Danışman ” Safranbolu- Karabük El Ele Büyüyecek”

Son Güncelleme : 25 Şubat 2019 - 14:16

MHP Safranbolu Belediye Başkanı Fatma Danışman projeleri ile gündem yarattı.

Projelerini tek tek anlatan MHP Safranbolu Belediye Başkan adayı Fatma Danışman ” Safranbolu-Karabük el ele büyüyecek, projelerimiz bir bütün halinde mega kent projesi olarak düşünülerek hazırlandı, Safranbolu Dünya Miras Kenti ise ona göre Dünya çapında projeler gerekli, işte biz onun için varız ” dedi

Danışman Projelerinden bazıları hakkında şu bilgiler verdi;

OTOMOBİL SPORLARI PARKURU VE MESİRE ALANI PROJESİ

Önce güvenlik diyerek, TOSFED’in (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) gözetimi altında gençlerimiz için her türlü otomobil sporlarının yapılabileceği, çocuklarımızın trafik eğitim pisti olarak da kullanabileceği, vatandaşlarımız için piknik ve mesire alanlarının da yer aldığı bir projeyi hayata geçireceğiz. Projenin planlandığı alan Mikrolight ve yamaç paraşütünün yapıldığı bölgeye çok yakın bir mevkii de olup, ilerleyen zamanlarda bu tarz sporları çeşitlendirerek doğa turizminin de yaygınlaştırılmasına katkı sağlayacağız.

SOSYAL YAŞAM MERKEZLERİ PROJESİ

Sosyal Yaşam Merkezimiz içerisinde Aile Hekimliği, Muhtarlık Ofisi, 7’den 70’e her vatandaşımızın sosyal ihtiyaçlarını karşılayabileceği alanlar, farklı branşlarda kurslar yer alacak ve vatandaşlarımızın birbirleri ile iletişimi en üst düzeyde kurabilecekleri bir merkez olacaktır. Sosyal Yaşam Merkezi projemizi, Safranbolumuzun bütün mahallelerinde yaygınlaştırarak hizmeti vatandaşlarımızın ayağına getireceğiz.

EMEK KAVŞAĞI PROJESİ


Emek Kavşağı projemiz, MHP Karabük Belediye Başkan Adayımız Sayın Rafet Vergili bey’in açıklamış olduğu “Kesintisiz Ulaşım Projesi”nin Safranbolu ayağını oluşturmaktadır. Safranbolu – Karabük arasında seyreden bütün araçlar, Emek Kavşağında gerçekleştirmeyi planladığımız Battı-Çıktı’da tamamlandıktan sonra hiçbir ışıkta durmadan rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlayabilecektir. Projemiz ile Safranbolu Terminali, Küçük Sanayi Sitesi ve Emek istikametinde hareket eden araçlarımızın da yan yol ve kavşaklardan Karabük-Safranbolu hattında seyreden araçlar ile direkt olarak karşılaşmasının da önüne geçmiş olacağız. Bu sayede trafiğin rahatlamasına önemli bir ölçüde katkı ve çözüm sağlayacağız.

TABAKHANE KÜLTÜR MERKEZİ VE REKREASYON PROJESİ

Projemiz kapsamında Tabakhane bölgesinde bulunan eski bina restore edilecek ve aktif hale getirilecektir. İçerisinde okuma salonları, kütüphane, sergi salonları yer alacaktır. Tabakhane Kültür Merkezimizde, toplantı ve kültürel etkinlikler de gerçekleştirilebilecektir. Burada bulunan Tabakhane Deresi, DSİ ile birlikte ıslahı tamamlanacak ve çevre düzenlemesi yapılacak olup vatandaşlarımıza gezi yolu, bisiklet yolu, yürüyüş alanı olarak hizmet verecektir.

EMEKLİLER EVİ PROJESİ

Emekliler Evi projemizi gerçekleştirmeyi planladığımız yer, Barış Mahallesinde, Misak-ı Milli İlkokulu yanında bulunan yaklaşık 650 m2’lik bir alandır. Emekliler Evi projemiz, emeklilerimizin yaz, kış sohbet edebilecekleri, dinlenebilecekleri, günlük yayınları takip edebilecekleri, aynı zamanda muhtarlık ofisinin de tahsis edileceği ve her türlü hizmeti alabilecekleri bir yer olacaktır.

MİSAK-I MİLLİ MEYDANI ALTI OTOPARK VE REKREASYON PROJESİ

Safranbolu merkezinde çok ciddi bir durumda olan trafik sıkıntısına Misak-ı Milli Meydanı altında yapımını gerçekleştireceğimiz otopark ile çözüm bulacağız. Otopark projemiz, yer altında 3 katlı olmak üzere yaklaşık 450 araç kapasiteli olacaktır. Projemiz tamamlandığında otoparkı, yan yolları, park alanları ve Misak-ı Milli Meydanı, çevresi ile uyumlu hale gelecektir. Meydanımızla birlikte halkımızın yararlanabileceği gezinti ve dinlenme alanlarının da yapımı gerçekleştirilecektir.

BAĞLARBAŞI MAHALLESİ KRİZ MERKEZİ PROJESİ

Bilindiği gibi mevcut Safranbolu Belediyesinde Mezarlıklar Müdürlüğü mezarlık bölgesinin içerisinde yer almakta ve hizmet vermeye devam etmektedir. Nüfus yoğunluğunun fazla ve artmakta olduğu Bağlarbaşı Mahallesi, Esentepe Mahallesi gibi mahallelerde herhangi bir vefat durumu söz konusu olduğunda mezarlığa ulaşmak, tekrar gelmek ve gitmek zaten üzüntülü olan vatandaşlarımızı daha da sıkıntılı bir duruma sokmaktadır. Kriz Merkezimizde vatandaşlarımız her türlü cenaze hizmetlerini alabileceklerdir. Projemiz kapsamında morg, defin yıkama hizmetleri sunulacak olup, binamızın üst katında taziye salonunun yapımı da gerçekleştirilecektir. Ayrıca, Kriz Merkezi Projemiz ile itfaiyemizin Bağlarbaşı Mahallesi bölgesi ve civarına yaz, kış 7/24 hizmet vermesini sağlayacağız. Dolayısıyla olabilecek her türlü afet durumunda anında müdahale söz konusu olacaktır.

KANYON VADİ PROJESİ

Bulak Deresi olarak bilinen bölgede Emek Mahallesi tarafında gerçekleştirmeyi planladığımız projemiz, Batı Karadeniz’in cazibe merkezi olacaktır. Kanyon Vadi projemiz, Safranbolu halkımızın sosyalleşmesini, eğlence ve dinlence ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Projemiz kapsamında spor alanları, yürüyüş yolları, bisiklet yolu, mesire alanları, çocuk oyun alanları, otopark, park, kafe ve dinlence alanları olacaktır. Kanyon Vadi Projesi, Safranbolu turizmine önemli ölçüde katkı sağlayacaktır. Sizlerin desteği ile Karabük’te dahil olduğum projeyi Safranbolu’da tamamlamanın onurunu yaşayacağım.

HASAN DEDE TEPESİ REKREASYON PROJESİ

Hasan Dede Tepesi Rekreasyon Projemiz kapsamında seyir terası, otopark ve tepenin arka tarafında kör bir noktadan Tarihi Çarşı’ya ulaşımı sağlayacak olan yatay asansör projelerinin yapımını gerçekleştireceğiz. Projemiz gerçekleştirilirken Tarihi Çarşı’nın dokusuna ve silüetine asla zarar verilmeyecektir. Projemiz ile misafirlerimizin Safranbolu’yu panoramik olarak izlemelerine olanak sağlayacağız. Yaklaşık 250 araçlık otopark ile Tarihi Çarşıda ki trafik sıkıntısını ortadan kaldıracağız.

İPEK YOLU KÖPRÜ PROJESİ


Bu projemiz ile Tarihi Çarşı bölgemize tek noktadan ulaşım sağlanmasının önüne geçilerek alternatif bir güzergah oluşturulacak. Şehrimize gelen bütün misafirlerimizi ve Tarihi Çarşı da bulunan mahallelerde ikamet eden hemşehrilerimizi, Kıranköy bölgesinin yoğun trafiğine sokmadan (Safranbolu Terminali yanı), şu anda hayvan pazarı olarak kullanılan, Barış Mahallesi ve Musalla Mahallesi arasında ki köprümüz ile bağlayarak rahat bir şekilde ulaşımlarını sağlamayı planlamaktayız. Proje kapsamında yapılacak 250 araçlık otopark ile Tarihi Çarşı bölgesinde ki trafik yoğunluğuna da çok ciddi bir çözüm bulacağız. Köprümüzün uzunluğu yaklaşık 300 m. olup, 5000 Evler Mahallesi – Safranbolu arasında yapılan Kanyon Köprüde olduğu gibi Barış ve Musalla Mahallelerini de cazibe merkezi haline getirecektir. Köprümüzün en önemli özelliği de, Tarihi İpek Yolunu tekrar Safranbolu ile buluşturmasıdır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.