Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DAVUTOĞLU GELDİ-GİTTİ

    BAKAN DAVUTOĞLU

 

 

BAKAN DAVUTOĞLU BUGÜN KARABÜK VALİLİĞİNDE VE DÜĞÜN SALONUNDA YAPTIĞI TOPLANTILAR SONRASI HALKIN ARASINA KATILDI. ESNAF VE VATANDAŞLAR İLE SOHBET ETTİ.

 

 

 

 

DAVUTOĞLU YOĞUN GÜNDEM

ARASINDA GELDİ-GİTTİ..

 

DSCF0226

Safranbolu’da ailesiyle birlikte 3 gündür tatil yapan Dış İşleri Bakanı Ahmet DAVUTOĞLU  bugün   Karabük Valiliğini ziyaret etti ardından basın ve partililer ile Yıldırım düğün evinde toplantı yaptı.

 

 

Safranbolu da bulunduğu sırada telefonla diplomatik görüşmeler yaptığını belirten  Davutoğlu  Dün burada bulunduğum süre içinde birçok dışişleri bakanıyla telefon diplomasim oldum. Dün akşam önce Endenozya Dışişleri Bakanı ile daha sonra Rusya   Dışişleri Bakanı ve Amerika Dışişleri Bakanlarıyla görüşmeler gerçekleştirdim. Bu arada önümüzdeki günlerde bir vesile ile ziyaret etmeyi düşündüğüm daha sonra bu gelişmeler dolayısıyla ertelediğim Gürcüstan   Dışişleri Bakanı’yla da bir telefon görüşmesi yaptım. Tabii bu görüşmeler içerisinde 2 saatlik bir süre zarfında hem Rusya , hem de Amerika Dışişleri Bakanları’yla yaptığım görüşmeler özellikle Suriye  bağlamındaki gelişmeler çerçevesinde özel bir önem taşıyordu.” dedi.

 

DSCF0278Davutoğlu  vatandaşlar ile yaptığı toplantıda şu açıklamalarda bulundu ; “1,5 gün boşluğum vardı. Onu da Karabük’te geçirelim dedik. Gittiğim her şehre bir isim verdim. Mesela Erzurum’a Kale Şehri demiştim. Bursa’ya Ulu şehir dedim. İzmir’e ufuk şehir dedim. Karabük’e de ahenk şehir diyorum. 15 yıl önce ailemle Safranbolu’yu gezmiştim. Safranbolu’nun insanlarıyla, kültürüyle, tarihiyle bir ahenk içinde olduğunu gördüm. Yenice’nin ormanlarını gezdiğimizde doğa ile mekânın ahengini gördüm.  Köyden modern şehre geçişi çabuk yaşamış bir şehir olan Karabük’ün işçisiyle sanayisinin bir ahenk oluşturduğunu gördüm. Bundan sonra ne zaman boş bir zamanım olsa Safranbolu’da olacağım. Bir şehirde sanayi, kültür, tarih yan yanaysa o şehir önemli bir yerdir. Biz Ak Parti olarak 10 yılda yaptığımız sanayi – kalkınma ile kültürü bir ahenk oluşturmak istiyoruz. Bizden önce ülkenin ahengi bozulmuştu. Bugün Orta doğu’nun hayal ettiği projeleri biz gerçekleştirdik. Bize neden herkes Mısır’a yanaşmazken siz tek başınıza Mısır’ın yanındasınız diyor. Biz yanlış yerde durmaktansa, yalnız ve dimdik durmayı tercih ederiz. Biz kendimiz için ne istiyorsak kardeşlerimiz içinde onu isteriz. Bizim geleneğimizde zulümden kaçanı itmek yoktur. Bir milletin tarihteki başarısını gösteren iki terim vardır. Kudret ve Şefkat. Birçok ülkenin kanaat önderi keşke bizim başımızda da Recep Tayyip ERDOĞAN gibi bir lider olsa diyor. Ben bakan olduğumda bakanlık çalışanlarına şu talimatı verdim. “Hattı diplomasi yoktur, sattı diplomasi vardır, O satıh dünyadır. Bayrağımızın dalgalanmadığı yer kalmayacak. dedim.” Açıklamasında bulundu..

 

Toplantı sonrası Karabük sokaklarında gezen Bakan Ahmet DAVUTOĞLU , Bağlar gazozu ile simitle ara öğün geçiştirmesi yaptı.

 DSCF0304

Davutoğlu ; Beraberinde Karabük Valisi İzzettin Küçük, Kalkınma Bakan Yardımcısı Mehmet CEYLAN, Karabük AK Parti  İl Başkanı  Ömer AYAR , Safranbolu Belediye Başkanı Dr Necdet AKSOY  ve partililer olduğu halde yapılan  esnaf gezeleri sonrası Karabük’ten ayrıldı

 

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO