Ana Sayfa Arama Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CUMHURİYET ETKİNLİKLERİNDE İKİ MUHTEŞEM KONSER

Biri Kardemir’de Tuluyhan Uğurlu Rüzgârı, Diğeri Kültür Merkezinde Karabük TSM Konseri…

Biri Kardemir’de Tuluyhan Uğurlu

Cumhuriyetin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında bir yanda Kardemir’de  ünlü piyanist ve besteci Tuluyhan Uğurlu’yu ağırlarken yine Kültür merkezinde Karabük TSM Korosu yine dillere destan bir konser verdi.

 

100. yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen konser, 2 Kasım 2023 tarihinde Kardemir Konferans Salonu’nda yapıldı. Tuluyhan Uğurlu “Demirağların Başlangıç Noktası Kardemir” isimli konserini kaval sanatçısı Murat Toraman ile gerçekleştirdi. Kardemir çalışanları ve aileleri dinletiye yoğun ilgi gösterdi.

Sahip olduğu köklü geçmişi ile geleceğe yön veren Kardemir’ in, Cumhuriyet tarihinden bu yana gerçekleştirdiği sanayi atılımlarının görüntüleri Tuluyhan Uğurlu’nun piyanosuna, Murat Toraman’ın kavalına eşlik etti.

Tuluyhan Uğurlu ülkenin ilk ağır sanayisi Kardemir’in “fabrikalar kuran fabrika” ünvanı ile anıldığını ve ülkenin ekonomik kalkınmasında önemli bir yeri sahip olduğunu belirtti. Uğurlu, Kardemir’ de vermiş olduğu konserle en büyük hayalini gerçekleştirdiğini dile getirdi.

Konser sonunda Kardemir A.Ş. Genel Müdürü Necdet Utkanlar, Tuluyhan Uğurlu ve Murat Toraman’a hediyelerini takdim etti. Dinleti çalışanların Türk Bayrakları eşliğinde Kardemir Marşı’nın söylenmesi ile son buldu

 

Karabük Türk Müziği Topluluğu’ndan “Cumhuriyetimizin 100.Yıl” Konseri Etkinliği

Karabük Türk Müziği Topluluğu Cumhuriyetimizin 100.Yılında 100 Etkinlik kapsamında 100.Yıl Kültür Merkezinde Cumhuriyet Konseri düzenledi.

 

Türk sanat müziğinin klasik ve beğenilen en nadide eserlerinden oluşan repertuar, sanatseverlerden tarafından büyük beğeni ve alkış aldı.