi müdahale ile giderilecek şekilde yaralanmıştır.

        02 Nisan 2019 günü saat 21.00 sıralarında Cumayanı köyünde seçim sonuçlarından kaynaklı olarak “Mala Zarar Verme, Kasten Yangın Çıkarma ve Kasten Yaralama,” olaylarının  meydana gelmesi  neticesinde söz konusu bölgede emniyet tedbirleri artırılmış,

İl Jandarma Komutanlığı birlikleri ve İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince müşterek olarak operasyon icra edilmiştir.

Karabük Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararlarına istinaden söz konusu olayları gerçekleştirdiği tespit edilen şahıslara yönelik (11) adreste arama yapılmıştır. Yapılan arama sonucunda “1 Adet Ruhsatsız Av Tüfeği ve bu tüfeğe ait 52 Adet Dolu fişek, 4Adet belgesi bulunmayan kuru sıkı tabanca, 3 Adet 6136 Sayılı Kanun kapsamında bıçak, 1 Adet Biber Gazı Spreyi, 2 Adet Muşta, 11 Adet Av Tüfeği Fişeği, 1 AdetJop ve 1 Adet Beyzbol sopası” ele geçirilmiştir.

Köy içerisinde yapılan kimlik kontrolleri sonucu (2) aranan şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Olaylara karıştığı tespit edilen (19) şüpheli şahıs hakkında gözaltı kararı alınarak Karabük Cumhuriyet Başsavcılığına sevkleri sağlanmıştır. Yapılan adli işlemlerin ardından (4) şahıstutuklanarak Karabük T Tipi Kapalı Cezaevine teslim edilmiş, kalan (15) şahıs ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştır.

Şu anda Cumayanı Köyünde huzur ve güvenlik sağlanmış olup, Köyde meydana gelebilecek muhtemel olaylara anında müdahale edebilmek maksadıyla 24 saat esasına göre alınan emniyet tedbirlerine devam edilmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. ” dendi