Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dev Adım, Silvan Merdane Sanayi A.Ş, Vergili Grup Bünyesi İle Birleşti.

Türkiye’nin Marka Firması Vergili

Türkiye’nin Marka Firması Vergili Grupla Birleşti

Temelleri 1945 yılında Karabük ilinde atılan Vergili Grup, bünyesinde Veca, Demora, Rana, HBM ve Rolmak gibi firmaları barındıran, Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili tarafından bugün yapılan anlaşma çerçevesinde, Döküm sektörünün marka firması, Silvan Merdane Sanayi A.Ş, Vergili Grup bünyesi İle birleşmiştir.

62 yıldır döküm sektöründe faaliyet gösteren ve her yıl ürettiği yüksek kaliteli döküm ürünlerinin %95’ini ihraç etme başarısı gösteren Silvan Sanayi Anonim Şirketi, tüm idari, satış ve mühendislik kadrosu ile birlikte artık bir Karabük markası haline gelecektir.

Önümüzdeki aylarda döküm ve makine teçhizatıyla birlikte ilimizde kurulacak olan yeni tesislerinde üretime devam edecek olan firmayla ilgili görüşlerini aldığımız Rafet Vergili: “ Bu bir hayalin gerçeğe dönüşmesidir. Bu ülkenin kaliteli döküm sektöründe bir dünya markası haline gelmiş olan Silvan Sanayi AŞ’nin grubumuz bünyesine katılmış olmasından dolayı büyük bir mutluluk ve gurur yaşıyorum. Son beş yıldır Karabük ilinde üretimini gerçekleştirdiğimiz ve ilimizin dışa bağımlılığını tamamen ortadan kaldırdığımız merdane döküm sektöründe artık Silvan markasıyla çok daha güçlü bir hale geleceğiz. Yatırım ve istihdama en çok ihtiyaç duyulan bugünlerde Silvan yatırımı ile Karabük’ün geleceği çok daha güçlü parlak olacaktır. Ülkemize, sektörümüze ve ilimize hayırlı olsun” dedi.

1957 yılında İstanbul’da kurulan Silvan Sanayi A.Ş, üretiminin %70’ ini başta Avrupa ülkeleri olmak üzere Kuzey Amerika, Orta Doğu, Uzakdoğu ve diğer dünya ülkelerine ihraç etmektedir.

Demir-Çelik, çimento, madencilik, ulaşım ve savunma Sanayi’nin temel ihtiyaçlarından olan merdane, ring, aşınma plakası, kırıcı, dişli ve benzeri ürün gruplarının üretiminde teknoloji ve kalite açısından lider firma konumunda olan Silvan Sanayi A.Ş Türkiye’nin dışa bağımlılığını azaltırken, ülkemizin ihtiyaç duyduğu kaliteli ve katma değeri yüksek ürünleri üretme konusunda uzman bir kuruluş olarak ön plana çıkıyor.

Teknoloji ve kalite açısından sektöründe lider olan firma, 400’den den fazla çalışanı ile Türkiye ekonomisine ve Karabük iline katkıda bulunmaya devam edecektir.