Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Davutoğlu Karabük Kongresine Katılacak

    AK Parti

DAVUTOĞLU

 

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay, 22 Şubat 2015 tarihine kadar İl, İlçe ve Belde teşkilatların da kongrelerin tamamlanmasının planlandığını il, ilçe ve belde teşkilatlarında, 15 Eylül 2014 Pazartesi, seçim takviminin başlayacağını  daha önce açıklamıştı.

Atalay, “16 Eylül 2014 Salı günüde, delege seçmen listelerinin dağılımı yapılacağını belirterek, ” İlk belde seçimlerine 1 Kasım 2014 Cumartesi günü başlayacağız. 16 Kasım’da tamamlıyoruz. 1 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında beldesi olmayan İlçelerin kongresi yapılacak. 15 Kasım-31 Aralık tarihleri arasında beldesi olan ilçelerin kongresi yapılacak. 22 Kasım Cumartesi de İl kongrelerine başlanmış olacak. 22 Şubat 2015 Pazar günüde İl kongrelerimizi tamamlayacağız” açıklamasında bulunmuştu.

Ardından Karabük Ak Parti İl Başkanı Timürçin Saylar Başbakan Davutoğlu’nun Karabük İl kongresine geleceğini duyurmuş  ve  kongre tarihini Başbakanımızın geliş tarihine göre Genel Merkezimiz belirleyecek açıklamasında bulunmuştu.

dsc_0052__large

İl olağan Genel seçim tarihi olarak daha önce 22-23 Kasım tarihini düşünen Karabük AK parti yönetimi başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Karabük olağan genel kuruluna katılması ihtimalinin belirlenmesi üzerine bu tarihin belirlenmesini genel merkeze bırakmıştı.

Ak Parti Genel Merkez kulislerine göre Başbakan Davutoğlu’nun, Karabük’e gelmeyi istediğini her seferinde belirttiği ve İl Başkanı Saylar ile de bu konuyu görüştüğü belirtiliyor.  

Kasım ayının son haftası yada Aralık ayının ilk hafta sonu  Karabük’te olabileceği ifade edilen Davutoğlu’nun programının bu ay sonunda belirlenerek kamuoyu ile paylaşılacağı öğrenilirken  Başbakanın geliş tarihine göre Karabük Ak Parti İl Kongresinin tarihinin de belirleneceği ifade edildi.

640x60-kucuk-manset-alt_reklam