Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

DEFTERDAR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

    Karabük Defterdarı Osman

 

 

Karabük Defterdarı Osman KOÇAŞ   Bir Basın Açıklaması Yaparak, Trafik Kanunlarında Düzenlemeye Gidilerek Resmi Gazetede Yayımlanan ve Değişik Yapılan ,  Kanunlar Hakkında Bilgiler Verdi;

 

 

 

 

 

KOÇAŞ ; ” TEBLİĞ EDİLMEYENLER

KAPSAMA GİRMEMEKTEDİR” 

 

 

Karabük Deftardarı Osman KOÇAŞ bir basın açıklaması yarak , 02.08.2013 tarihinde Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 6495 sayılı Bazı kanun ve Kanun hükmünde kararnamelerde değişiklik yapılmasına dair Kanunla ilgili bilgiler verdi.

 

Deftardar Koçaş açıklamasında şöyle dedi ” 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu ile 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanununa göre 31.12.2010 tarihinden önce (bu tarih dahil) verilen ve bu maddenin yürürlüğe girdiği tarih itibariyle (02.08.2013) vadesi geldiği halde ödenmemiş olan yada ödeme süresi geçmemiş bulunan veya dava açılmış yada dava açma süresi geçmemiş olan idari para cezaları için Ekim 2013 ayı sonuna kadar 6111 sayılı kanun hükümlerinden yararlanmak üzere ilgili vergi dairelerine başvurulması halinde söz konusu cezalar 6111 sayılı Kanuna göre yapılandırılacağı düzenlemesi getirilmiştir.

 

Mevcut düzenlemeye göre borç tutarının tamamı Kasım 2013, Ocak 2014 ve Mart 2014 aylarında üç eşit taksitte ödenecektir.

 

Bu hüküm fıkra kapsamına giren ve aslı ödenmiş olan para cezalarının feri’leri hakkında da uygulanacaktır.

 

2918 sayılı ve 4925 sayılı kanunlara göre 31.12.2010 tarihinden önce verilen para cezalarının 02.08.2013 tarihi itibariyle ilgilisine tebliğ edilmiş olması gerekmektedir. Tebliğ edilmemiş olanlar kapsama girmemektedir.

 

31 Ekim 2013 tarihine kadar ( bu tarih dahil) kesinleşmiş ancak vadesi geldiği halde ödenmemiş ya da ödeme süresi geçmemiş olan idari para cezaları ile dava açılmış veya dava açma süresi geçmemiş olan idari para cezaları için ayrı ayrı ilgili vergi dairesine başvurulması şarttır. Ayrıca kapsama giren idari para cezalarından birden fazla vergi dairesine borcu olan borçluların her bir vergi dairesine de ayrı ayrı başvurması gerekmektedir.

 

Borçlular tüm idari para cezaları ya da talep edecekleri cezalar için yararlanabilecektir.

 

Borçlular bağlı bulundukları vergi dairesine doğrudan başvurabilecekleri gibi, posta yoluyla ve Başkanlığımız internet adresi ( www.gib.gov.tr) üzerinden internet vergi dairesine erişmek suretiyle de başvurularını yapabilirler. Ya da bulundukları ildeki/ilçedeki MTV tahsiline yetkili vergi dairelerine de başvuru yapabilirler. Ancak tüzel kişiler ya da tüzel kişiliği haiz olmayan teşekküller tarafından açılan davalardan vazgeçme yetkisi kanuni temsilcilerine ait olduğundan, başvurular bunların kanuni temsilcileri tarafından yapılacaktır. Aynı şekilde, iflas halinde olan mükelleflerin başvurularının iflas idaresi tarafından yapılması gerekmektedir.

 

Daha önce 6111 sayılı kanun kapsamında idari para cezasını yapılandırmış ancak hakkını kaybetmiş borçlular da yararlanmak için ilgili vergi dairelerine başvurabileceklerdir.”

 

Web Tasarım & SEO: Best4SEO